30.06.2017
YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU ARTVİN HALKININ HİZMETİNDE Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Ramazan ayında yapılan bakım ve temizlik sonrası yeniden yüzme sporunu sevenlere hizmet vermeye başladı.

 Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından Artvin Yeni Mahalle’de 2 yıl önce yaptırılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yıllık bakım ve temizlik çalışması nedeniyle Ramazan ayında halka kapatıldı. Bayram sonrası tekrar hizmet vermeye başlayan havuz tesisinde yüzme kursları da açıldı.

 
Hava sıcaklıklarının 40 derecelerde seyrettiği bugünlerde yüzme havuzuna da ilgi yoğun olmaya başladı.  Gençlik Spor yetkilileri yüzme kursları ve havuz ücretleri hakkındaki bilgileri de sosyal medya hesabından paylaştı.
 

ÜCRET TARİFESİ ŞÖYLE: 

Ferdi giriş :15TL 

Öğrenci Ferdi Giriş: 10TL 

Gençlik Spor aylık abonelik uygulaması da yapıyor. Buna göre öğrenciler için 1 aylık abonelik 70 TL, 3 aylık abonelik 200 TL oldu. Öğrenciler, haftada 2 seans ayda toplam 8 seans havuzu kullanabilecekler.

Siviller için gümüş abonelik ve altın abonelik uygulaması yapılmaya başlandı. 

Buna göre gümüş abonelik 1 aylık 100 TL, 3 aylık 280 TL olarak belirlendi.  Gümüş abone olanlar haftada 2 seans olmak üzere ayda toplan 8 seans havuzu kullanabilecekler.  

Altın abonelikte ise 1 aylık 150 TL, 3 aylık 430 TL ücretlendirme yapılırken bu abone grubu haftada 3 seans ve ayda toplam 12 seans havuzu kullanabilecekler. 18 yaşında büyük yüzme öğrenmek isteyenlere kişilere de aylık aboneliklerine ilaveten ayrıca 50 TL ücret talep edilecek.
 

KİMLERE İNDİRİM UYGULANIYOR?

Gençlik Spor havuz abonelik ücretlerinde indirim de uyguluyor. Bu indirimden şu gruptakiler yararlanabiliyor.

-Aile üyelerine yüzde 25 indirim. (Çekirdek aile; karı koca ve 6-18 yaşına kadar yüzme bilen çocukları)

- Şehitlerin dul ve yetimleri ile gazilere, eş ve çocuklarına %25 indirim.

- Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan 6-24 yaş grubu çocuk ve gençlere yönelik kulvar tahsislerinde yüzde 25 indirim.  

 
- Engellilerin abonelik ücretlerinde de yüzde 25 indirim uygulanıyor.  
Hava sıcaklığının yüksek olması havuza olan talebi artırıyor. Boğulma ve yaralanmalara karşı havuzda bay-bayan antrenör ve cankurtaranlar hazır bulunduruluyor.   
ÇALIŞMA SAATLERİ
Bakım ve genel temizliğin yapılacağı Cuma günü hariç haftanın diğer günleri;
Salı, Perşembe, Pazar günleri Erkekler, 
Pazartesi Çarşamba, Cumartesi Kadınlar günü olarak tahsis edildi.
Havuz sabah 9.00 ile akşam 21.00 saatleri arasında hizmete açık. İlk kez havuza gidenlerden sağlık raporu isteniyor.
Gençlik Spor yetkilileri havuza gelecek olanların yanlarında mutlaka bone, terlik, mayo ve havlu getirmelerini istiyor.  
Havuzda yaz kurslarına da başlandı. 5 yaş üzeri 18 yaş altı gençler bu kurslara kayıt yaptırabilirler.

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu hakkında detaylı bilgi almak isteyenler 466 212 1440 telefon numarasından bilgi alabilirler.

 

Bu haber 1196 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sedat VARAN

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com