03.11.2017
KOOPERATİF LER 2017, 2. TÜRKİYE KOOPERATİFÇİLİK FUARINA HAZIRLANIYOR Ülke kooperatifçiliğin geliştirilmesi uluslararası alanda benzer kooperatif kuruluşları ile bağlantıya geçilerek etkili bir farkındalık oluşturmak, sürdürülebilir sosyal ve ekonomik kalkınma için en önemli işletme modellerinden birisi olan KOOPERATİFÇİLİĞİN önemini vurgulamak ve bu konuda çalışmalara destek olmak amacı ile 07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara ATO Congressium ‘da Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın ikincisi düzenlenecek.

 Kooperatifçilik alanında tek fuar olan olma özelliği olan fuarcılıkta kooperatif ve üst kuruluşları olan kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları bir arada görerek duyarak bilgilendirilmesi ve ortak iş yapabilme kültürünü artırılmasına bir paylaşımda bulunacaktır. Ülkemiz kooperatiflerin ürettikleri ürün ve hizmetlerin tanıtımını ve talep eden tüketicilere satışı, ülkemiz kooperatifleri ile  örnek uluslararası kooperatif modellerinin bir fuar çatısı altında  toplu olarak sergilenmesi ticari bağlantılar sağlayarak kooperatifçiliğin gelişmesine katkı sağlanacaktır. Ayrıca dört günlük fuar kapsamında  kooperatifçilik değerlerinin ve kooperatifler arası  ticari gelişim ve mevzuatın gündeme taşınacağı ulusal ve uluslararası katılımcılardan oluşan paneller düzenlenecektir. Fuarın ikinci kez yapılması nedeni ile KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan kooperatiflerimiz KOSGEB’in sağlamış olduğu fuar katılım desteğinde de faydalanacaktır.

T.C. Gümrük Ticaret Bakanlığı , T.C Tarım Gıda Ve Hayvancılık Bakanlığı,T.C. Çevre Ve Şehircilik BAKANLIĞI Ve Türkiye Kooperatifler Birliği’nin  fuar açılışına ilgili Bakanlar, ilgili kamu kurum yetkilileri ve uluslar arası kooperatif temsilcilerinin yer alacak ulusal ve uluslararası basında önemli gündem oluşturacaktır.
Ankara da 2. kez düzenlenecek kooperatifler fuarına Artvin’den Karadeniz Bölgesinin de  tek kadın kooperatifi olan S.S. ARTVİN KADIN GİRİŞİMCİLER TURİZM GELİŞTİRME VE İŞLETME KOOPERATİFİ katılarak Artvin’de kooperatifçilik çalışmasını ürettikleri ürünlerin sergilenmesi ve pazar yaratılması için il genelinde üreticilerle birlikte Ankara’ya çıkarma yapacak. Artvin kadın girişimcilerin dayanışmasını Ankara’da sergileyecek.

Bu haber 1192 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com