30.09.2017
ARTVİN’E İLK KEZ KADIN VALİ YARDIMCISI ATANDI Artvin’e ilk kez kadın vali yardımcısı atandı. Artvinliler bundan dolayı memnuniyet duyduklarını dile getiriyor. Kadın Başbakan çıkarmış bir ülke olarak, Artvin’e ilk kez Kadın vali yardımcısının atanmasına özellikle Artvin’de yaşayan, iş yapan kadınlar ve kadın STK’lar daha çok memnuniyet duyduklarını dile getirirken, Artvin’in Cumhuriyet tarihinin ilk kadın belediye başkanı seçmiş olduğuna vurgu yaparak bundan sonra kadın valinin atanmasını da beklediklerini belirtiyor.

  20.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı müşterek kararname ile Artvin ili Vali Yardımcılığı görevine ilk kez kadın Vali Yardımcısı atandı.  Seda  Başoğlu, görevine başladı.  

İLK TOPLANTISINI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI İLE YAPTI
Artvin Vali yardımcısı Seda Başoğlu göreve başlayarak kendisine bağlı kurum olan Artvin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na  başkanlık yaptı.   Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen olağan vakıf toplantısına başkanlık yaparak mütevelli heyetiyle tanışan Başoğlu,  vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Yardımcısı ve Vakıf Başkanı Seda Başoğlu, vakıf toplantısında ihtiyaç sahibi birçok vatandaşın taleplerini objektif değerlendirmesini mütevelli üyelerle yaparak karara bağladı. Artvin il merkezinde başvurular incelendiğinde genellikle ailelerin eğitim yılı olması nedeniyle çocuklarının eğitim masraflarını karşılamada zorluklar çektiğini özellikle kırtasiye kılık kıyafet alma konusunda talepler olduğu dikkat çekti.
Ayrıca kış mevsimine girmek üzere olduğumuz günlerde ısınma (kömür )  talepleri konusunda dağıtılacak kömür miktarı mütevelli heyet belirleyerek ihtiyaç sahiplerine bin 250 kg kömür yardımı yapılmasına karar verildi. Artvin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı her ay düzenli olarak 15 günde bir yaptığı toplantıda ihtiyaç taleplerini değerlendiriyor. Birçok sorunlu ailelerin taleplerini  önceliklere göre engelli yaşlı dul, yetim ve boşanmış  veya boşanmakta olan ailelerinin  çocuklarının barınma, kömür, kira, sağlık, eğitim, giysi, üniversite eğitimine ulaşım mağdur ihtiyaçlı öğrencilerin  taleplerini  öncelikli olarak  değerlendirilerek talepleri Vakfın fon kaynakları  ölçüsünde nakdi ve aynı yardım yapıldı.
 Artvin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gündemleri görüşerek karara bağlarken ilk kez bir kadın Vali yardımcısının başkanlık etmesi Artvin için ve heyet için tarihi bir an oldu.  Özellikle Vakıf Mütevelli heyetinde görev yapan Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz ve Artvin Yardım Sevenler Derneği Şube başkanı Neriman Biber vakıf başkanlığına başkanlık yapan  Vali Yardımcımız Seda Başoğlu’na Artvin’e yapacağı hizmetlerden dolayı başarılar dilediler.  Mütevelli heyet üyesi Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz,  Artvin  mülki idare amirleri noktasında ilk kez bir kadın   Vali yardımcısı olarak atanmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.
Ersöz, “Toplantı boyunca mağdur vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda hassasiyetleri gözlemiş bulunmaktayım. Özellikle engelli, yaşlı, dul kadın yetim boşanmış ve boşanmak üzere olan zor durumdaki dezavantajlı grubun bireylerine vakfın kaynaklarını taleplerine göre değerlendirmesi bir kadın anne gözüyle hassasiyeti mütevelli heyeti üyesi olarak memnun etti. Artvin’de birçok sivil toplum örgütü başkanlığı yapan kadın başkanlarımız mevcuttur. STK başkanlarımızla en kısa zamanda nezaket ziyaretinde bulunacağız. Artvin’deki deneyim paylaşımlarımızı aktararak hizmet konusunda kendisinden yardımcı olmasını talep edeceğiz. Tekrar Sayın Vali Yardımcısı Seda Başoğlu’na Artvin’e hoş geldiniz diyor, başarılar diliyoruz.” şeklinde temennilerde bulundu.
SEDA BAŞOĞLU KİMDİR?
1982 yılında Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde dünyaya gelen .BAŞOĞLU, aslen Trabzon Sürmenelidir. İlk, orta ve lise eğitimlerini derece ile Bayburt’ta tamamlayarak 2001 yılında üniversite eğitimine başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden bir yılı İngilizce hazırlık eğitimi olmak üzere 2006 yılında lisans derecesi ile mezun oldu.
2007 yılında Maliye Bakanlığının açmış olduğu Gelir Uzman Yardımcılığı sınavını kazanarak memuriyete başladı. 2009 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Ankara Valiliğinde teftiş stajını, Tokat’ta il merkez stajını, Muğla ili Dalaman ilçesinde kaymakam refikliği stajını yaptı. Kütahya ili Hisarcık ve Emet ilçeleri ile Çorum ili Laçin ilçesinde kaymakam vekili olarak görev yaptı.
Yurtdışı stajı çerçevesinde bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri Texas eyaletinde bulunarak, Rice Üniversitesinde dil eğitimini başarıyla tamamladı. Aynı süre zarfında Amerika’nın yönetim sistemi üzerine araştırma ve incelemelerde bulundu. Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında tezli yüksek lisans eğitimine devam etmekte olup ileri derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Fransızca bilmektedir.
BAŞOĞLU Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak 2012-2015 yıllarında Yozgat ili Çandır ilçe Kaymakamlığı görevinde bulundu. 2015-2017 tarihlerinde Adana ili Saimbeyli ilçe Kaymakamı olarak görev yaptı. 20.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı müşterek kararname ile Artvin ili Vali Yardımcılığı görevine atanmış olup Vali Yardımcısı Adem Başoğlu ile evli ve 2 çocuk annesidir.
 VALİ YARDIMCISI SEDA BAŞOĞLU TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK GÖREVLER:
 1-AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI:
•Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İş ve İşlemleri •Artvin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı İş ve İşlemleri
 2-TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI:
•İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İş ve İşlemleri •Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu İş ve İşlemleri •Şeker Kurumu İş ve İşlemleri •Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğü İş ve İşlemleri •Ziraat Odası İş ve İşlemleri •Toprak Koruma Kurulu iş ve işlemleri •Çay-Kur Genel Müdürlüğü İş ve İşlemleri
3-ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI:
•Meteoroloji Müdürlüğü İş ve İşlemler •Orman ve Su İşleri 12. Şube Müdürlüğü İş ve İşlemleri •Orman Bölge Müdürlüğü İş ve İşlemleri •D.S.İ. Çoruh Projeleri XXVI. Bölge Müdürlüğü İş ve İşlemleri
 4- KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI:
•İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İş ve İşlemleri •Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı İş ve İşlemleri •İl Turizm Komitesi Başkanlığı İş ve İşlemleri
 5-ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI:
•Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İş ve İşlemler •Tapu Müdürlüğü İş ve İşlemleri•Kadastro Müdürlüğü İş ve İşlemleri
 
6-ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI:
•Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve İşlemleri •Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü İş ve İşlemleri
 7-ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI:       
•TEİAŞ İle İlgili İş ve İşlemler •EÜAŞ İle İlgili İş ve İşlemler •ÇEDAŞ Müessese Müdürlüğü İş ve İşlemleri
 8-VALİ TARAFINDAN VERİLECEK DİĞER İŞ VE İŞLEMLER

Bu haber 4206 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
..
artvin için hayırlı olsun
 gülden taş -- 02.10.2017 13:54
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com