02.10.2017
ADD ARHAVİ ŞUBESİ’NDEN ANITKABİR ZİYARETİ ÖDÜLLÜ 10 KASIM ŞİİR KOMPOZİSYON VE ŞİİR YARIŞMASI ETKİNLİĞİ Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Kasım’da Anıtkabir ziyareti ödüllü resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi, her yıl 10 Kasım’da yarışma düzenleyip öğrencileri Anıtkabir’e götürme etkinliğini bu yıl da uyguluyor. Dernek Başkanı Emine Hekimoğlu konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı.

  “Atatürk düşmanlığının tavan yaptığı son zamanlarda Atatürk sevgisini, idealizmini benimsetmek ve yaygınlaştırmamız için yapacağımız dernek çalışmaları günümüzde çok daha zor ve çok daha gerekli olduğu düşüncesindeyim. Atatürk’ün gösterdiği yolda, aklın ve bilimin aydınlığında korkmadan, yılmadan yormadan ve yorulmadan siz, biz, hepimiz el ele, gönül gönüle, barış ve kardeşlik içinde çağdaş uygarlığa erişmek için çok çalışmalıyız.  

Kuruluşumuzdan bu yana sekizinci kez 10 Kasım için yarışma düzenledik. Bu yıl yarışmamızı daha geniş katılımlı olarak hazırladık. Kategorilerimizi özel alt sınıf, anasınıfı ve ilkokul öğrencileri arasında resim; ortaokul öğrencileri arasında resim ve şiir; lise ve yüksekokul öğrencileri arasında kompozisyon yarışması olarak ayırdık.
Yarışmada ortaokul, lise ve yüksekokul kategorisinde birinci gelen öğrencileri üç yönetim kurulu üyesiyle birlikte Ankara’ya götüreceğiz. 10 Kasım’da Anıtkabir’de Atatürk’ü anma programına katılacağız. İki gün kalacağımız Ankara‘da öğrencilere Anıtkabir, İlk Meclis, TBMM, ODTÜ, Pembe Köşk ve müzeleri gezdireceğiz. Yarışmaya dereceye giren her kategorideki öğrencilere 15 Kasım 2017 Çarşamba günü saat:13.30’da Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda törenle çeşitli ödüller ve teşekkür belgesi vereceğiz.
Yarışmamıza katılmak isteyen öğrenciler şartnameye göre hazırladıkları eserleri 25 Ekim 2017 Çarşamba gününe kadar okullarına ya da ADD Arhavi Şubemize şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Sonuçlar 1 Kasım Çarşamba günü açıklanacaktır 
 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında tekrar saygıdeğer tüm öğretmenlerimizin, idarecilerimizin, velilerimizin ve çok kıymetli öğrencilerimizin Atatürk’ün ışığında başarılı, aydınlık, huzurlubir eğitim dönemi geçirmelerini diler; sevgi ve saygılarımı sunarım.”dedi.
Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi’nin düzenlediği yarışmanın şartnamesi aşağıda belirtilmiştir.
                                    RESİM  YARIŞMASI  ŞARTNAMESİ
                    (Özel alt sınıf, Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul öğrencileri)
 
Resim Yarışma Konusu : “ATATÜRK KİMDİR?
Resim Yarışmasının Amacı :
1- Atatürk sevgisini geliştirmek.
2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak , benimsetmek ve yaygınlaştırmak
3-Çocuklarımızın Atatürk ile ilgili bilgisini, görüşlerini , duygu ve düşüncelerini resimle anlatabilme becerisini geliştirmek.
Resim Yarışmasına Katılma Şartları:
1- Arhavi ilçe sınırlarında yaşayan Özel alt sınıfından 8. Sınıfa kadar olan tüm öğrenciler katılabilirler.
1- Ö LÇÜLER: Özel alt sınıf ve  Ana sınıfı için  A4 resim kağıdı
                     İlkokul ve Orta okul öğrencileri için  35 x 50 resim kağıdı
3- TEKNİK ve MALZEME : Serbest
4-Yarışmaya katılacak eserler paspartulu olarak, katlanmadan ve yıpranmayacak şekilde iki mukavva arasına konularak elden teslim edilecek; katlanan ve yıpranan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
5-Yarışmaya , daha önce ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 ( Bir ) eserle katılacaktır.
6-Eserler dereceye girsin girmesin geri iade edilmeyecektir.
7-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere yer verdiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılacaktır.
8-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur.
9-Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu kapalı bir zarf içinde eserin arkasına takılacaktır.
Yarışmaya Katılım Zamanı: Yarışmacılar eserlerini 25 Ekim Çarşamba gününe kadar  Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemize şahsen ya da okul idaresince teslim edilecektir 
Seçici Kurul : Bu kurulu ADD Arhavi Şubesi oluşturacaktır. Kurul ilçemiz  resim öğretmenlerinden 2, derneğimiz üyelerinden 2 olmak üzere  4 üye ile oluşturulacaktır. Yarışma da dereceye girenlerin listesi 1 Kasım Çarşamba günü açıklanacaktır.

Ödüller: Ortaokul resim yarışmasında birinci olan öğrenci yönetim kurulunun üç üyesi eşliğinde 9 Kasım’da yola çıkacak ve 10 Kasım’da Ankara Anıtkabir’deki törene iştirak edecektir. Ankara’da 2 gece konaklayacak, ertesi günü müzeler,TBMM, Pembe Köşk , ODTÜ ve şehir gezdirilecek; 11 Kasım gecesi  Arhavi’ye dönülecektir.
    İlkokul, Anasınıfı ve Özel alt sınıf öğrencilerine ise; Atatürk’ün Fotoğrafı’nın yanında kendi fotoğrafının olduğu özel baskılı pazzıl hediye edilecek.Öğrencilerin fotoğrafıyla beraber eserinin olduğu  katalog oluşturulacak.Ayrıca Anılarla Atatürk VCD, Atatürk rozeti, kitap, zeka oyunları, teşekkür belgesi, dereceye giremeyenlere de katılım belgesi verilecektir.
Ödül Töreni: 
Ödüller 15 Kasım 2017 Çarşamba günü saat:13:30’da Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda törenle verilecektir.
 
                                             ŞİİR  YARIŞMASI  ŞARTNAMESİ
                                                        (Orta okul öğrencileri)
     Şiir Yarışma Konusu :“ATATÜRK KİMDİR? OLMASAYDI NE OLURDU?”
 Şiir Yarışmasının Amacı
1-Atatürk sevgisini geliştirmek
2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak , benimsetmek ve yaygınlaştırmak,.
3-Arhavi sınırları okuyan çocuklarımızın Atatürk ile ilgili bilgisini, görüşlerini , duygu ve düşüncelerini şiir diliyle anlatabilme becerisini geliştirmek.
Şiir Yarışmasına Katılma Şartları:
1- Arhavi ilçe sınırlarında yaşayan tüm orta okul öğrencileri katılabilecek
2-Şiir tamamen orijinal ve hiçbir yerde yayınlanmamış olacaktır. 
3-İki sayfayı (A4) geçmeyecektir.
5-Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecektir. 
6-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur.
7-Eserler dereceye girsin girmesin geri iade edilmeyecektir.
8-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere kısmen veya tamamen yazarı ile yer verildiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılırlar.
9-.Eserin arkasına rumuz yazılacaktır. Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu kapalı bir zarf içinde eserin arkasına takılacak. Aynı rumuz zarfın üzerine de yazılacaktır.
Yarışmaya Katılım Zamanı: Yarışmacılar eserlerini 25 Ekim Çarşamba gününe kadar  Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemize şahsen ya da okul idaresince teslim edilecektir 
Seçici Kurul : Bu kurulu ADD Arhavi Şubesi oluşturacaktır. Kurul  ilçemiz  resim öğretmenlerinden 2, derneğimiz üyelerinden 2 olmak üzere 4 üye ile oluşturulacaktır. Yarışma girenlerin listesi 1 Kasım Çarşamba günü açıklanacaktır.
Ödüller:
Şiir yarışmasında birinci olan öğrenci yönetim kurulunun üç üyesi eşliğinde 9 Kasım’da yola çıkacak ve 10 Kasım’da Ankara Anıtkabir’deki törene iştirak edecektir. Ankara’da 2 gece konaklayacak, ertesi günü Müzeler,TBMM, Pembe Köşk , ODTÜ ve şehir gezdirilecek; 11 Kasım gecesi  Arhavi’ye dönüş yapılacaktır.
Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere: Anılarla Atatürk VCD, Nutuk, Kitap, Atatürk Rozeti, Teşekkür  belgesi; dereceye giremeyenlere de katılım belgesi verilecektir. Öğrencilerin fotoğrafıyla beraber eserinin olduğu  katalog oluşturulacaktır.
 Ödül Töreni: 
Ödüller tüm öğrencilere 15 Kasım 2017 Çarşamba günü saat:13:30daTicaret Odası Toplantı Salonu’nda törenle verilecektir.
                                                                                                                    
                    KOMPOZİSYON  YARIŞMASI  ŞARTNAMESİ
                                         (Lise ve Yüksekokul öğrencileri)
Kompozisyon  Yarışma Konusu : “ATATÜRK KİMDİR? OLMASAYDI NE OLURDU?”
 
Yarışmada kullanılacak Yazı Türü: Yarışmanın konusu düşünce yazılarından , makale , fıkra ,deneme türlerinden biri ile işlenmesi .
Kompozisyon Yarışmasının Amacı :
1- Gençler arasında Atatürk sevgisini geliştirmek.
2-Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak, benimsetmek ve yaygınlaştırmak,
3-Arhavi sınırları içinde yaşayan 14-25 yaşlarındaki gençlerimizde araştırma ve araştırdıklarını yazılı olarak ifade etme becerisini geliştirmek,
Kompozisyon Yarışmasına Katılma Şartları:
1- Arhavi ilçe sınırlarında okuyan ve yaşayan Lise ve Yüksekokul öğrencileri
2- Yarışmaya katılacak eserler A4, 2 sayfayı geçmeyecektir.
3-Kompozisyonlar, okunaklı bir el yazısı ile mürekkepli kalemle yazılacak, sayfaların arka yüzü kullanılmayacaktır.
4-Değerlendirmede kompozisyon yazma kuralları dikkate alınacaktır.
5-Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecektir. 
6-Eserlerde işlenen düşüncelerden doğabilecek hukuki sorumluluklardan eser sahipleri sorumludur.
7-Eserler dereceye girsin girmesin geri iade edilmeyecektir.
8-Dereceye giren veya girmeyen eserler derneğimizce hazırlanacak dergi ve kitap çalışmalarında bu eserlere kısmen veya tamamen yazarı ile yer verildiğinde eser sahipleri herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini kabul etmiş sayılacaktır.
9-.Eserin arkasına rumuz yazılacaktır. Yarışmacının adı soyadı, kimlik bilgileri ve telefonu kapalı bir zarf içinde eserin arkasına takılacak. Aynı rumuz zarfın üzerine de yazılacaktır.
Yarışmaya Katılım Zamanı: Yarışmacılar eserlerini 25 Ekim Çarşamba gününe kadar  Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemize şahsen ya da okul idaresince teslim edilecektir 
Seçici Kurul : Bu kurulu ADD Arhavi Şubesi oluşturacaktır. Kurul  ilçemiz  Türkçe  öğretmenlerinden 2, derneğimiz üyelerinden 2 olmak üzere 4 üye ile oluşturulacaktır. Yarışma da dereceye girenlerin listesi 1 Kasım Perşembe günü açıklanacaktır.
Ödüller:
Kompozisyon yarışmasında birinci olan  lise ve yüksekokul öğrencileri üç yönetim kurulu üyesi ile 9 Kasım’da yola çıkacak ve 10 Kasım’da Ankara Anıtkabir’deki törene iştirak edecektir. Ankara’da 2 gece konaklanacak, ertesi günü Müzeler,TBMM, Pembe Köşk , ODTÜ ve şehir gezdirilecek; 11 Kasım gecesi Arhavi’ye dönüş yapılacaktır.
Her kategoride 1.2.3. olan öğrencilere: Anılarla Atatürk VCD, Nutuk, Kitap, Atatürk Rozeti, Atatürk Ajandası, Teşekkür  belgesi, öğrencilerin fotoğrafıyla beraber eserinin olduğu  katalog oluşturulacak, dereceye giremeyen öğrencilere de katılım belgesi verilecektir
Ödül Töreni: 
Ödüller tüm öğrencilere 15 Kasım 2017 Çarşamba günü saat:13:30’da Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda törenle verilecektir.  

Bu haber 865 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com