21.08.2017
BİLAL ERDOĞAN ARTVİN’DE TÜGVA BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan´ın oğlu Bilal Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı´nın (TÜGVA) Artvin İl Temsilciği binasının açılışını yaptı. TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, vakfın Artvin’deki il temsilciği binasının açılışına katıldı. Açılış öncesi Ahmet Hamdı Tanpınar Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Bilal Erdoğan’ın yanı sıra Artvin Valisi Ömer Doğanay, AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, TÜGVA Artvin İl Temsilcisi Halil İbrahim Keskin, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 Açılış öncesi Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde tören düzen düzenledi. Kuranı kerim tilavetiyle başlayan programda ilk olarak konuşan Türkiye Gençlik Vakfımı İl Temsilcisi Halil İbrahim Keskin konuşmasını yaptı. Keskin konuşmasında şunları söyledi; “Vakfımız dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak, hakkı her zaman tutup kaldıracak, kim var diye seslenilince sağına soluna bakmadan ‘’BEN VARIM’’ diyen ve bu şuurda bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil gençlik vakfıdır.

Bizler de bu minvalde Türkiye Gençlik Vakfı olarak Fahri Kâinat Aleyhisselâtu vesselam efendimizin senin vesilenle bir kişinin doğru yola ulaşması güneşin üzerine doğup battığı her şeyden daha hayırlıdır” düsturuyla gençliğimizin ihyası ve inşası için bir ayağı İslam’da kaim, diğer ayağı ile bir pergel misali kuşatıcı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Türkiye Gençlik Vakfı olarak yerelde 170 bin nüfuslu Artvin’i, genelde 80 milyon vatandaşımızı öz mü öz kardeşimiz sayıyor ve bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Vakfımızın gayesi, insan muhatap kitlesi özelde Türkiye genelde ümmet sevdalısı gençlik. Vatan toprağını ve sınırlarımızı Misak-ı Milli’den öte kabul edip bütün insanlığın hizmetinde olduğumuzun şuurundayız. Bizler Kudüs’ü esaretten kurtaracak, Selahaddinleri, İstanbul’ u her daim savunacak Fatihleri, cumhurbaşkanımız gibi ülkesine sevdalı ve ümmetin hizmetkârı olacak bir nesli var etmek için yola çıktık ve bu uğurda çabalarımızı sürdüreceğiz. Başka Türkiye olmadığının ve bu ülkeyi sokakta bulmadığımızın bilinci ile ülkemiz, gençliğimiz, geleceğimiz ve ahiretimiz için çalışmalarımıza belki yorularak ama yılmadan ve yıkılmadan devam edeceğiz.
Bugün bir yılı aşkındır görev yaptığımız Artvin merkez teşkilatlanmasını sağlamış, ilçelerimizden bir kısmında temsilciliklerini belirlemiş durumdayız. Elhamdülillah bugün yerelde en aktif STK’lardan biri haline geldik. Hayal ettiğimiz ufuklara ulaşmak için çalışmalarımıza hız kesmeden daha bir heyecanla devam ediyoruz.
Unutmayalım ki bizler, dün benliklerinden, ailelerinde, zamanlarında, paralarından vazgeçerek kendilerini vakfetmiş insanların yetiştirdiği eserleriz.  Bizler de aynı sorumlulukla hareket etmenin bilincinde olarak Allah’ın izniyle Artvin’de bu yükü omzumuza alacağız ve daha ileriye taşıyacağız.
Allah yolunda mücadelede mekân önemli değil. Fakat bizlere bir yıldır kardeş vakıflar olan (ilim yayma-Ensar ve Artvinliler vakfı) kendi mekânlarını daha samimi bir ifadeyle kucaklarını açtılar ve çalışmalarımıza destek oldular. Buradan bize bu imkânı sağlayan değerli (İlim Yayma, Ensar ve Artvinliler Vakfı) başkanlarıma teşekkür ediyorum. Amel defterimizi devam ettirecek bu çalışmalarda bizlere maddi manevi desteklerini esirgemeyen, bu binaya kavuşmamızda destekleri olan başta Sayın Valimize ve Belediye Başkanımıza, siz değerli dostlarıma ve kardeşlerime minnet ve şükran duygularımı sunuyorum. Bizler gayret gösterdikçe bu yarıştaki bayrak elden ele, nesilden nesile aktarılacak ve bu dava kıyamete kadar devam edecektir. “
Ardından TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet kürsüye çıkarak düşünlerini salonda bulunanlara aktardı. Emanet burada yaptığı konuşmasında, “Nitelikli özgüveni yüksek, manevi değerlerle donatılmış. Vatanından milletine ümmetine hizmet etmek isteyen bir nesil yetiştire bilmek için çalışıyoruz dedi. Türkiye de 81 ilde 230 ilçemizde kültürel sanatsal eğitim faaliyetlerimizle gençlerimize hizmet veriyoruz diyen Emanet,  yoğun biz yaz dönemi geçirdiklerini belirten ve Türkiye’de 40 bin öğrenciye hizmet verdiklerini söyledi.
 Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise yaptığı konuşmasında "Taşlık,  kayalık Artvin’imizin yemyeşil fidanların yetişeceği bir vakıf bir çalışma. Ambleminden belli olan rahleden gençler yetiştirecek ve bizim ülkemizin, milletimizin gelecek nesilleri buradan yetişecek. Onun için gözbebeğimiz gibi bakmamız gerekiyor. Şehirleri imar etmek yetmiyor,  gönülleri imar etmek gerekiyor. Bu vakıfları bu kardeşlerimizi onun için çok önemsiyoruz. Her şey den önemli bu çalışmalara hep birlikte destek olmalıyız bir olmalıyız” dedi.
“İNŞALLAH TÜRKİYE GENÇLİK VAKFIMIZ GİBİ, İLİM YAYMA CEMİYETİ, İLİM YAYMA VAKFI, ENSAR VAKFI GİBİ DERNEK VE VAKIFLARIMIZLA BERABER GENÇLİĞİN, YETİŞMESİNDE 21. YÜZYILA DAMGA VURACAK OLAN BU İSLAM ÜMMETİNİN ANADOLU İNSANIN BAŞARILI OLMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ.”
Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Artvin temsilciliğinin vatana millete hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Erdoğan “Türkiye Gençlik Vakfımız ülke olarak geleceğimizin kurulmasında çok önemli ve hassas bir noktada faaliyet gösteren bir vakfımızdır. Bizlerde yüksek istişare kurulu üyeleri olarak tavsiyelerimize ve yardımımıza ihtiyaç duyduğu zaman TÜGVA’ya destek olmaya TÜGVA’ya yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.
Erdoğan , “Gençliğimiz nasıl değerleriyle yoğrulmuş bir şekilde yetiştirebilir? Nasıl gençliğimizi bir davanın derdin taşıyıcıları olarak yetiştirebiliriz? Nasıl gençliğimizi geçmişinden inancından kopuk olarak değil, geçmişiyle gurur duyan ve geleceğini o gurur üzerine gayretli inşa eden bir gençlik yetiştirebiliriz? Biz bunun çalışmasını yapan bir vakıfız.
İnşallah Türkiye Gençlik Vakfımız gibi, ilim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, Ensar Vakfı gibi dernek  ve vakıflarımızla beraber gençliğin, yetişmesinde 21. yüzyıla damga vuracak olan bu İslam Ümmetinin Anadolu İnsanın başarılı olması için çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.
BEN LAZ’IM, KÜRD’ÜM, ABAZA’YIM, ÇERKEZ’İM DEĞİL ÖNCE BEN MÜSLÜMAN’IM. SONRA BAŞKA TANIMLAMALAR OLUR. ARTVİN’DE OTURUYORUM, BORÇKA’DANIM ŞAVŞAT’TANIM, YUSUFELİ’NDENİM VEYA LAZ’IM, ŞUYUM BUYUM, TÜRK’ÜM EYVALLAH AMA HEPİMİZ MÜSLÜMANSIZ HEPİMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN VATANDAŞLARIYIZ VE BUNLAR BİZİ BİR ARAYA GETİREN ORTAK PAYDALARIMIZ..
Birincil tanımlayıcılarımızdan en başta geleninin Müslümanlık olduğumu ifade eden Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti.  “ Ben Müslüman’lardanım demek bir araya gelebilmeyi, birlik olmayı gerektiriyor. Bizim inancımız bir tevhit inancı. Yaratıcının tekliğine inanan, ümmetin birliğine inanan bunun üzerine hayatını kurgulayan bir inancın mensuplarıyız. Bunun için göğüs gere gere bende Müslümanlardanım diyebilmeliyiz. Ben Laz’ım, Kürd’üm, Abaza’yım, Çerkez’im değil önce ben Müslüman’ım. Sonra başka tanımlamalar olur. Artvin’de oturuyorum, Borçka’danım Şavşat’tanım, Yusufeli’ndenim veya Laz’ım, şuyum buyum, Türk’üm eyvallah ama hepimiz Müslümansız hepimiz Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarıyız ve bunlar bizi bir araya getiren ortak paydalarımız. Bizi bir inanç temelinde bir araya getiren paydalarımız. Çocuklarımızın bu inanç ortaklığında bu bilinçle yoğrularak yetişmesini mi istiyoruz yoksa bugün dünyada egemen olan batı kültür ve medeniyetinin interneti, müziği, filmi nesi derseniz deyin üzerimize taarruz eder gibi dayattığı değerleriyle mi yetişsin”.
Erdoğan, çocuklarımızın nasıl yetiştiği önemliyse bu konuda herkesin sorumluluk alması gerektiğini söyledi.  Erdoğan “Çocuklarımızın okullarında okul aile birliklerinde vazife almak, çocuklarımızın gelişimi için çalışmalar yapan TÜGVA gibi vakıflar da görev almak, vazife almak, onların yanında olup destekçi olmak ve onların nasıl yetiştiğini önemsemek kafaya takmak. Bunu dert edinmezsek Allah korusun bu nesil elimizden kayar gider. 

BUGÜN GAZZE’DE FİLİSTİN’DE İSRAİL BİRAZ DAHA ORADAKİ MÜSLÜMANLARIN
HAYATINI YAŞAMAZ HALE GETİRMEK İÇİN ADIMLAR ATIYOR.
Dünyada bunca adaletsizlik süre giderken, biz Türkiye olarak geçmişten ecdadın bize bıraktığı mirası yüklenemesek bu adaletsizliklere dur diyecek kimse kalmadı. Bugün Gazze’de Filistin’de İsrail biraz daha oradaki Müslümanların hayatını yaşamaz hale getirmek için adımlar atıyor. Dünya’da bütün Müslüman’ların kararlılığını test ede ede, sınırlara tecavüz ede ede oradaki Müslümanları açık hava hapishanesinde yaşar hale getirdi. İşte en son Cuma namazlarını kıldırmayacak kadar işi Mescidi Aksa’ya Cuma namazında kilit vurmaya götürecek kadar ileri götürdü. Buna kim dur diyecek. İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri dönem başkanı Türkiye olmasa oradan da bir ses çıkmayacak. Omsuzumuzda bir sorumluluk bir yük var. Yediden yetmişe elimizden geleni yapacağız aman çocuklarımızın bizden daha özgüvenli, dirayetli fiziken de manen de güçlü olması için gerekeni yapacağız. Artvin’de bu güzel bir başlangıç olur inşallah” diye konuştu. 
SİVİL TOPLUMDA DA GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ.
Devamında ise Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla konuşmasını yaptı. Güçlü devlet olmanın yanında sivil toplumda da güçlü olmak zorundayız. Bunlar bir birini dengeler yanı güçlü devlet varsa güçlü sivil toplum olacak diyen Kışla, sivil toplum siyasete dahi yön verir dedi. Sivil toplum siyasetin yapacağı hizmetler noktasında hem uyarıcı hem de yol gösterici hizmet verir dedi.
Avrupa sivil topluma önem veriyor, Türkiye bu noktada biraz daha gerideyiz diyen Kışla,  herkesin birkaç sivil toplum kuruluşuna üye olması lazım dedi. Hepimizin mizacına uygun birikimine uygun mutlaka birkaç sivil toplum kuruluşunda yer almalıyız.
Bu ülkenin gerçek sahibi bizleriz çevre konusunda belki en büyük çevreci biziz ama yeterli derneklerimiz yok. Sağlık konusunda, hukuk konusunda yok. İnsan hakları konusunda yok. Bu bakımından yok olduğumuz alanlarda da örgütlenmemiz gerekiyor.” Dedi.  Topyekün hizmetlerimiz geliştire biliriz büyüte biliriz.” dedi.
Son olarak ise Artvin Valisi Ömer Doğanay, TÜGVA Artvin Şubesi´nin ilimize insanlığa ve gençliğe en iyi şekilde hizmet edeceğine inancının tam olduğunu söyledi. Doğanay “Bu binada vatanına, milletine, bayrağına, geleceğine, dinine ırzına, namusuna, milletin hakkına hukukuna sahip olacak olan gençler yetişecek inşallah”
Konuşmaların ardından Artvin Merkez Tekel Sokakta bulunan TÜVGA binasının olduğu alana geçilerek buradaki kurdele kesiminin ardından TÜGVA Artvin Şubesi binası hizmete girdi.

Bu haber 943 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com