10.11.2017
BURADA 13 YILDIR SAATLER 9’U 5 GEÇİYOR Bir lider düşünün. Ölümünün 79. yılında bile saygıyla anılıyor. Bir lider düşünün, söyledikleri 100 yıl sonrasında bile çıkıyor. Ve bir lider düşünün: Yokluktan, yoksulluktan halkıyla birlikte bir ülke yaratıyor. Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti... “Benim Naçiz Vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar kalacaktır diyen bir lider.

 Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. yıl dönümünde yurt genelinde yapılan çeşitli etkinliklerle anılıyor. Bu anmalardan en anlamlısı ise 13 yıldır bir gün değil her gün Artvin’de yapılıyor. Artvin merkezde reklam ajansı sahibi Şakir Kara(43) Ata’yı anmak maksadıyla işyerindeki bütün saatlerini 13 yıl önce 9’u 5 geçeye ayarladı ve saatler tam 13 yıldır hep 9’u 5 geçiyor.

 Türkiye’nin ve dünyanın büyük Atatürk Heykeli’nin yanı sıra Atabarı türküsüyle, girişte yer alan  Cumhuriyet Kenti Artvin’e Hoş geldiniz yazısıyla Atatürk’e olan bağlılığını her platformda öne çıkaran Artvinliler, Atatürk’ü ölümünün 79. yıl dönümünde çeşitli etkinlikle anıyor. Bunlardan bir tanesi de Artvin’de yaşayan ve reklam ajansı sahibi olan Şakir Kara...
Kara, iş yerinde promosyon amaçlı ürettiği duvar saatlerinin hepsini bundan 13 yıl önce 9’u 5 geçeye ayarlamış ve öylece bırakmış.  Kara buradaki amacını ise şöyle açıklıyor; “Olayın detayına indiğinizde bütün dünya milletlerinin ‘keşke benim de böyle bir önderim, benim de böyle bir liderim olsa’ dediği Mustafa Kemal Atatürk’ün biz Türk gençlerinin lideri olduğu için gurur duyuyorum.
Bütün saatlerimin 9’u 5 geçmesinin nedeni şu ki; biz o elim saatte o elim dakikada Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü kaybettik. Ama biliyoruz ki o rahat uyuyor. Biz Türk Gençliği olarak bir tek kişi kalana kadar onun ilke ve inkılâplarına sahip çıkacağız. Onun fikirlerini yaşatacağız. Son günlerde ülkemizde bazı hususlar bizleri rahatsız etse de, rencide etse de Atatürk’ü sevmekten bazı insanlar korksa da, inanıyorum ki ülkemizde fikri ve zikri ne olursa olsun, herkesin yüreğinde bir nebze de olsa Atatürk aşkı sevdası vardır.
 Bu duygular bazıları tarafından bastırılmaya çalışılsa da biz inanıyoruz ki hiç kimse onun ilke ve inkılâplarından dışarıya çıkmayacaktır. En azından öyle olmasını ümit ediyor öyle olduğuna da inanıyoruz. Burada sağcısıyla solcusuyla her fikirden insanların Mustafa Kemal’e gösterdiği saygıyı, sevgiyi, özellikle bizim olduğu için, biz onların gösterdiği sevginin bin kat fazlasını göstermeliyiz. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ü belli bir kalıp içerisinde görmek için, sadece onu belli bir noktaya taşımak, onu farklı amaçlar için kullanmaya değil, sadece onun doğru fikirleri ve düşünceleri etrafında bütünleşmeliyiz, birlikte olmalıyız ve ülkemizi atamızın dediği gibi müreffeh ülkelerin daha da üstüne çıkarmalıyız.
Ben Atamızın 79. Ölüm yıl dönümünde bütün Türk ulusunun başı sağ olsun diyorum. Ben 13 yıldır bu saatleri 9’u 5 geçeye ayarladım. İş yerime gelen eşim, dostum, arkadaşlarım, müşterilerim bu saatleri gördüklerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünü hatırlıyorlar. O  ve farkındalığı  yaşıyorlar.
9’u 5 geçeye ayarlamamın iki temel nedeni var, birincisi Atatürk’ün ölümünü insanlara hatırlatmak, ikinci ölüm gerçeğini insanlara hatırlatmak. Bir hususa dikkatleriniz çekmek istiyorum. Şunu çok iyi bilmeliyiz, ne ölünce her şey bitiyor, ne de Mustafa Kemal Atatürk öldü diye bir şeyler bitiyor. Bunu hepimizin çok iyi bilmesi gerekir.” dedi.

Bu haber 704 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com