15.08.2017
İSMİNAZ YILMAZ’IN RÜYASI GERÇEK OLDU 20 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu omuriliği zedelenen ve 20 yıldır yatağa mahkum olan ve solunum cihazıyla yaşamaya devam eden %100 engelli İsminaz Yılmaz, 2 güzel haber ve müjde ile çifte mutluluk yaşadı. Kullanım ömrü dolan solunum cihazının alınabilmesi için çalmadık kapı bırakmayan Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Ersöz, son çare Ankara’da görev yapan aile hekimi hemşehrimiz Yavuz Akaltun’u aradı. Akaltun’a çalmadık kapı bırakmadıklarını, bu cihazın acil olarak alınması gerektiği, cihazın her an durabileceği, İsminaz Yılmaz’ın bu cihaz sayesinde 20 yıldır yaşama tutunduğunu anlattı. Eğer bu konuda Ankara’dan da bir netice çıkmaması durumunda bir daha aramayacağını, çünkü gerek kalmayacağı mesajını iletti.

 Artvin’in yetiştirdiği, dürüstlüğü, çalışkanlığı ve Artvin’e olan sevgisiyle tanınan Dr. Yavuz Akaltun konuyu birçok hayır çalışmasına imza atmış ve atmaya da devam eden Şavşat’a Kadın Eğitim Ve Sosyal Yaşam Merkezi de kazandıran Hayırsever Ülkü Ulusoy iletti. İsminaz Yılmaz ile telefonla görüşme yapıldı.

20 yıldır solunum cihazıyla yaşayan İsminaz Yılmaz, solunum cihazının eskidiğini ve her an iflas edebileceğini ve nefessiz kalacağını belirterek yardım talep etti. Hayırsever Ülkü Ulusoy, oğlu Ali Bülbül ve Dr. Yavuz Akaltun solunum cihazını aparatlarıyla birlikte satın aldı.
Ankara’da Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Yavuz Akaltun Artvin’e geliş tarihini bu cihazı bir an önce İsminaz Yılmaz’a teslim etmek için öne aldı. Eşi Şükran hanım ile Artvin’e gelerek Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz, Artvin Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sami Özçelik ile birlikte solunum cihazını İsminaz Yılmaz’ın eşi Özer Yılmaz’a teslim etti.
Aylardır korku içinde makinenin ne zaman duracağı endişesiyle yaşayan İsminaz Yılmaz’ın sevinci ise görülmeye değerdi. Hayırsever Ülkü Ulusoy ile de telefonla görüşen İsminiz Yılmaz; “Şu an o kadar çok mutluyum ki anlatamam. Allah sizden Razı olsun.”dedi. İsminaz, Rasim Yılmaz, telefondan sonra konuşmasına devam ederek; “ Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz 2003’ten beri her zaman yanımda oldu. Bu konuyu önce ona ilettik. Oda dostlarına, hayırseverlere taşıdı. Dr. Yavuz Akaltun ile telefonda görüştük. Durumu anlattım. Kısa sürede benim yaşamamın tek sigortası olan solunum cihazı geldi. Hayırsever Ülkü Hanım'a, Ali beye, Dr. Yavuz Akaltun’a, Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz’e, gazeteci kardeşim Sami Özçelik’e, emeği ve katkısı geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.
YILMAZ AİLESİNİN EV SORUNU KÖKTEN ÇÖZÜLECEK
İsminaz Yılmaz, solunum cihazını teslim aldıktan sonra ikinci büyük müjdeyi aldı. 6 ay önce rüyasında gördüğü kendi evinin gerçeğe dönüşeceği haberi ile bir başka büyük mutluluğu da aynı anda yaşadı.
Yıllarca kömürlük olan bodrum katında sağlıksız bir ortamda 13 yıl boyunca yaşayan Yılmaz’a Hayırsever Ülkü Ulusoy’un ev alma ile ilgili çalışma yaptırdığı haberi de verildi. Bu yıl ilk kez Vali Ömer Doğanay’ın girişimi ile Tarım İl Müdürlüğü lojmanı Bodrum katından 1. Kata yaklaşık 400 TL kira karşılığı çıkan Yılmaz ailesinin ev sorununun kökten çözülmesi sağlanacak.
Bugün yaşananları 6 ay önce rüyasında gördüğünü anlatan İsminaz Yılmaz, “Ben bundan 6 ay önce bir rüya gördüm. Rüyamı sadece bana 20 yıldır, sevgiyle hizmet eden eşim Özer Yılmaz’dan başka kimseye anlatmadım. Bugün ilk kez size anlatıyorum. Rüyamda ev sahibi olmuştum. Ayağa kalkmıştım ve bahçesinde yeşillik içinde çalışıyordum. Ankara’dan geldiklerini söyleyen 2 düzgün kıyafetli insanlar geldi. Bu solunum cihazı Ankara’dan geldi. Bir de ev müjdesi geldi. Demek ki 2 düzgün kıyafetli insan bunu anlatıyordu. Hayırsever Ülkü Ulusoy Ablama, Dr. Yavuz Akaltun’a, eşi Şükran Akaltun’a çok teşekkür ediyorum. Bugün ben sanki yeniden doğdum. Artık korku içinde değilim. Bu benim için her hangi bir makine, solunum cihazı değil, benim canımdır, nefesimdir. Herkesten Allah Razı olsun” dedi.
EŞİM RÜYASINI 6 AY ÖNCE ANLATMIŞTI. BUGÜN GERÇEK OLUYOR
Cihazın teslimi sonrası kısa bir açıklama yapan İsminiz Yılmaz’ın eşi Özer Yılmaz, “Gerçekten çok büyük korku içindiydik. Makine ha iflas etti edecek. Hortumu delindi, onu bantladım. Ama bu akşam Ankara’dan gelen Dr Sayın Akaltun bize büyük bir sevinç, mutluluk, umut getirdi. Hayırsever Ülkü Ulusoy Hanımefendi'ye, oğlu Ali Bey'e, Yavuz Akaltun’a, Hatice Nur Ersöz’e çok teşekkür ediyorum. İnanın mutluluğumu kelimelerle anlatamam. Hele ev ile ilgili müjdeye inanamıyorum. Az önce eşimin sadece bana anlattığı rüyanın gerçekleşeceği haberinin verdiği mutluluğu anlatamam. Allah Ülkü Ablamıza sağlık ve uzun ömürler versin.”dedi.
HAYIRSEVER BİR İNSAN OLMAK İÇİN ÇOK PARANIZDAN ZİYADE 
İYİLİKLE DOLU KOCAMAN BİR YÜREĞİNİZİN OLMASI GEREKİR…
Solunum cihazını İsminaz Yılmaz’a teslim etmenin mutluluğu ve huzurunu yaşadığını anlatan Dr. Yavuz Akaltun, “Öncelikle İsminaz Yılmaz’a tekrar geçmiş olsun diyorum. Beni benimde üyesi olduğum Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz ablamız aradı. Dedi ki, “Çalmadık kapı bırakmadık. Bu cihaz bize acil lazım... Son çare seni arıyorum. Eğer sen de bir çare olmazsan bir daha seni de aramam.” diyerek telefonu kapadı.
Bunun ardından gazeteci dostum Sami Özçelik’in yazısını da okuyunca inanın muayene hanemde hem muayene ediyordum, hem de gözlerim dolu ağlıyordum. Konuyu hayırsever ablamız Ülkü Ulusoy Hanımefendiye açtım, anlattım. Nihayetinde hayırsever ablamızın sayesinde bu cihaz alındı. Bir an önce ulaştırmak için bir gün önceden yola çıktık ve erkenden teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah ev sorununu da yine Ülkü Ablamızın yardımlarıyla kökten halledeceğiz.
Bunun için çalışmalar yapılıyor. Burada en büyük teşekkürü Ülkü Ablamız hak ediyor. Çünkü hayırsever olmak için paranızın değil, iyilik dolusu kocaman bir yüreğinizin olması gerekir. Bize bu duyguları, bu anları yaşatan İsminaz Ablamıza tekrar geçmiş olsun diyor, hayırlı olmasını diliyoruz. Bu cihazın ömrü 8 yıl. İnşallah 8 yıl sonra tekrar yeni bir cihaz alırız. ” dedi.
ÜLKÜ ABLAMIZ İSMİNAZ’A UMUT OLDU, MUTLULUK OLDU CAN OLDU
Son olarak kısa bir açıklama yapan Hatice Nur Ersöz, “ Biz Artvin Engelliler Derneği olarak bugün yaşadığımız mutluluğu sözlerle anlatamayız. Hayırsever insan iyilik meleği Ülkü Ablamızla geçen yıl Şavşat Kadın Yaşam, Eğitim ve Sosyal Merkezi’nin açılışında tanışmıştık. Onun ne kadar engin bir yüreğe sahip olduğunu gördüm. Dr. Yavuz Akaltun böyle güzel bir insanı Artvin ile Şavşat ile bizimle tanıştırdı. Bundan dolayı da Dr. Akaltun’a teşekkür ediyoruz. Bütün umutlarımızın tükendiği bir anda İsminaz'ımızın imdadına yetişen güzel yürekli insanlara çok teşekkür ediyorum. Umut oldular, mutluluk oldular, can oldular.”dedi.

Bu haber 3346 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com