11.10.2017
TUĞBA İŞİTME MERKEZİ AÇILDI Artvin’de yeni bir İşitme merkezi açıldı. Şehit Dursun Acar Caddesi, Hastane karşısında açılan Tuğba İşitme Merkezinin açılışını Artvin Valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe girişimci Tuğba Dağ, aile dostları ve davetliler birlikte yaptı.

 Tuğba İşitme Merkezi’nin açılışı öncesinde bir konuşma yapan Vali Ömer Doğanay; “ İlimizin her alanda ileri gitmesi anlamında, hem sosyal, hem kültürel, hem ticari anlamında, insanlık, ahlak anlamında,  daha ileri gitmesi babında bu tür işyerlerinin açılması bana gerçekten şeref veriyor.  Bir girişimci olduğu zaman mutlu oluyoruz. Bu manada bugün bir araya geldik.  Kardeşlerimizin işyerini açmak için buradayız.  Cenabı Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum.  Bizim kültürümüzde yer alan o prensipleri anlayabilsek uygulayabilsek bir sorunun kalmayacağını düşünüyorum.

Üniversite yıllarında tez hazırlamıştım. Şimdi aklıma geldi.  Orada Kur’an’dan bir  ayet. Mealen der ki; “Sen çalış ahiret yurdunu ara,  Dünyadan da nasibini unutma.” Onun için hem ahiretimize çalışıp ebedi hayatımızı  kurtulması noktasında çalışacağız,  hem de Kur’anın emri olan dünyadaki nasibini unutma.  Bunun çalışmak gerçekten hem insanlığın, hem İslamiyetin hem geleneklerimizin hem de kültürümüzün icabıdır. Onun için bu kardeşlerimi, buna benzer girişimlerde bulunan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah bereketli olur, müşterisi bol olur,  helal kazançlar olur. İnsanlığa hizmet edecek neticede. Bir insana hizmet etse  bunun için  bile böyle bir iş yeri açmaya değer diye telakki ediyorum.
 Netice itibarıyla sen ne kadar hesap yaparsan yap hesaptaki değil, nasipteki gelir.  İnşallah hayırlı nasipler diliyorum. Son  olarak da  kendimizin itibari, işyerimizin itibarı  bu caddenin itibarı,  mahallemizin itibarı, Artvin’imizin itibarı daim olsun diyorum,  hayırlı uğurlu olsun hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum.”dedi.
Konuşmanın ardından Tuğba İşitme Merkezi’nin kurdelesi kesildi. Vali Doğanay ve açılışa katılan konuklar merkezi gezip işyeri sahibi Tuğba Dağ’dan bilgi aldılar.  Tuğba Dağ, açılışa katılarak kendilerini onurlandıran, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve tüm konuklarına teşekkür etti.

Bu haber 699 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com