08.11.2017
ARDANUÇ SİZİNLE GÜZEL Şehirlerin girişleri o şehirler hakkında fikir veren vitrindir. Birçok il ve ilçe bunu çok iyi bildiği için şehrin girişlerini en güzel şekilde düzenler. Artvin Köprübaşında ışıkların olduğu yerde şehrin girişinde yapılan düzenleme de buna yönelik bir çalışmadır.

 Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, şehir girişindeki takı yeniledi.   Giriş tarafında “ Ardanuç Sizinle Güzel Hoş geldiniz” ibaresi yazarken,  şehrin çıkış tarafından Ardanuç Sizinle Güzel Güle güle” ibaresi yer aldı.

 ARDANUÇ ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİRDİR
Başkan Yıldırım Demir, Ardanuç’un sadece Artvin’in değil, Türkiye’nin en güzel ve en önemli ilçelerden birisi olduğuna vurgu yaparak,” Ardanuç sadece Artvin’in değil, Türkiye’nin en güzel ilçelerinden birisidir. Gerek doğası, gerek tarihi, kültürü, geçmişi, coğrafyası insanıyla çok özel bir yere sahiptir. Âşıklar diyarıdır,  pehlivanlar diyarıdır.
EN LEZZETLİ DÖNER ARDANUÇ DÖNERİDİR SADECE ARDANUÇ’TA YENİR!
Bir de Artvin’de en iyi döner yapılan, en lezzetli dönerin diyarıdır. Herkes Yusufeli Döneri diye söyler, ama Ardanuç Döneri yemek için hususi Ardanuç’a gelir. Ben hodri meydan diyorum.  Asıl marka Ardanuç’tur. Ardanuç’un dönerini de yer yerde yiyemezsiniz. Sadece Ardanuç’ta yiyebilirsiniz.
ŞEHİRLERİN GİRİŞLERİ VİTRİNDİR
Bunu dışında tarihi geçmişi, tarihi eserleri, kanyonu,  yaylaları, köyleri ile bereketli toprakları ile Ardanuç gerçekten çok güzel bir ilçedir. Onun için girişinden çıkışına kadar en güzel şekilde düzenlemeye çalışıyoruz. Girişteki takı yeniledik ve buralarda çevre düzenlemesi yapacağız. Bu küçük bir iş ama tıpkı evinizin girişi gibi...  Ardanuç’un aynası, vitrini oluyor.  
Bir şehrin yeşil alanları, parkları da çok önemli kamusal alanlardır. Ardanuç’taki parkların düzenlemelerini yapıyoruz.  Oturaklar, masalar ahşaptan ve göze hoş gelen şekilde yapılıyor. Şehir içinde daha çok yeşil alan olsun istiyoruz.  İlçenin görünümünü bozan eski dükkanları yıktık. Sahipleriyle anlaştık, yeni bir işhanı yapıyoruz. Bu dükkanların inşaatı bittikten sonra burada güzel bir düzenleme yapacağız.  Parklarla, sokaklarla işyerleriyle bütünleşmiş güzel bir Ardanuç için projeler üretiyoruz.
Ardanuç Belediye Hizmet binasının da doğaya ve Ardanuç mimarisine uygun bir şekilde Kardeş Belediye olan İstanbul Beylikdüzü Belediyesi’nin büyük destekleriyle yapıldığını hatırlatan Başkan Demir; “Biliyorsunuz belediye hizmet binamızı 25 Ağustos 2016 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı  Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da katılımı ile  açtık. Bu binanın projesi yapılırken Ardanuç’a yakışan, mimari güzelliği olan bir yapı tercih ettik. Ardanuç’a ne yakışıyorsa hep onu yaptık, bundan sonrada onu yapacağız.  Ardanuç halkıyla birlikte Ardanuç için çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.  

Bu haber 1583 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com