04.10.2017
Hopa ilçe merkezinde meydana gelen trafik kazasında iki gencecik fidanın ölümü üzüntü yarattı.

 Hopa’da meydana gelen korkunç kazada TIR’ın altına giren araçta bulunan Hopalı iki genç hayatını kaybetmişti.

Hopa’da şehir merkezinden devlet karayolu üzerinde meydana gelen kaza da Nazım Yilmazlar’ın kullandığı özel araç yol kenarında park halinde bulunan TIR’ın altına girdi. Araçta bulunan sürücü Nazım Yılmazlar ve yanında bulunan Sercan Mert Yenigül TIR’ın altından itfaiye ve kurtarma ekiplerinin yoğun çalışması sonrası çıkartılarak Hopa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılara burada yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybettiler.
KOTİL YETKİLİLERE SESLENDİ “BU YOLU ÖLÜM YOLU OLMAKTAN ÇIKARTIN”
Hopa ilçe merkezinden geçen devlet karayolu üzerinde park sorununa çözüm bulunamamasının bu ölümlerin belli başlı nedenleri arasında bulunduğunu söyleyen Hopa Şoförler ve Otomobililer Odası Başkanı İsrafil Kotil, “Biz bu konuda defalarca sorunun çözümü için girişimde bulunduk. Önemli olan sürücü hata yapabilir, bunu da göz önüne alarak can ve mal kayıplarını en aza indirecek gerekli tedbirlerin alınmasıdır. 
İlçe de işi olan otobüs ve TIR sürücüleri ile maalesef bizim insanlarımızda bu devlet karayolunu otopark alanı gibi kullanıyorlar. Sonuçta böyle kazalarda bizlerinde canı yanıyor. Belediyemiz TIR parkı yapmıştır. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifimiz TIR parkı yapmıştır ve Esenkıyı ’da iki TIR parkımız mevcuttur. Tüm Nakliye firmalarımıza, gümrük komisyonculuğu yapan işyerlerimize ve otobüs ve tur şirketlerimize sesleniyorum. Uluslararası Devlet Karayolunu artık otopark alanı gibi kullanmayın. Bu yol ana arter. şoförlerinizi TIR ve otobüs park alanlarına yönlendirin ve park ettirin.
Bir sözümde özel taksi sürücüsü Hopalılaradır. İlçemizde Öğretmenevi altında, Turan Altıntaş Ticaret Merkezi altında ve ilçe merkezinde Belediyemizin belirlediği oto parklar ve park alanları vardır. Bu uluslararası devlet karayolu üzerini otopark alanı olarak kullanmaktan lütfen vazgeçin artık” dedi.
Hopalılarda ilçe merkezinden geçen devlet karayolu üzerinde karayollarının daha sıklıkta gerekli uyarı levhalarını koymaları ve trafik polislerinin de burada arada bir değil, sürekli gerekli tedbirleri alarak TIR ve otobüsleri TIR ve otobüs park alanlarına yönlendirmeleri konusunda uyarmaları bu kazaları bir nebze de olsa azaltacaktır. Gönül İster ki hiç kaza olmasın ama istemekle bu da olmuyor. Bu vesile kazada hayatlarını kaybeden gençlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum” şeklinde sitemde bulundu.

Bu haber 698 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com