03.08.2017
YAZAR YERLİKAYA’NIN KALEMİNDEN BAŞKAN ÖZGÜN Artvin’de 3 dönem belediye başkanlığı yapmış olan Emin Özgün’ü, ölüm yıldönümünün 1. Yılında bir günde 1 saatlik anma programı, Süleyman Çelebi’nin yazdığı Mevlid-i Şerif okutarak yapılan anma etkinlikleri oldukça yetersiz kalır. Çünkü o, Özgün bir insandı. Ölüm yıldönümü sonrası herkes yüreğinden geçenleri yazıp sosyal medyadan paylaştı. Bu paylaşımlardan birisi de yazar, köşe yazarı Ömer Yerlikaya oldu. Yerlikaya, başkanın ölümünden önce mesaj olarak gönderdiği yazısını paylaştı. Samimi bir dostun, dürüst bir insanın içinden geldiği gibi yazılmış bir duygu raporudur bu.

 İşte o yazı;

Emin Özgün… Sevgili Başkan... Günümüzde insanlar hakkında doğru kanaat sahibi olmak giderek zorlaşıyor. Beklenti ve çıkar ilişkileri insan fizyolojisini bozan bir unsur olarak öne çıkıyor. Beklentilerine yenik düşen bir insan zaten onurunu da yok ediyor. Konuyu kişileştirmek tabii ki meseleyi çözmeyecektir.
Ama her dalda oynayışımız güzel şehrimizde tesis ettiğimiz sevdamızı da yok ediyor. Bu sevda böyle bitmemeliydi. İnsanlar verilenlere değil daha çok nasıl alabilirime bakıyorlar. Bu yüzden duruşumuzu ve kimliğimizi yok ediyoruz. Çıkar ilişkilerimiz davranışlarımızı da etkiliyor. Buradan yola çıkarsak uzun yıllar tesis etmeye çalıştığınız kent kültürü olgusunu da korkarım yok edeceğiz. Siz Artvin’e öylesine çok şeyler kattınız ki içiniz rahat olsun.
 Siz bu şehirde her insanın arkasında son kale gibiydiniz. Herkesin güvencesi, sırtını dayayacağı son adamdınız. Ne yazık ki kıymetiniz yeterince bilinmedi. Bu şehirde Emin Özgünler hiç kolay çıkmıyor. Bu şehri sizin kadar güzel temsil edebilecek bir başka ismi ben göremedim. İlkeniz, duruşunuz, dürüstlüğünüz bu şehre güç kattı.
Lütfen üzülmeyiniz. Yaptıklarınızı görmezden gelenler üzülsün. Ben karaları bağlamıyorum ama bunu da içime sindiremiyorum. Dün kapınızdan ayrılmayan basının bazı isimleri seçim sonrası yazılarında tamamı ile ters köşeye yaslandılar. Onlara da üzülüyorum. İki günde U dönüşü yapmaları kendi acizliklerindendir.
Siz bu milletin gönlünde taht kurmuş bir isimsiniz. İnsanlar düşünceye, fikre, ideolojiye oy vermiyor. Biz hepimiz omurgasız zavallı insanlara döndük. Sizin için öylesine çok içten üzülen insanlar var ki... Seçimi kaybetmiş olsanız da yüreğimizde yeriniz hiç eksik olmayacaktır.
Ben keşkeleri çok seven birisi değilim ama yinede içimden keşke bu şehrin sevdası bitmeseydi demek geliyor. Başkanım siz üzülmeyin, herkesin bir sorununa el verdiniz. İnsanlara iş verdiniz, aş verdiniz. Artvin halkına abilik yaptınız. Bırakın onlar üzülsünler.
 Umarım hep mutlu olursunuz. Sizi daha yüksek yerler de görmek bizleri ziyadesi ile mutlu eder. Asla yalnız değilsiniz. Siz koca bir Emin Özgünsünüz... Kocaman bir yüreğiniz var. Bir şehre yetecek sevgiyi dağıtan sizdiniz. Kaç düğüne gittiniz, kaç cenazeye katıldınız. Bu şehir için kaç gece uykusuz kaldınız. İçimde buruk bir acı var. Bazen hayat nasıl cilvelerle çıkıyor insanın karşısına.
Bazen farklı pencerelerden el sallayıp bizi bir garip hüzne itiyor. Hüznümüzü içimizde saklayacağız sevgili başkan. Siz bizim gönlümüzde hep öyle kalacaksınız. Beni hep mutlu eden sohbetlerimizin en heyecanlı duygusuyla sizi selamlıyorum. Bütün güzellikleri sonuna kadar hak ediyorsunuz.
Not: Efendim Emin Özgün’e son olarak gönderdiğim mesajımdı bu. Bunu paylaşmayı düşünmemiştim ama ölüm yıldönümü ile alakalı çok güzel şeyler paylaşıldı. Ben de bu manada katkım olsun istedim. Emin Başkanı unutmayacağız, anılarımızda hep var olacak. Ve kıymetli hemşerimizi özlemle sevgi ile yâd ediyoruz. Nur içinde uyusun, Yüce Allah yar ve yardımcısı olsun.

Bu haber 659 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com