02.08.2017
ENSAR adı krize neden oldu Tartışmalar karşılıklı açıklamalarda gün yüzüne çıktı. Hayırsever işadamı İsmet Acar tarafından bağış yoluyla yaptırılan ve Artvin Belediyesine devredilen İsmet Acar Öğrenci Yurdu’nun ENSAR VAKFI’na kiraya verilmesi ve sonrası ortaya çıkan tabela krizi karşılıklı açıklamalarla büyüdü.

 Ensar Vakfı Artvin Şubesi sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak haberimizi yalanlamaya çalıştı. Ancak, tartışmaların büyümesi üzerine işadamı İsmet Acar yayıncı kuruluşumuza yazılı bir açıklama gönderdi. Basın açıklamasında “Ensar Vakfı İsmet Acar Misafirhanesi” isminden duyulan rahatsızlık teyit edildi.

Ensar Vakfı Artvin Şubesi haberimizi yalanlamaya çalışsa da kendi açıklamalarında işadamı İsmet Acar ile bir tartışma yaşandığını itiraf etti. Ensar Vakfı, yurdu kendilerinin işletmekten vazgeçtiği, ekonomik nedenler ve MEB’in son çıkardığı Özel Yurtlar Yönetmeliği’ni gerekçe gösterdi.
Ensar Vakfı Artvin Şubesi’nin yaptığı yazılı açıklamanın son paragrafında şunlar kaydedildi. “…Hal böyle iken haberde geçen İsmet Acar Bey’e atfen " Ya benim adımı ya Ensar’ın adını kaldırın" ifadesi ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe´nin kira sözleşmesini tek taraflı iptal etmesi tamamen çarpıtmadır. Sayın İsmet Acar Bey vakfımızla ilgili geçen yıl çıkan tartışmadan sonra Ensar Vakfı Genel Başkanı Sayın İsmail Cenk Dilberoğlu ile yaptığı görüşmede Ensar Vakfından her hangi bir rahatsızlığı olmadığı hatta vakfa bağışta bulunabileceğini belirtmiştir. Ayrıca Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe eğer yönetmelik şartlarını taşıması halinde bu hizmetin Ensar Vakfı tarafından devam ettirilmesini dile getirmiştir.
Hem İsmet Acar Bey’e hem de değerli Başkan’ımız Mehmet Kocatepe´ye bugüne kadar yaptıkları destekler için tekrar teşekkür ediyor ve kamuoyunun bilgisi ile paylaşıyoruz.”
İSMET ACAR’IN AÇIKLAMASI İSE TABELA KRİZİ YAŞANDIĞINI BELGELEDİ
Haberimizin İstanbul’daki haber ajansları tarafından da yayınlanmasının ardından Acarlar Şirketler Topluluğu tarafından, yayıncı kuruluşumuza yazılı bir açıklama gönderildi.
Acar, bağış yoluyla yaptığı yurdu Artvin Belediyesine devrettiğini belirterek kiraya verip vermeme konusunun Artvin Belediyesinin tasarrufunda olduğu ancak kendi isminin üzerine Ensar adının yazılmasını istemediği,  Ensar adının ayrı bir tabela olarak asılması gerektiğini ilgililere dile getirdiğini ifade etti. Acar, asılan tabeladan duyulan rahatsızlığını Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve ENSAR Vakfı Genel Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu’na telefonda ilettiğini açıkladı.
  
Acarlar Şirketler Topluluğu tarafından İsmet Acar imzalı gönderilen yazılı açıklama şöyle:
“Söz konusu Yurt Artvin Belediyesinin mülkü olup tarafımdan bağış olarak inşa edilmiştir.
Benim herhangi bir talebim olmadan yurda: “Artvin Belediyesi İsmet Acar Talebe Yurdu” ismi Artvin Belediyesi tarafından konmuş ve bu şekilde tabela asılmıştır.
Belirttiğim gibi Artvin Belediyesinin kendi mülkünü Ensar Vakfı’na kiraya verirken bana sormasına elbette gerek bulunmamaktadır.
Ancak “Artvin Belediyesi İsmet Acar Talebe Yurdu” tabelasının “Artvin Ensar Vakfı İsmet Acar Misafirhanesi” olarak değiştirilmesinin yanlış olduğunu kiracı Vakfın tabelasının ayrıca asması gerektiğini hem Belediye Başkanı Sn. Mehmet Kocatepe’ye hem de Sn. İsrafil Kışla’ya ifade edilmiştir.
Aynı husus Ensar Vakfı Başkanı Sn. Cenk Dilberoğlu ile de telefonda paylaşılmıştır.
Bunun dışında şahsıma ilgili yapılan tüm açıklamaların gerçekle ilgisi olmadığını kamuoyunun bilgisine sunuyorum. “
İsmet Acar, Ensar Vakfı ile yaptığı görüşmede isim konusunda rahatsızlığını ifade ederken Ensar Vakfı yaptığı açıklama da ise Ensar Vakfı ile ilgili rahatsızlığı olmadığını hatta bağış yapacağını açıklaması ise tam bir aymazlık olarak kayıtlara geçti.
Acar yaptığı açıklamayla Ensar Vakfı ve Artvin Belediyesi ile arasında isim tartışması yaşandığını kamuoyuna açıklamış oldu.
İşadamı İsmet Acar tarafından bağış yoluyla yaptırılan ve Artvin Belediyesi’ne devredilen yurt 3 yıl önce Ensar Vakfı’na kiraya verilmişti. Yurdu yaptıran hayırsever işadamı İsmet Acar ile tabela ismi konusunda yaşanan kriz sonrası AK Parti’li Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, işadamı İsmet Acar’ı kırmayarak yurdu geri almış ve geçtiğimiz hafta yurda “Artvin Belediyesi İsmet Acar Misafirhanesi” tabelasını yeniden astırmıştı.   
   
 

Bu haber 1416 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

İsmet beyi kutlarım.
 Kamil -- 03.08.2017 07:15
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com