12.12.2017
Artvin Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sadettin Dağ, Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’yi Makamında Ziyaret Etti. Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ’a ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kahveci, amatör sporun önemine değinerek; “Çocuklarımızın ruhen ve bedenen sağlıklı bireyler olarak yetişmelerinde amatör sporların katkısının büyük olduğunu belirtti. Öğrencilerimizin anaokulu döneminden itibaren ilkokul, ortaokul, lise her dönemde kulüp çalışmaları yapmalarını önemsiyoruz. Oyun, disiplini karakter oluşumuna olumlu etki yapıyor. Bakanlığımızın çocuklarımızın spor yapmalarını teşvik edici birçok çalışma ve yürüttüğü çeşitli projeler var. Biz her öğrencimizin mutlaka bir spor dalıyla ilgilenmesini, sportif faaliyetler içerisinde yer almasını arzu ediyoruz. Özellikle teknoloji bağımlılığının ciddi oranlara ulaştığı günümüzde gençlerimizi spora yönlendirmek için hepimize görev düşmekte. Spor faaliyetlerinde başarı duygusunu tatmak öğrencilerimizi ayrıca motive ediyor. Bu bağlamda gerçekleştirilen faaliyetler onların hem fiziken sağlıklı gelişimlerine katkı sunmakta hem de akademik başarılarına olumlu etki yapmaktadır.

 Artvin Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sadettin Dağ ise  günümüzün en büyük tehditlerinden olan teknoloji ve madde bağımlılığını gençlerden  uzak tutabilmek için büyük çaba sarf ettiklerin , gençlere spor yaptırarak sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesinin ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu vurguladı. Bu bağlamda özellikle anaokulu ve ilkokul çağlarındaki çocukların beden eğitimi öğretmenlerimiz tarafından kulüplerde spor yapmaları için teşvik edilmelerinin sürece olumlu etkilerinin olacağını ifade etti. Başkan Dağ; yapılacak organizasyonlarda Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, ASKF Başkanı Sadettin Dağ’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
 

Bu haber 454 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com