01.10.2017
MURGULSPOR DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLEDİ BAŞKAN TURHAN BAŞARI İÇİN DESTEK İSTEDİ! Bu yıl amatör ligde mücadele edecek olan Murgulspor kulübün geleceği için dayanışma gecesi düzenledi.

 2017-2018 futbol sezonunda U13 ve amatör lig olmak üzere iki futbol takımı ile mücadele edecek olan Murgulspor Kulübü Bilge Hotel Restorantta dayanışma gecesi düzenledi. Futbolcuların ve kulüp yöneticilerinin yer aldığı geceye Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, ilçe yöneticileri, iş adamları ve esnaflar katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Murgulspor Kulübü Başkanı İlker Turan açılış konuşmasını yaptı. Turan konuşmasında, “Siyasi parti temsilcileri ve başkanları, muhtarlarımız, STK Temsilcileri, Murgulspor’un değerli ağabeyleri ve basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. Murgulspor’a dışarıdan destek olan abilerimiz ve ablalarımız var sizler de hoş geldiniz.
Sizlerden taleplerimiz olacaktır. Spor bildiğiniz gibi her zaman ekonomiye dayalıdır. Siyasilere dayalı, yönetimlere dayalıdır. Bu konuda bizlere destek ve yardım etmenizi istiyoruz. Bakın Murgul’da iş yapan birçok şirket Murgul’un ekmeğini yiyorsa, Murgul’a da sahip çıkacak. Murgulspor’a da katkı sunacak. Burada iş yapan ulusal marketlerde Murgul’a katkı sunacak. Eğer Hamur Alışveriş Merkezi mütevazi kazancıyla bunu yapıyorsa onlar da destek verecek. Kazanç tek taraflı olmaz. Nerede iş yapıyorsanız, oraya da bir faydanız olursa güzel olur, olması gereken olur.
Murgulspor için Milletvekili Kışla’dan statta 2 katlı prefabrik hizmet binası isteyen Başkan Turhan, ” Sayın vekilim, Murgul’a birçok hizmette bulunduğunuzu anlattınız. O yaptıklarınızın yanında sizden isteyeceğimiz 2 katlı prefabrik genel amaçlı bir bina istiyoruz. Bu bizim için çok önemlidir. Sizden bunun sözünü almak istiyoruz.”dedi. Öte yandan Kulüp için yarım otobüs alabilmek için Belediye Başkanı Hasan Çavuş’tan destek isteyen Başkan Turhan, Bu araç öyle sizin sandığınız gibi pahalı değil. Sıfır falan değil. Modeli eski. Biz bu aracı alıp gerekli bakımını yapıp, Murgulspor ile giydirdikten sonra futbolcularımızın, kulübümüzün hizmetine sunacağız.”  dedi.
Programda söz alan Ak Parti Artvin milletvekili İsrafil Kışla ise yaptığı konuşmasında, “Çok değerli Belediye Başkanı’m ve çok değerli Murgullu kardeşlerim. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Muırgulspor’un gecesine hoş geldiniz. Gerçekten bu birlik ve beraberlik benim de göğsümü kabartı. Sanıyorum pek çok siyasi görüşte olan insanlar bu güzel gecede bir aradalar.
Sporun güzelliği bu işte. Bir ve beraber olmak. Böyle bir tabloyu yaşattığınız için ben hepinizi ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimiz, huzurumuzu bozmasın. Aynı çatı altında bir arada olabilmek ne güzel. Mesele Murgul olunca bir olunabiliyormuş bizim de her zaman için bakış açımız bu yönde oldu. Artvin gündemde olunca milletimize hizmet söz konusu olunca biz hizmet etmeye çalışıyoruz.
İktidar partisinin de vekili olunca sorumluluklarınız da artıyor. Sorunları çözeceksiniz, yatırımlar yapacaksınız. Problemler çözeceksiniz. Bu noktada da Murgul son birkaç yıldır çok çok güzel şeyler kazandı ve kazanmaya da devam ediyor. İnanıyorum ki Murgul birkaç yıl sonra çok daha güzellikler içerisinde olacak.
İlk hizmete başladığım da bir öğrenci yurduyla başlamıştık sosyal dayanışma vakfının. Anaokuludur, ilkokuldur, spor salonudur, hastanedir, sudur, dere yatağınız değişmesidir gibi birçok işlere imza attık.  Şimdide halk eğitim merkezi ihale edilecek. Bir taraftan düğün salonu inşası başlayacak. TOKİ başladı. Kaymakamlık inşası ihale edilecek.
Murgul’a girişteki tünelden Murgul’a girişteki yolun da ihalesi bir ay içerisinde yapılacak. Tepeden tırnağa her işlerimiz bitmiş olacak.
Geçmişte Murgulspor pek çok başarıya imza atmış bir takım. İnşallah bu dönem de gençlerden başarı bekliyoruz. Spor sağlık açısından da hayatımız için çok önemlidir. Murgul’un adını gençler çok güzel yerlere taşıması için umut ediyorum hepinize başarılar diliyorum gençler.” dedi.
Konuşmaların ardından Murgulspor Kulübü Başkanı İlker Turhan Murgul’da sporun gelişmesi adına destek istedi.
Murgul özelinde gerçekleşen programda seçilmişinden atanmışına, iş dünyasından spor camiasına herkes oradaydı. Başkan İlker Turan kendine has tarzıyla kulübe yardım taleplerin sıraladı. Daha sonra davetlilere ve basın mensuplarına Murgulspor’un formasını hediye etti.
Dayanışma gecesinin sonunda bir teşekkür konuşması yapan Başkan İlker Turhan, “ Bu gece ile birlik ve beraberliğin güzelliğini yaşadık. Her düşünceden, fikirden, farklı alanlardan insanlar Murgulspor için Bilge Hotel Restorantında buluştuk. Gece bahaneydi. Birlik ve beraberliğimiz şahaneydi. Birçok şirket yetkilileri, esnafımız, işadamlarımız, futbolcularımız, yöneticilerimiz ve basınımızla birlikte Murgulspor için bir araya gelebildik. Sayın Vekilimiz, Belediye Başkanımız, şirket yetkilileri esnafımız bizi yalnız bırakmadıkları için Kulübümüz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar var olsunlar.” diyerek yeni sezonda tüm takımlara başarılar diledi.

Bu haber 740 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com