21.11.2017
DİKİZ AYNASINA BAKARAK İLERİ GİDEMEZSİNİZ! CHP İlçe Kongrelerini tamamladı. 13 Kasım’da Yusufeli’nde Yusufeli’den başlatılan kongrelerin sonuncusu 19 Kasım’da Kemalpaşa ve Hopa’da yapılmıştı. Bu kongreler içinde çok duygulu ve anlamlı konuşmalar yapılmıştı. Bunlardan birisi de Murgul’un efsane eski Belediye Başkanlarından Nurettin Durmuş’un yaptığı konuşmaydı. Durmuş konuşmasında birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu, ülke sorunlarının sadece CHP’yi değil 80 milyonu ilgilendirdiğini söyledi.

 Murgul CHP İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı. Kongrenin divan başkanlığını Nurettin Durmuş yaptı. Saygı Duruş İstiklal Marşının ardından faaliyet ve hesap raporları okundu. Kongereye, CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Eski Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Murgul Eski Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, AFGAD Başkanı İsmet Başar, Eski Belediye Başkanı Nurettin Durmuş delegeler ve partililer katıldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kongreye gönderdiği mesaj okundu. Tek adayla gidilen seçimde mevcut Başkan Mehmet Durmuş yeniden başkan seçildi.

YOLSUZLUKTA PATİKA YOLDAN OTOBANA GEÇTİLER!
Divan Başkanı olarak konuşma yapan Nurettin Durmuş, iktidarın yanlışlarını eleştirerek şunları söyledi,” Murgul CHP İlçe Teşkilatı’nın 36’ncı Olağan Kongresine hoş geldiniz. Saygıyla selamlıyorum. AKP 2002 yılında seçime girerken yolsuzlukların yoksulluğun ve yasakların kaldırılması hususunda bu millete söz vermiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi 15 yıl boyunca TBMM’de sayısal üstünlüğü sağlamış, sayısal üstünlüğünün yetmediği yerde referanduma giderek iktidarın kanatlarının altına sığınmış bir muhalefet partisinin yardımı ile de o engelleri aşmıştır.
Ama geriye baktığımızda yolsuzluklar daha da ileri gitmiş, 2008-2009’dan sonra eskiden patika yollardan veya labirentli yollardan ulaşılan yolsuzluğa adeta otobandan gitmeye başlamıştır. AKP yandaşlarına ve havuzdaşlarına yardımcı olabilmek için ihale yasalarını 15 yılda 40’ın üstünde değiştirmiştir. İhale yasalarının maddelerini ise belki 100’ün üstünde değiştirmiştir. Böylece yandaşlarına imkân sağlamıştır.
“YOKSULLUK DAHA DA ARTTI”
Yoksulluk kalkacaktı. Nerede kalkmış yoksulluk? Sosyal Yardımların her yıl arttığı bir dönemde yoksulluğun kalkması mümkün müdür? Yoksulluğu kaldırmak için hangi çareye başvurdunuz? Yoksulluk adeta toplumu yakan alev, ateş haline dönüşmüştür.
Yasaklar kalkacaktı. Sayın basın burada. Gazeteciler tutuklu hapiste değil midir? Yasaklar ancak kendileri için kalkmıştır? Yasaklar yasa olmuştur bu ülkede!. 15 yılda adaletsizliği keskinleştiren, eşitsizliği derinleştiren, halkı yoksullaştıran, ülkeyi yalnızlaştıran, liyakati, basın özgürlüğünü çökerten dar gelirliği, köylüyü, çiftçiyi kaderine terk eden bir yönetim sistemi geliştirmiştir. Sevginin, saygının, hoşgörünün sokaklarda mumla arandığı bir delhiz içinden geçmekteyiz. Sokakları kapkaççılar, zehir tacirleri, magandalar istila etmeye başlamıştır. Hepsinden acısı; kadın cinayetleri ve çocuk tacizleri %1.400 artmıştır. Küçük küçük lokmalar fakir fukaraya dağıtılmış, büyük lokmalar ise yandaşlarına ve havuzdaşlarına ikram edilmiştir.
ZENGİN SAYISI MİLYONER SAYISI 
95’BİNDEN 125 BİNE ÇIKMIŞTIR!
Ne hikmetse, insanlar fakirleştikçe ülkemizde zenginlerin sayısı artmıştır. 2016 yılında 95 bin olan zengin sayısı 2017 sonuna gelmeden 125 bine çıkmıştır. Tarihte Köroğlu vardı, Avrupa’da Rabin hod vardı. Bunlar zenginden alır fakire dağıtırlardı. Şimdiki Köroğlular fakirden alıp zengine ikram etmektedirler. AKP’nin dikiş atölyesinde fakire, dar gelirliye dikecek elbise yoktur. Onların atölyesinde zenginlere elbise dikilir!. AKP var olduğu sürece devletin havuzundan fakir fukaranın bahçesine su akmayacak. Ancak ara da bir küçük küçük damlayacaktır!. Niye öyle, Çünkü Havuzun üstünde zenginlerin bahçesine bağlamışlardır.
EKONOMİ COŞUYOR DİYORLAR COŞAN 
YOLSUZLUKTUR, YOKSULLUKTUR!
Ne diyor sayın ekonomi bakanı? Ekonomi coşuyor, coşuyor diyor. Sanki Murgul Deresi yağmur yağdı da coşuyor!. Nerde coşuyor; Coşan şeyler vardır. Yolsuzluklar, fakirlikler, işsizlik, zamlar coşuyor. Bu ülkede coşan başka bir şey yoktur. 
Galileo 1600’lı yıllarda demişti ki dünya dönüyor. Kilise buna itiraz etmiş. Sen dünya dönmüyor de seni affedelim. Galileo,” ben desem de demesem de o kendi kendine dönüyor. Siz deseniz de demeseniz de ekonomi batıyor. Bunlar gidecekler, gidicidirler. Ama sofrayı bitirip gidecekler. Kalkarken de sofrayı devirip gidecekler.
GÜÇLÜ DEVLET ADALETLİ ÖRNEK 
DEVLET EĞİTİMLİ OLUR
Ekonominin durumu bu da diğer kurumların durumu iyi mi ona bakalım. Büyük devletiz demekle büyük devlet olunmaz. Güçlü devlet adaletli olur. Örnek devlet eğitimli olur. Dönüp adalete bakalım ne halde? Bir insanın karakteri ne kadar önemli ise bir ülkenin adaleti o kadar önemlidir. Adalet bir ülkenin temel karakteridir. Adalet, “Toplumsal Barışın sütannesidir.” Adaletin olmadığı yerde barış, huzur, din, ahlak yoktur. Adalet Ve Kalkınma Partisi Adaletin mezarını kazımış, Kalkınmayı da yandaşlarına ihale etmiştir. AKP adaletsiz davranışından dolayı camiyi, minareyi yık ama adaleti yıkma diyen HZ. Ömer’in ruhunu kemiklerini sızlatmıştır.
BİZ, DİYORUZ Kİ GÜÇLÜNÜN HAKLI OLDUĞU DEĞİL, 
HAKLININ GÜÇLÜ OLDUĞU BİR ADALET TARAFINDAYIZ
Biz, güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir adalet tarafındayız. Bakın iki büyük yargı kurumunun aralarında anlaşamamazlıkları var. Yargıtay yılının açılışında diyor ki Yargıtay başkanı, Bu ülkede 85 Hukuk Fakültesi vardır. Çocuklar iyi eğitilmediği için adalete olan güven azalmıştır diyor. Diğer bir yargı başkanı da diyor ki; Adaletimiz her zamankinden daha işliyor!. Adaletin terazisini çok hassas tutuyoruz diyor. Siz adaletin değil, divanın önünde çay biçme makasını daha hassas tuttuğunu bu millet görüyor.
AİHM’DE EN ÇOK TAZMİNAT ÜLKE OLDUK!
Adalet bu ülkede doğru işliyor idiyse AİHM’de en çok tazminat ödeyen ülke biz olmazdık. 2016 yılında İngiltere’de yapılan adaletin üstünlüğü endeksinde 113 ülke arasında 99’ncu sıradayız. Daha önce emekli olan Danıştay üyesinin sözlerini hatırlıyorum. Giderken dedi ki Bu ülkede polisler savcı olmuş, bilirkişiler hâkim olmuş, gardiyanlarda yazı işleri müdürü olmuş. Bunu ben demiyorum. Giden Danıştay başkanı söylüyor. Adaletimizin durumu bu...
EĞİTİMİMİZ İÇLER ACISI DURUMDADIR!
Adaletimiz böylede eğitimimizin nasıldır? İçler acısıdır. Eğitimde ve bilimde çağ atlamadığımız müddetçe hiçbir yere gitmeniz mümkün değildir. Şimdi derslerden müfredattan Atatürk ve Cumhuriyet çıkaracaksınız, Atatürkçülük dersi beden eğitim dersinde verilecek diyorsunuz. Siz okullarda laboratuar değil, mescit açılmasını istiyorsunuz. Siz TEOG gibi bir sınavı benim gibi tv’den öğreniyorsunuz. Siz çıkıp diyorsunuz ki bu ülkenin petrolü yok, elması yok ama çağ atlamış bir eğitimi var diyorsunuz. 2 gün sonrada Sayın Cumhurbaşkanı biz eğitimde başarısız olduk dediği zaman halen daha o makamda oturuyorsanız sizin milli eğitime verecek hiçbir şeyiniz yoktur.
Düşünebiliyor musunuz, Bu ülkede ben cahillerin ferasetine güveniyorum, okumuşlar arttıkça afakanlar basıyor diyen proflar gördük.
Düşünebiliyor musunuz? Bir üniversitede kadının ve ecnebinin şahitliği kabul edilmez diyor. Bunu çok iyi duyun hanımefendiler. Düşünebiliyor musunuz adam besmeleyle kesilen hayvanın canı acımazmış. Nereden biliyorsun? Bir besmele 50 morfinin üstündedir diyor. Bunun adı da profesördür. Tenzih ederim çok değerli, bilgili, aydın profesörlerimiz vardır. 
Cumhuriyet kurulduktan sonra 2002 yılına kadar 79 üniversite açıldı. 2002 yılından 2015 yılına kadar 100 üniversite açıldı. Üniversite açmak marifet değil. Üniversiteler neredeyse diploma basan atölyeler haline dönmüştür. İçini doldurmak lazımdır. Bakınız, her 3 yılda bir yapılan OECD ülkeler arasındaki pisa sınavlarında okuma okuduğunu anlama 16 yaş gurubunda matematik ve fen sınavlarından Türkiye 60 ülke içinde 43’ncü oluyor.
1980’lerin başında Güney Kore ile durumumuz ayı iken 2010 yılında bizim 750 milyar dolar yıllık gelirimiz onların 1 trilyon dolara çıkmıştır. Ama onların çocuklarının pisadaki başarı derecesi 7’nci sıradadır. Eğer 15 yılda 6 milli eğitim bakanı değişirse eğitimimizin iç açı olmadığını söyleyebiliriz. Öğretmen ataması yapılmıyor, ücretli öğretmenlere ders verdiriliyor. Neden bütçe müsait değil, para yok. Bu ülkede 30 milyar dolar Suriyelilere para var ama öğretmene yok.
BİR DELİL İLE KIRK ALİMİ YENDİM DE 
40 DELİLLE BİR CAHİLİ YENEMEDİM!
Şimdi 550 milletvekili bu ülkenin gelişmesini sağlayamamış, 50 milletvekili daha ekliyorsunuz. Onlara da 3 er tane yardımcı vereceksiniz. Bunlara para var öğretmenlere para yok. Cehalet irticayı getirir. İrtica ise sabah uyandığın zaman yatağınızın başucuna konan sudur. Bu iktidar eğitimi dinselleştiriyor. Mevlana ne demiş, bir delil ile kırk âlimi yendim de 40 delil ile bir cahili yenemedim diyor. En büyük savaş cehalet ile yapılan savaştır. Maide süresinin 8’nci ayeti dahi cahilden yüzümüzü çeviririz diyor. Buna rağmen eğitimde çok geriyiz.
İNANÇLARIMIZ DA SUİSTİMAL EDİLİYOR
Eğitimde durum bu... İnançlarımızda durum nedir acaba? Allah’ın bütün vasıfları üstündedir, ona dokunmak peygambere dokunmak gibidir diyorlar da Diyanet sesini çıkarmıyor. Yanmaz kefen satanlara, peygamberi rüyada gösteren terlik satanlara, zebanileri kovan koku satanlara diyanet karşı çıkmamış. Daha 2 ay önce Zonguldak’ın Ulus ilçesi Dikağaç köyünde bir imam evlenme vaatli bir koltuk icat etmiş.
DİYANET GÖREVİNİ YAPMIYOR!
Nasıl bir diyanettir ki, camide içki içildi, görüntüler bizdedir denildi. İçilmedi diyen imamı sürüyorsunuz, o görüntüleri gösteremiyorsunuz Böyle Diyanet olur mu? Üniversiteye giden kızları görüp içim sızlıyor diyen adam, Çocuklara taciz edilirken, yurtlarda yanarken, sen neredeydin? 2 Amerikalı profesör adalet, doğruluk ve dürüstlükte ileride olan 20 ülkeyi tespit etmişler.
Bir tane Müslüman ülke yok. Bir adam balık alacak, taze mi diyor. Alıp yukarıdan aşağıya doğru kokluyor. Balıkçı balık baştan kokar sen kuyruğundan başladın. Adam, “ Balık baştan kokar ama kuyruğuna kadar kokmuş mu ona bakıyorum.”diyor. İşte ülkenin durumu budur.
15 YILDA HELALİN ADI UNUTULDU
Bunların %50’si kurtla bir olup kuzuyu yerler sonra oturup kuzu için ağlarlar. Bunlar hep çok olsun benim olsun derler. Bunların %50’si Allah’ı ağızlarından düşürmezler çok güzel ama şeytanla işbirliği yaparlar. Bu ülkede son 15 yılda helalin adı unutuldu. Helalin adı kaldı onu artık gören yok/Haramlar paylaşıldı henüz gözü doyan yok! İşte ülkenin durumu budur. Bir AKPli çıkıp biz yeni bir devlet kuruyoruz, Kurucusu da Recep Tayyip Erdoğan’dır dedi. Çuval geçirildiğinde ses çıkarmayanlar. 500 yıllık toprağımızdan türbeyi geriye çektiğimizde, Ege adalarında ezan sesini değil, çan sesini dinletenler yeni bir ülke kuramazlar.
BANA NE DİYE UYKUYA DALARSANIZ…!
Bu ülkeyi sahte demokratlardan, sahte dincilerden temizlemediğimiz sürece hiçbir yere varamayız. Ey Atatürkçüler, laikler, çağdaşlar; Siz bana ne neme lazım der de uykuya dalarsanız, hiç uyumayan yobazlara merdiven basamağı olursunuz. Onun için uyanık olunuz. Termometre gibi değil, termostat gibi tedbirli ve kararlı olunuz. Siyaset yaparken hep dikiz aynasına takılmayınız, önünüzü göremezsiniz.
Siyasete hayallerinizi aklınızın önüne değil, aklınızı hayallerinizin önüne geçip yönetsin. Siz siyaset yapanlar her zaman olgun olacaksınız. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”dedi. Divan Başkanı Durmuş’un konuşması salonda bulunan partili ve delegeler tarafından alkışlandı ve tebrik edildi.
Daha sonra söz alan İl Başkanı Ali Yücel Kurt, konuşmasında Murgul Belediyesinin yeniden alınacağını söyledi.
DİKİZ AYNASINA BAKARAK İLERİ GİDEMEZSİNİZ!
CHP Artvin eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu’da Mühendislik mesleğine ilk Karadeniz Bakırlarda başladığını söyledi. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Nurettin Durmuş’un konuşmasına atıfta bulunarak, “Değerli büyüğümüz Nurettin Durmuş, muhteşem bir konuşma yaptı. Dikiz aynasına bakarsanız geriye gidersiniz, kaza yaparsınız dedi. Biz ileriye gideceğiz. Bu kötü gidişata dur diyecek tek güç, tek parti CHP’dir.dedi.

Bu haber 662 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com