21.11.2017
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı 36. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

 Mevcut Başkan İlyas Şahin seçime girmezken,  tek liste şeklinde gerçekleşen seçimde Cüneyt Öztürk yeni CHP Merkez İlçe Başkanı oldu. Cüneyt Öztürk,

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen Olağan  Genel Kurul’a CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayrakturan, eski CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Küçükay, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Disk Genel İş Sendikası Şube Başkanı Selim Bilgin, CHP Eski İl Başkanı Seçkin Kurt, Demokrat Parti İl Başkanı Sevinç Yıldırım, Yeşil Artvin Dernek Başkan Yardımcısı Bedrettin Kalın, Kılıçkaya Eski Belde Başkanı Erdoğan Gazihan, Kızılay Artvin Şube Başkanı ve Artvin Belediyesi eski başkanı  Seracettin Yazan, Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Başkanı Ahmet Biber, Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş, TMMOB Temsilcisi Hakan Yavuz, Halkevleri Başkanı Dursun Ali Koyuncu, Haziran Hareketi Temsilcisi Sercan Dede, Yardım Sevenler Dernek Başkanı Neriman Biber, Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.    
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan oluşturuldu. Divan Başkanı Selim Bilgin, yardımcıları ise Ayşe Aktaş ve Uğur Ustabaş olarak belirlendi. Divan Başkanı Selim Bilgin, faaliyet raporları ve hesap raporlarını okuttu ve oylattı. Bu arada Kongre için gönderilen telgraflar okundu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun mesajında ise şu ifadeler yer aldı;
“Değerli yol arkadaşlarım ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün kurucusu olduğu cumhuriyetimiz tüm uygulamalarıyla, haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizlik üreten bir siyasi kadronun boyunluğu altındadır. Kuruluş değerlerinden koparılmış olan cumhuriyetimizi, bu durumdan kurtaracak yegane çare temelinde adalet, eşitlik ve özgürlük olan eksiklikleri giderilmiş bir parlamenter demokrasidir. Ancak parlamenter demokrasi topluluğumuzu özlemini duyduğu huzura ve barışa ulaştırabilecektir. Bu bağlamda ilçe ve il yönetimlerimizin tarihsel bir sorumluluğu vardır. Çünkü sizler ülkemizin temel problemlerini ilişkin çözümlerimizi vatandaşlarımıza aktarmamızda fedakârca gönül verenlersiniz. Unutulmamalıdır ki kongremizde seçilecek olan arkadaşlarımız tüm üyelerimizin, delegelerimizin seçmenlerimizin ve bizi umut olarak gören vatandaşlarımıza şahsında bu kararlılıkla sürdürdüğümüz hak hukuk ve adalet mücadelemizin yardımcıları olacaktır.
Bu vesileyle bugün yeni bir heyecanla görev üslenecek olan arkadaşlarımıza başarı dileklerimi iletiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmayı çocuklarına bırakacakları en önemli miras olarak gören bir anlayışla üstlendikleri görevi devretmeye hazırlanan arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Kongremiz ülkemize ve partimize hayırlı olsun biz başaracağız.”
CHP’DE HİZMET ETMİŞ AHRETE GÖÇ EDENLERİ SAYGIYLA RAHMETLE ANIYORUM
Genel kurulun konuşmalar bölümünde ilk olarak mevcut merkez ilçe başkanı İlyas Şahin Kürsüye çıktı. Hayatını kaybeden partilileri anarak konuşmasına başlayan Şahin, CHP tarihi boyunca hizmetleri geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyorum dedi.
Şahin, göreve geldiği günden itibaren 5 seçim geçirdiklerini ifade ederek, omuz omuza mücadele ettiğini ifade ederek yönetim kurulu üyelerini sahneye davet edip onurlandırdı. Sahadaki gücümüzü dayanışarak birlikte olarak bu şekilde alabileceklerini ifade eden Şahin, CHP kürsülerde güzel söylemler kalmaması gereken büyük bir iştir.
CHP’nin kurucusu aziz şehitlerine yakışan her zaman her konuda kürsüden söylediklerini her zaman yerine getirmektir. Partimizi de görev almak isteyen insanların birbirleriyle yarışması kendisini mutlu ettiğini ifade ederek, yaşımız genç olsa da partimizin terbiyesi gereği bizler görev almak isteyen partililerimize destek olmalıyız diyerek görev almak isteyenlerin önünü açalım diyerek sözlerini tamamladı.
AKP 3 MEKTUBU YAZDI GİDİYOR!
Daha sonra söz alan Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, 3 mektup hikayesini Artvinlilere anlatarak, iktidarın gidici olduğunu söyledi. Yıldırım, “3 mektup hikayesini AKP Genel Başkanı Genel Başkanımız için anlattı. Uyarladı. Ama 3 mektup hikayesi daha çok onların durumuna benziyor. Osmanlı sadrazamları gitmeden önce kendilerinden sonra gelenlere içinde mektup olan 3 zarf bırakırlarmış. Sıkıştıklarında açsınlar baksınlar diye.
Yeni gelen başbakan ülkeyi yönetmeye başladıktan bir süre sonra halk arasında homurdanmalar başalayınca ilk mektubu açar. Şöyle yazıyor. Senden öncekileri suçla. Bunlar sıkışınca Özal’ı Demirel’i, İnönü’yü, Hatta Atatürk’ü suçlamadılar mı? Bu bahane ile Bu şekilde gitmişler.
Sıkıntıları hafifletirlermiş. Yeniden sıkıntı baş gösterince 2. Mektubu açmış yeni sadrazam yada başbakan. Şöyle yazıyormuş, Yanındakileri suçla, Şimdi bakın. Başbakanı görevden aldılar, Belediye başkanlarını, milletvekillerini, bakanları görevden aldılar. Bir süre daha bu şekilde giderler. Sıkıntı yeniden baş gösterice 3. Mektubu açar, şöyle yazıyor; Sizde, sizden sonra gelecekler için 3 mektubu yazmaya başlayın. AKP şu an bu mektubu yazmış durumdadır, Bunlar geldikleri gibi gidiyorlar.”dedi.
ATATÜRK CUMHURBAŞKANININ MECLİSİN SEÇMESİNİ İSTEMİŞTİR. 2017’Yİ GÖRMÜŞ DEMEK Kİ!
CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu yaptığı konuşmasında: Değerli yol arkadaşlarım Merkez İlçe başkanlığının faaliyetlerini hep beraber dinledik. Merkez ilçe başkanlığına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.
CHP’yi iktidara taşımak sadece yönetimin değil, hepimizin ortak sorumluluğudur. Ufak tefek basit konuları büyütmeyeceğiz.
Türkiye zor durumda,  ülke iyi yönetilmiyor.  Hak hukuk adalet olsa idi, Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu 430 Km yürür müydü. 
Cumhuriyet kurulduktan sonra Atatürk’e Cumhurbaşkanını halk mı meclis mi seçsin diye sormuşlar. Meclis demiş. Demek ki Atatürk 2017’yi görmüş ve demiş ki Cumhurbaşkanını meclisin seçmesi daha doğrudur.  Bugün görüyorsunuz tek adam rejiminin Türkiye’yi nerelere getirdiği ortada. Artvin 12 Eylül 2010’da hayır dedi. Ve 16 Nisan 2017’de53.1 ile HAYIR  dediğiniz için  bütün Artvinlilere teker teker teşekkür ediyorum.  Genel siyaset, yerel siyaset, dış politika, ekonomi, eğitim aklınıza gelen herşey bu hükümet döneminde bozuldu.  CHP iktidarında bunları düzelteceğiz.  Bunun için çok çalışmalıyız. Küskünlükler, dargınlıklar bir tarafa bırakılacak. Bunu biz hep birlikte yapacağız. Sağolun var olun iyi ki varsınız. “ dedi
CUMHURİYET ELDEN GİTTİ GİDİYOR
Merkez İlçe Yeni Başkanı Cüneyt Özyürk ise yaptığı konuşmasında,  “bu zor süreçte hepimizin birbirimize ihtiyacının olduğu bilincindeyiz. Ekonomiden eğitime tarımdan çevreye, adaletten teröre ülke zenginliklerinin yağmalanmasından haksız, hukuksuz yere yargılanan milletvekillerine gazetecilere baskı ve yıldırma politikalarıyla karşı karşıyayız. Cumhuriyet elden gitti gidiyor. Gün geçmiyor ki sarıklı sakallı meczuplar Atatürk’e küfür etmesin gün geçmiyor ki bir şehit haberi olmasın. Gün geçmiyor ki halk kan ağlamasın. Hal böyleyken bizlerin birbirlerimizden ayrı düşünmemiz, Kendi egolarının parti çıkarları önünde tutması söz konusu olmamalı. Kişilerin değil projelerin yarıştığı siyaset olmalı.  Biz bir tek amaç uğruna yola çıktık birilerinin değil Cumhuriyet Halk Partisi’ni bir yere taşımak için yola cıktık. Bugüne kadar bu bayrağı taşıyan ilçe eski başkanlarımıza, İ lyas şahin ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Biz de bundan sonra bunun üstüne ne koyarız diyerek daha çok çalışacağız.” Dedi.
 BELEDİYEYİ ALACAĞIZ
İl Başkanı Ali Yücel Kurt ise, İktidarın hataları ile değil, bizim çalışmalarımızla, halka güven vermekle burada belediyeyi alacağız. İşe belediyeyi almakla başlayacağız. İlde kurmuş olduğumuz 11 komisyonu tüm ilçelerde kuracağız. Bu seçim gerçekten çok önemli. Seçim seferberliğini topyekün başlatıyoruz.”dedi.
ÖTME BÜLBÜL ÖTME NOTASI!
Son olarak konuşan CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, “İlçe kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Yusufeli’nden başladık. Bugün Şavşat ve ardından Ardanuç kongreleri bugün 5.kongremiz. Merkez İlçe 36. Olağan Kongredeyiz, Öğleden sonra Arhavi’de olacağız.
. Bakın referandum da Karadeniz’de tek bir il hayır demiş. Artvin ve Bir de komşumuz Ardahan. Bu yürekli insanları kutluyorum. Bir ülkeyi tek adam rejimine teslim etmek istemiyoruz. Onun için 2019 seçimleri çok büyük önem arz etmektedir.
İktidar kendi geleceğini düşünüyor. Bakın Reza Zarraf için Nota verdik. Askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde gazeteciler Amerika’ya Nota verecek misiniz diye sorunca. Ne notası müzik notası mı vereceğiz diye cevap vermişti. Amerika’ya şimdi müzik notası vermiş, Notanın adı Ötme Bülbül Ötme!”  Neden mi? Eğer Reza konuşursa birileri ne ABD’ye ne Avrupa’ya gidebilecek. Ucu onlara dokunacak. Aldığımız duyumlara göre Reza zarraf itirafçı olacakmış. Her şeyi anlatacak.
Kim ne derse desin. Toplumsal muhalefetin tek lideri olarak Kılıçdaroğlu kalmıştır. Adalet Yürüyüşü ile dünyanın ilgisini Türkiye’nin üzerine çekmiştir. Dünya Türkiye’nin bir “Gandisi” var diyorlar. CHP’yi sürekli terör örgütü ile yan yana getirmek istiyorlar. Biz Teör örgütü ile hiç yan yana gelmedik. Masaya oturmadık. Fetö’nün de pkk’nında hedefinde biz olduk. Darbe yapıldığında meclise giden 3 vekilden biriyim ben.
Bakın tek adam rejiminin ne kadar tehlikeli olduğunu görüyoruz. Bugün %41 belediye başkanlarına verilen oylar devre dışı kalmıştır. Seçtikleri belediye başkanları görevden alınmıştır. Bunlar neden görevden alındıkları belirtilmemiştir. Metal yorgunluk adı altında bunu yapmışlardır. Neden görevden alındıkları kamuoyuna açıklanmamıştır.
Biz, Artvin’deki belediyeleri geri alacağız. Şunu da söyleyeyim. CHP’nin adayı kazandığında Parlementer sisteme geri dönülecek. Bu ülke asla tek adama teslim edilmeyecek. Bu kim olursa olsun fark etmez. Şimdi AKP Atatürk’e sarıldı. Biz bundan asla rahatasızlık duymayız. Ama bunu siyaset için yapıyorsanız, Atatürk bir sandığa sığmayacak kadar büyük bir değeredir. Bunu da Türk Halkı size anlatacaktır dedi.
Konuşmaların ardından seçime gidildi. Yapılan seçimin ardından Cüneyt Öztürk ve yönetimi CHP merkez ilçe yeni yönetimini oluşturmuş odlu.
CHP Merkez İlçe Yönetimi: Yaşar Tekin Alkan, Hakan Aydın, Resul Duran, Olgun Gümrükçü, Rahim Günal, Olcay Karadeniz, Osman Nuri Koçer, Emre Küçükay,Özgür Önay, İbrahim ÖZbayrak, Tülay Tiryakioğlu, Halit Yılmaz.

Bu haber 1007 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com