27.09.2017
ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK İŞKUR OTOBÜSÜ ARTVİN’DE Türkiye İş Kurumunca (İŞKUR) Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında kurumun hizmetlerini tanıtmak amacıyla oluşturulan ve 81 ili dolaşan İŞKUR Otobüsü, Artvin’e geldi.

 Artvin Halitpaşa Meydanı’nda stant açan İŞKUR Otobüsü, kurumun çalışmalarını halka tanıttı.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Artvin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk, İŞKUR Otobüsü ile istihdam ve milli seferberlik kapsamında 81 ilde kurum hizmetlerini vatandaşa bizzat anlatılmasının amaçlandığını söyledi.
Ertürk, “ Genel Müdürlüğümüzün otobüsü 81vilayetimizi dolaşıyor.  Buralarda hem vatandaşın dertlerini dinliyor, hem de vatandaşların kayıtları alınarak İş-Kur programları ile ilgili bilgi veriliyor. Bugünde bunun Artvin ayağı için buradayız” dedi.
Çalışma Hayatında Milli Seferberlik projesinin Cumhurbaşkanın talimatlarıyla ocak ayında başladığını hatırlatan Ertürk bu projeyle birlikte ekonomide ciddi bir hareketlenme olduğunu söyledi.
 Proje kapsamında Artvin’de yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağladıklarını kaydeden Ertürk, 31 Aralık 2016 itibariyle özel sektörde 18 bin 500 sigortalı sayısının şuan itibariyle 20 bini geçtiğini dile getirdi.
Ertürk“ Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla başlatılan İstahdamda Milli Seferberlik Projesi devam ediyor. Artvin’de iş ve meslek danışmanlarımız 1059 iş yerini 9 aylık süreç içinde ziyaret etti. Bu iş yerlerinden ne tür elemana ihtiyaç duyduklarını noktasında taleplerini aldık. Bu talepler doğrultusunda piyasada 2 bin civarında açık iş gücü olduğunu tespit ettik. Piyasanın bu ihtiyacının bin 500’ü karşıladık. 500 kişilik bir açığımız var. Bunun nedeni de çalışacak insanların çalışma şartlarını beğenmemesi ve mesleksizlik.” diye konuştu.
Ertürk, işe yerleştirmenin yanı sıra İŞKUR’un girişimcilik programlarından mezun olan yaklaşık 40 kişinin kendi iş yerlerini kurduğunu, böylelikle hem kendilerini hem de yanlarında çalıştırdıkları insanları istidam ettiklerini söyledi.
 Mesleksizliğin önüne geçmek içinde meslek eğitim kursları açtıklarını kaydeden Ertürk, 400’e yakın kursiyeri bu kurslardan mezun ettiklerini vurguladı.
 KURUM OLARAK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE 268 İŞÇİ VERDİK
Artvin’de İŞKUR’a kayıtlı 7 bin civarında işsiz olduğunu belirten Ertürk, “Yürüttüğümüz projelerden biride Toplum Yarına Programlar (TYP). Bu çerçevede en son Milli Eğitim Müdürlüğüne 268 işçi verdik. Diğer kurumlar içinde önümüzdeki süreç içinde TYP kapsamında alımlar olacaktır. Bizim işsizliği azaltıp istihdamı artırmak gibi çok önemli bir hedefimiz var. Bu kapsamda kurumumuza gelen vatandaşlarımıza, gelemeyenlerde biz bizzat ayaklarına kadar giderek hizmet vermeye çalışıyoruz. İşveren ve işçi arasındaki sorunların çözüm merkezi de yine biziz. Hem işçi hem de işveren bize rahatlıkla müracaat edebilirler.” dedi.

Bu haber 971 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com