23.11.2017
BAŞKAN KOCATEPE’DEN MANTAR ÜRETİCİLERİNE DESTEK Şavşatlı mantar üreticilerinden Nevin Güner’in tanıtım maksadıyla istiridye mantarından yaptığı kavurmalı, yumurtalı, kaşarlı ve domatesli mantarı Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin beğenisine sundu.

 Tarım İl Müdürü Dursun Okur, Şavşat Belediye Başkanı yardımcısı Özcan Arslan ve Şavşatlı mantar üreticilerinden Nevin Güner, Artvin Belediye başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret ederek istiridye mantarı hakkında bilgi verdi. Mantar üreticisi Nevin Güner aynı tavada yaptığı, yumurtalı, kavurmalı, kaşarlı ve domatesli olmak üzere 4 çeşit mantar yemeğini Başkan Kocatepe’nin beğenisine sundu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, istiridye mantarının Artvin ekonomisine katkı bulunacağını belirterek mantar üreticilerine destek olmak amacıyla belediyenin sosyal tesislerinde kullanılacağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:”Artvin’imizin ekonomik değeri olan yeni ürünü. Türkiye de pazar sorunu olan ender ürünlerden biri şehrimiz adına ve ülkemiz adına sevindirici bir çalışma. Bu üretim ve pazarlama noktasında ufak bir çaba ile köylerde çok ciddi bir gelir kaynağı olur. Etin yerine tutacak en önemli gıda maddesi üstelik sebzegillerden kabul ediliyor.Bu özel ürünün Artvin mutfağına kazandırılması için belediyemizin sosyal tesisi olan Artvin Sofrasına talimat verdim, istiridye mantarı için ürün çalışması yapacaklar özel bir isimde vererek bu lezzeti marka değer haline getirelim.”
 

Bu haber 737 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com