02.08.2017
EFSANE BAŞKAN ÖLÜMÜNÜN 1. YILINDA ANILDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı Artvin’de üç dönem belediye başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün’ün ölümünün birinci yılı münasebetiyle anma programı düzenledi.

 1 Ağustos 2016 tarihinde Ankara’da geçirdiği elim trafik kazası sonucunu hayatını kaybeden üç dönem Artvin Belediye Başkanlığı görevine yapan Dr. Emin Özgün’ün ölümünün birinci yılında anma programı düzenlendi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programa CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, Belediye Meclis üyeleri, CHP eski İl Başkanı Seçkin Kurt, ADD eski Şube Başkanı Ahmet Biber ve çok sayıda partili katıldı.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın mesajını okumasıyla başlayan programda CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin anma programı açılış konuşmasını yaptı. Şahin konuşmasında şu ifadele yer verdi, “Kimi insanlar vardır yaşamları boyunca halka ve yaşadığı şehre iz bırakır, öldükten sonra bile akıllardan çıkmaz, şehre ve insanlığa faydalı hizmetler eder. Artvin halkına ve şehrine iz bırakmış, emek vermiş bir ağabeyimiz için buradayız. Bundan tam 1 yıl önce elim bir trafik kazasında aramızdan ayrılan, 3 dönem Artvin İl Belediye Başkanlığımızı yapan Emin Özgün’ü ölümünün birinci yılında anmak için buradayız. Tüm katılımcılara hoş geldiniz diyorum. 1954 yılında doğan, ilk, orta ve lise eğitimini Artvin’de tamamladıktan sonra 1980 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan Emin Özgün, Sakarya Devlet Hastanesi ve İstanbul Koşuyolu Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesinde görev yaptıktan sonra memuriyetten ayrılıp Artvin’e yerleşmiştir. Merkez ilçe başkanlığı görevini de yürüten Emin Özgün partimizden 1999-2014 yılları arasında üst üste 3 dönem Belediye Başkanlığına seçilmiştir. Kısa yaşantısına onca başarıyı sığdırmayı başaran Emin Özgün, 62 yıllık yaşamının 50 yılını Artvin’de geçirmiştir.
YAŞAMIMIZA GÖZ DİKENİN YAŞAMINA GÖZ DİKERİZ”
DİYEBİLECEK KADAR ARTVİN’E SEVDALI VE BAĞLIYDI.
Emin Özgün tam bir Artvin sevdalısıydı. Günümüzde Artvin’i yönetenlerin bizleri alışmaya zorladığı Cerattepe madenciliği için “Yaşamımıza göz dikenin yaşamına göz dikeriz” diyebilecek kadar Artvin’e bağlıydı. Maden arama ihalesini alan şirketin sahibinin yanına giderek; Artvin turizm ve eğitim kenti olacak, gel sana bu konuda istediğin desteği vermeye hazırım ama madencilik yapıp Artvin’i yok etmeye kalkarsan sana Artvin’de bu işletmeyi açtırmam, seni Artvin’e sokmam diyebilecek kadar Artvinliydi.
HER İLİN BİR ÜRÜNÜ ARTVİN’İN İNSANI MEŞHURDUR DEDİ
 Kendisiyle özdeşleşen onca söz vardır; Katıldığı bir toplantıda çeşitli illerin Belediye Başkanları kendi illerinin meşhur olan ürünlerini sıralarken, sıra kendisine geldiğinde “Artvin’in insanı meşhurdur” diyebilecek kadar Artvin sevdalısıydı.
BAŞKAN ÖZGÜN ÇOK RENKLİ BİR KİŞİYDİ
Üç dönem yürüttüğü belediye başkanlığı görevini de başarıyla tamamladı. Belediyeyi borçsuz bir şekilde yönetti, muhalefet partisinden seçilmiş olmasına rağmen ilimize sayısız hizmetleri oldu, ilimize yeni bir cadde kazandırdı, sosyal demokrat belediyeciliğin güzel bir örneğini sergiledi. Sayısız insana iş verdi, aş verdi. Kısacası herkesin Emin ağabeyiydi.  Kelimelerin, sözcüklerin anlatmaya yetmeyeceği kadar renkli bir insandı Emin Özgün. Bir dostu, belediye başkan yardımcılığını yapan Erdinç Eldemir başkanımızın kendisi için sıraladığı şu dizelere yer vermeden olmaz:
CENNETİN TARİFİNİ ARTVİN’DE YAPTIRDI
Cenneti Artvin’le tarif ederdin/ Artvin insanıyla aynı bedendin /Vatan hizmetinde önde giderdin/ Işıklar şehrinden göçtün Emin’im/ Artvin’i görmeden Cenneti tarif edemezsiniz derdi. Ben de diyorum ki; o belediyeyi geri alıp, senin inşa ettiğin binada, senin makamına bir Cumhuriyet Halk Partili Artvin sevdalısını oturttuğumuzda daha rahat uyuyacaksın, yoldaşın olan yıldızlar daha bir güzel parlayacak. 2019 seçimi senin seçimin olacak ve inşallah 2019’da kazanacağımız zaferi de sana armağan edeceğiz başkanım. Ruhun şad, mekânın cennet olsun diyerek sözlerini tamamladı.
BİRLİKTE ÇALIŞMA FIRSATI BULDUĞUM ÖZGÜN MUHALEFET BELEDİYESİ OLARAK
İKTİDAR BELEDİYESİNDEN DAHA BAŞARILI HİZMETLERDE BULUNMUŞTUR.
Devamında ise duygu ve düşüncelerini aktarmak üzere Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir kürsüye çıktı. Demir konuşmasında Emin Özgün’ün en önemli özelliği muhalefetliği hissettirmeyen bir belediye başkanıydı. Emin Özgün asla, partiliye, vatandaşa, Artvinliye hayır demedi. Onun bu özelliğini bugün iktidar partisi belediyeleri yapamıyor dedi.
EMİN AĞABEYİN ÖLÜMÜNÜ KABULLENEMEDİK
CHP Kadın Başkanı Gülşen Kurul ise, Emin Özgün’le aynı mahallenin çocuğu olduklarını ifade eden Kurul, ölümünü kabullenemedik. Artvin’de önemli hizmetlerde bulundu. Ölümü erken oldu hepimizi yasa boğdu ölümünün yıl dönümünde kendisini saygı ile anıyorum ruhu şad olsun.” dedi.
ARTVİN EMNİN ÖZGÜN’ÜN ESERLERİYLE ANILIYOR
Ardından kürsüye gelen CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, “Başkan özgün her zaman söylerdi insanlar eserleriyle anılmalıdır. bugün Artvin’e baktığımızda Emin Özgün bugün eserleriyle anılıyor.
İKTİDAR PARTİSİ BELEDİYESİ İKTİDARIN GÜCÜNÜ ARKALARINA
ALMASINA RAĞMEN BELEDİYEMİZ BORÇ BATAĞINDADIR
Bugün iktidar partisi belediyesi iktidarın gücünü arkalarına lamasına rağmen belediyemiz borç batağındadır. İcraları bile oluşmaya başlamıştır bunları kapatmaya çalışıyorlar. Emin Özgün bu konuda çok isabetli kararlar verip tutumlu şekilde hareket ederdi. Hepimiz Emin Özgün’ün birinci derece yakınıyız. Ruhu şad olsun diyerek temennilerde bulundu. 
BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE KENETLENMELİYİZ
Duygusal anların yaşandığı anma programın son bölümünde ise serbest kürsü yapıldı. ADD Artvin Eski Şube Başkanı ve CHP Eski İl Başkanlarından Ahmet Biber,  Özgün’ün anma programından çıkarılacak en önemli dersin birlik ve beraberlik içinde  Artvin Belediyesi’nin yeniden almak olduğuna vurgu yaptı. Biber; “ Emin Özgün benim yakın arkadaşım. Her insan hata yapabilir. Hepimiz hatalar yaptık.
Önemli olan bu hataları bir daha yapmamaktır. geçmişten ders alarak önümüze bakmaktır. Emin Özgün’ün yaptıklarına baktığımızda son derece başarılı işler yapmıştır.   Fotoğrafa buradan bakmalı. Birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek, belediyeyi yeniden almalıyız. O zaman bu anmaların bir anlamı olacak.  Ruhu Şad, Mekanı cennet olsun.” dedi.
Konuşmalar ve serbest kürsünün ardından Başkan Özgün için açılan anı defterine yazı yazan partililer ve Özgün dostları anma programından dolayı Merkez İlçe Başkanlığı’na teşekkür etti.  Son olarak Başkan Özgün için Artvin Merkez Camii’nde mevlit okutuldu.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK-ARTVİN POST

Bu haber 912 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com