29.10.2017
MHP 12. Genel Kurulunu Yaptı Kılınç Güven Tazeledi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Artvin İl teşkilatı 12. Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Serdar Kılınç yeniden başkan seçildi. Şelale Düğün Salonunda düzenlenen 12’nci olağan kongresine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Başbuğ Pınarbaşı, İl Başkanı Serdar Klınç, Merkez ilçe Başkanı İrfan Kuzu, ilçe yöneticileri ve partililer katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, divan oluşturularak genel kurul gündem maddeleri tek tek ibra edildi. Serdar Kılınç’ın listesiyle gerçekleşen seçimde Kılınç yeniden başkan seçildi. Genel kurula katılan Türkiye’nin bundan sonraki sürecinde daha aktif görev alacak kadrolar oluşturmak adına Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin direktifleriyle kongrelerini sağlıklı ve hızlı bir şekilde tamamladıklarını kaydeden Pınarbaşı “ Her şehrimizde güçlendirilmiş yönetimler kurarak önümüzdeki seçimlere hazırlanıyoruz” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Başbuğ Pınarbaşı “Bizim partimiz 48 yıldır Türk milletine malolmuş, yüzlerce yıllık bir Türk milliyetçiliği hareketinin siyasal bir partisidir.” dedi.

Meral Akşener’in başkanlığında kurulan İYİ Parti hakkındaki soruyu cevaplandıran Pınarbaşı “Türkiye’de Anayasa Parti Kurmaya müsait. Herkes parti kurabilir. Yeni bir partidir, ülkeye hayırlı olsun” dedi.  Pınarbaşı, “Bizim partimiz 48 yıldır Türk Milletine malolmuş, yüzlerce yıllık bir Türk milliyetçiliği hareketinin siyasal bir partisidir. Bizim bir davamız inandığımız fikriyatımız var. Pazarlığa açık değiliz. Türkiye’nin yüzde yüzüne hizmet etmeye talibiz ama yüzde yüzünü de ikna edecek her kemsin onaylayacağı bir siyasal partinin pazarlığa açık bir parti olacağını düşündüğümüz için bizim fikri bir duruşumuz var. MHP’nin hiçbir siyasal parti ve organizasyonla karıştırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Türk milletine ve Türk devletine bağlı olan İstiklal Marşının altında omuz omuza duracak herkese bizim kapımız açık. Binlerce yıllık Türk tarihinin biriktirmiş olduğu değerlere ve devlet duruşuna aykırı hiçbir yapıyla pazarlık edemeyiz. Yarın yine bir parti kurulabilir. Yüzlerce parti var. Partilerden bir partidir, o kurulan parti. Biz MHP’nin partilerden bir parti olmadığına inanarak bu hareketin mensubu olduk”. dedi.
Ülkücünün partisi Milliyetçi Hareket Partisi’dir
Ülkücünün yerinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğun ifade ederek MHP’den 1 oyun dahi gitmemesi için mücadele eden ve Türk devlet ve millet hayatının doğru yatağından kopmaması için mücadele eden her insanın ülkücü olduğunu savunan Pınarbaşı şunları söyledi:
“Ülkücünün de partisi MHP’dir. Bir takım insanlar başka partilere oy verebilir, siyasi ikbal peşine düşebilir ama ülkücünün yeri MHP’dir, biz buna iman ettik, bu çerçevede yaşıyoruz ve inanıyoruz. Tabi ki münferit hadiseler olabilir, birkaç insanımız başka yerlere gidebilir, o feragat etmiştir, o da onun şahsi pozisyonudur. Diyecek bir şey yok yani gidebilirler, ne diyelim.”
Pınarbaşı, üç hilalli sancağın Türk Milleti’nin mücadele sancağı olduğunu bu nedenle de üç hilalli sancağın düşmemesi gerektiğini dile getirerek, “Üç hilalli sancağın ne kadar önemli olduğu 7 Haziran’da bir kez daha ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz’da Genel Başkanımız o şaheser duruşuyla Türk demokrasisinin ne kadar önemli olduğunu, Türk Milleti’nin sandıktan çıkarmış olduğu sonuçlara tüm cihanın saygı göstermesi gerektiğini ortaya koymuştur. Yiğit Genel Başkanımızın duruşu sürdürülmelidir ve Genel Başkanımıza Türk milleti bir teşekkür babında destek vermelidir.” diye konuştu.
Konuşmaların sonunda yeni yönetime başarılar dileyen Bınarbaşı, Artvin’de bu yönetim Artvin’de güzel şeyler yapacak, dedi.
İşte MHP’nin yeni Yönetimi
Okan Aktaş, Hakan Özer, Çihat Uzun, Özer Sevim, Fatma Altuntaş, Yusuf Koşar, Doğanay Albayrak, Rafet Abay, Taner Köse, Cengiz Aydın, Tolga Topbaş, Özgür Köse, Osman Tebelleş, Okan Alkan, Hasan Bayraktar, İlker Kaan Altun, Cem Aras, Kadir Sönmez, Taner Akdemir, Metin Demir. 

Bu haber 1191 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com