22.07.2017
Artvin'in önemli sülalerinden Varan Ailesini en büyük ferdi Yüksel(Mehmet Nuri) Varan vefat etti. 84 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu 20 Temmuz Perşembe günü Bodrum’da vefat eden Yüksel Varan için 22 Temmuz Cumartesi günü Ankara Gölbaşı Merkez Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Merhumun naaşı ardından Gölbaşı Mezarlığı’nda sevenlerinin gözyaşları arasında dualarla toprağa verildi.
Güler Varan ile evli olan Yüksel Varan; Akın, Figen, (Şehit) Hakan ve Serkan adlarında 4 evlat sahibiydi.
Bir dönem Artvin Köy Hizmetleri Müdürlüğü yapan Yüksek Tekniker Yüksel Varan daha sonra Artvin’de müteahhitlik yaptı. Ardından oğlu Akın Varan ile birlikte yurt dışında birçok iş yaptı. Güler-Yüksel Varan çiftinin ortanca oğulları Ömer Zeki (Hakan) Varan’ın vatani görevini Şırnak’ın Görmeç köyünde komando asteğmen olarak  yaptığı sırada 1 Şubat 1992 günü bulunduğu köy ve karakola çığ düşmesi sonucu 90 silah arkadaşı ile birlikte şehit düştü.  
Çok büyük acı yaşayan Yüksel-Güler Varan çifti şehit olan oğullarını Ankara Cebeci Askeri Şehitliği’ne defnettikten sonra Ankara’da ev alarak burada ikamet etmeye başlamıştılar.
 
Merhum Yüksel Varan geçtiğimiz hafta kızı Fiğen Varan Tekdoğan ile birlikte gittiği Bodrum’da tatil yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı. Yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayan Yüksel Varan’ın naaşı uçakla Ankara’ya getirildi. 20 Temmuz günü vefat eden Yüksel Varan, 22 Temmuz Cumartesi günü Ankara Gölbaşı’nda yapılan törenle ebediyete uğurlandı.
Merhumu son  yolculuğuna uğurlamak için Varan Sülelasi ve Topaloğlu ve Yılmaz Sülalereninin yanı sıra çocuklarının arkadaşları, sivil toplum örgüt temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, iş dünyasından birçok kişi Ankara’ya gelerek cenaze törenine katıldı.
84 yaşında vefat eden Yüksel Varan’ın Ankara Gölbaşı Mezarlığı’nda dualarla ebediyete uğurlandı.  Bir dönem Artvin iş dünyasının renkli simalarından olan Yüksel Varan’ın vefatı sevenlerini çok üzdü.

 

Defin sonrası taziyeleri kabul eden aile adına bir açıklama yapan iş adamı Akın Varan; “Hepimiz bir gün ahirete intikal edeceğiz. Bizim inancımıza göre hayatımız boyuncu yaptıklarımızın bir kısmı bu dünyada bir kısmı da öteki dünyada karşımıza çıkacaktır. Merhum babam hayat dolu, sevecen, yardımsever bir insandı.  Artvin’de doğdu, büyüdü. Okuduktan sonra yine Artvin’e hizmet etti. Şehit kardeşimin Ankara’ya defnedilmesinin ardından Ankara’da yaşamaya başladılar. Onu Ankara’da yalnız bırakmamak için bu kararı aldılar. Babamızı Artvin’den uzakta gurbette toprağa vermemize rağmen cenazeye o kadar çok katılım oldu ki kendimizi bir an Artvin’de hissettik. Acılarımız hafifledi. Taziye telefonlarımız hiç susmadı. Biz de babamızdan aldığımız memlekete hizmet bayrağını daha ilerilere götürmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız. Nur içinde yatsın. Bizleri bu acılı günümüzde yalnız bırakmayan sülaleme, dost ve arkadaşlarıma, kamu kurum ve sivil toplum temsilcilerine hepsine çok teşekkür ediyoruz. Herkesten Allah razı olsun. “ dedi.

Bu haber 2693 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Yiğit KOÇ/ ANKARA

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com