03.08.2017
TAKSİCİ ESNAFI ATATEPE VE KALENİN BİR AN ÖNCE TURİZME AÇILMASINI BEKLİYOR Artvin Merkez taksi esnafı bir an önce Atatepe ve Artvin Kalesi’nin turizme açılmasını istiyor. Her gelen valiye bu isteklerini aktaran taksici esnafı, Artvin’e gelen yerli ve yabancı turistin merkezde en çok Atatepe ve Kaleye gitmek istediğini belirtiyor. Kaleye çıkmak yasak olduğu için Atatepe’ye götürdükleri yerli ve yabancı turistlerin burada sosyal tesis olarak hiçbir şeyi göremeyince çok üzüldüğünü ve bu durumu onlara izah etmekte zorlandıklarını cevap veremediklerini belirtiyor.

 Kemal Cirit ve Muhterem İnce zamanında ciddi çalışmaların yapıldığı Artvin Kalesi’nin turizme açılması projeleri şimdilik yerinde sayıyor. Ömer Doğanay’ın Artvin Kalesi ile ilgili düşüncelerini henüz bilmediklerini belirten taksici esnaflarından Muhsin Arslan; “Artvin’de kale mutlaka turizme kazandırılmalı. Ben 60 yaşını geçtim.

Hayatımda 2 kez o da şansa kaleye çıkabildim. Türkiye’nin hiç bir yerinde kale gibi tarihi yerler insanlara yasaklanmamıştır. Bu Artvin’de kaleler bile insanlara yasaklanmış. Kale ve Atatepe turizme kazandırılsa bundan hem Artvin, hem turizm hem de bizim gibi Artvin esnafı kazançlı çıkar ifadelerine yer verdi. Atatepe ile ilgili gelişmeler ise Artvin Belediyesi’nin burada bulunan tesisi iki kez ihale etmesine rağmen sorunların çıkması nedeniyle belediyenin işleteceği netleşti.
 
 Artvin taksici esnafı bugün olduğu gibi geçmişte de konuyla ilgili dikkat çekici etkinlik ve söylemlerde bulunuyordu.  2015 yılında Kahvecioğlu Vakfı kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı  Av. Sıtkı Kahvecioğlu’na plaket vererek bu tarihi ve turizm değeri yüksek  tesislerin açılması için dikkat çekmişlerdi.

Bu haber 717 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com