29.08.2017
ARHAVİ FESTİVALİNİN ŞAMPİYONU MARATONCU ALKAN OLDU 45 Arhavi, Kültür Sanat Festivali’nde gerçekleştirilen 5 km’lik maraton koşusunu hem kendi klasmanında hem de genel klasmanda Milli Maratoncu Talat Alkan Kazandı. 5 km’lik koşuyu çok rahat bir şekilde 16 dakikada tamamlayan Alkan’a ödül olarak kupa, madalya ve bir çeyrek altın verildi.

 Alkan, Türk sporcularına verilen maddi manevi değerin çok az olduğunu, bu sporu yaparken bir kaç sporsever ve Artvin halkından destek alabildiğini, işinin de olmaması nedeniyle geçim sıkıntısı içinde bu sporu yaptığını anlattı. Vali Ömer Doğanay’ın kendisi için büyük bir şans olduğunu, en büyük desteği de Vali Doğanay’ın verdiğini, bu desteğin kendisini daha da başarılı yaptığını belirterek;

27 Ağustos’ta 45. Arhavi Festivali kapsamında yapılan 5 km pist yarışında 16 dakikalık dereceyle hem yaş grubu ve hem de genelde (gençlerde) birinci oldum.  Şunu unutmadan söyleyem ki, Sayın Valimiz Ömer Doğanay’ın verdiği maddi-  manevi destek benim  hayallerimi gerçekleştiriyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde ülkemizi ilimizi milletimizi temsil etme onurunu Sayın Vali’miz sayesinde yaşadım.  Yakında Gürcistan’da yarı maraton koşusu var. Beni bu koşuya Gürcistan davet etti.  Orada da derece alarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim.
Arhavi yarışması bana güle oynaya antrenman gibi geldi. Orada yetenekli gençler gördüm. Onlarla birlikte koştum.  İyi bir maratoncu olmak için çok çalışmalarını söyledim.  Artvin bireysel sporlarda kısa sürede büyük başarılar yakalayabilir. Bunun maliyeti de inanın çok azdır. Sayın sponsorum Yusufeli Yağcılar Köyü’nden sporsever Kibar Yılmaz’a çok teşekkür ederim.
Arhavi Festivali’nde düzenlenen yarışta son kilometrede rakibi geçerken ne kadar rahat gittiğim fotoğrafta açık olarak belli. 47 yaşındaki bir koşucu olarak genç koşucular da bu yarışta beni tebrik edip şaşkınlıklarını ifade ettiler fakat bana özel ödül verilmesini beklerdim. Yabancı tenisçiye 60 bin dolar verdiler bana da çeyrek altın. Yorumu Türk halkına bırakıyorum. Burada anlatmak istediğim şu; Bir sporcunun yetişmesi çok zordur. Sporcuya sahip çıkmazsak, sporumuz ölür. Dünyanın gerisinde kalırız. Maalesef yabancı sporculara karşı gösterilen ilgi alakanın çeyreği bize gösterilse dünya çapında başarılar elde edebiliriz. Ben bunu kendimden biliyorum.
 Sağlığım elverdiği sürece koşmaya, ülkemizi, milletimizi içeride dışarıda temsil etmeye devam edeceğim. Çünkü bu sevgiyle olur. Spora gönül vermekle olur.  Benim belimi büken tek şey sabit bir gelirimin, işimin olmaması. Buna rağmen yılmıyorum,  Valimizin, Artvin halkının, sporseverlerin ilgisi ve desteği ile koşmaya devam ediyorum.”dedi.

Bu haber 718 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com