16.06.2017
CHP’NİN TARİHİ ‘ADALET YÜRÜYܪܒ BAŞLADI CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde başlatılan Adalet yürüyüşü haberini Artvin kamuoyu ile paylaştı.

 Başkan Şahin, bu yürüyüşün, hak, hukuk, cumhuriyet ve adalete doğru giden ilk önemli ve büyük bir adım olduğunu söyledi. Şahin; “Demokrasimiz tarihinde olmadığı kadar büyük yaralar aldı. Darbeler, hükümetin tek parti anlayışı ile yaptığı hatalar maalesef 80 milyonu hepimizi olumsuz etkilemiştir. Bu demokratik hak ve tüm ülkeye yayılacak.  Konuyla ilgili haberimizi Artvin halkı ile paylaşıyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin adalet yürüyüşü 15 Haziran 2017 Cumhuriyet gazetesine operasyon, Sözcü´ye yönelik operasyon derken sıra CHP´ye geldi. CHP milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR´ları haberi yüzünden casuslukla suçlanıp 25 yıl hapse çarptırıldı. Demokrasi ağır yara aldı. Son gelişmeler üzerine Ana uhalefet Partisi Genel Başkanı olarak Kemal Kılıçdaroğlu tarihi bir karar aldı. Kılıçdaroğlu adalet için Ankara´dan İstanbul´a yürüyor. Yürüyüşün başlangıcı saat 11:20´de Güvenpark´tan başladı. Kılıçdaroğlu parka gelişinde tarihi bir konuşma yaptı.
Kılıçdaroğlu “Adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemiyoruz. Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe katılmalıdır. Adalet,adalet, adalet…. Tüm dünya duysun. Yeter artık! Dikta istemiyoruz. Darbecileri istemiyoruz. 15 Temmuz darbesini yapanları istemiyoruz. Köylüler, işçiler, memurlar için, hepimiz için adalet istiyoruz, herkes için adalet istiyoruz” dedi.
İŞTE KILIÇDAROĞLU´NUN TARİHİ AÇIKLAMASI
Türkiye bugün Ankara´da başlatılan ´Adalet Yürüyüşüne´ kilitlendi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde yapılan ve Ankara´dan İstanbul´a kadar devam edecek yürüyüşe on binlerce vatandaş da destek veriyor. Adalet yürüyüşü öncesi bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "Bu bir parti yürüyüşü değildir. Bu kutlu bir yürüyüştür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe destek vermelidir. “Kendi ülkemizde gazetecilerin hapiste olmasını istemiyoruz. Milletvekillerinin hapiste olmasını istemiyoruz. Kendi ülkemizde birlikte, beraber, barış içinde yürümek istiyoruz. Bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE İNSAN OLMAZ
 Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi, her uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek. Söyledim, eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce biz ödeyeceğiz. Bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu yürüyüşümüzün bir siyasi partiyle alakası yok. Bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür.
ADALET İSTEYEN HERKESİN YÜRÜYÜŞÜDÜR BU
Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adaleti isteyen herkes bu yürüyüşe destek vermek zorundadır. Hapishaneleri tıka basa dolu olan bir ülkede adalet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede devlet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede huzur ve barış olmaz. Adalet… Adalet… Adalet… Bu soylu kavramın gereğini yapmak zorundayız. Herkesin düşüncesine saygılıyız. Herkesin siyasal görüşüne saygılıyız. Ama herkes yargının bağımsızlığını savunmalıdır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, adaleti savunuyoruz. Bütün dünya duysun. Biz Türkiye’de, kendi topraklarımızda dikta yönetimi istemiyoruz. Darbecileri istemiyoruz. 20 Temmuz darbecilerini istemiyoruz. Kendi ülkemizde demokrasi ve özgürlük istiyoruz. Taşeron işçileri, emekliler, köylüler, işçiler, memurlar ve herkes için adalet istiyoruz. Adaletin olmadığı yerde insan olmaz. Adalet istiyoruz. Tüm dünya sesimizi duysun. Adalet... Adalet... Adalet..." dedi
ÖZTÜRK YILMAZ’DAN HALKA ‘DUYGUSAL’ ÇAĞRI…
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz: Böyle günlerde eğilmeyeceksin. Korkuyu ayaklarının altına alıp hınçla ezdiğini ilan edeceksin. Kimseye eyvallahın olmayacak.
CHP’nin diplomat kökenli Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet yürüyüşü kararı’ sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Duygusal bir dille kaleme aldığı açıklamasında Yılmaz “Ya öz vatanımızda demokratik mücadeleyle namuslu ve huzurlu bir hayat süreceğiz, ya da parya ve asalak olup yok olacağız” dedi.
İşte Yılmaz’ın sosyal medyayı sallayan o açıklaması; “Böyle günlerde eğilmeyeceksin. Korkuyu ayaklarının altına alıp hınçla ezdiğini ilan edeceksin. Kimseye eyvallahın olmayacak. Allah’tan başka kimseye de eğilmeyeceksin. Ölümden öte köy yoktur. Ya öz vatanımızda demokratik mücadeleyle namuslu ve huzurlu bir hayat süreceğiz, ya da parya ve asalak olup yok olacağız. Müslüman kardeşler kafa yapılı anlayış devlet gücünü halka karşı kullanıyor ve bize hayat alanı tanımıyor.  Biz de AKP’ye bu zamana kadar inanıp oy vermiş kardeşlerimizin de desteğiyle birlik olup 2019’da bu işi alacağız.”
DAKİKA DAKİKA TARİHİ ADALET YÜRÜYÜŞÜ
Saat: 11:40 Kılıçdaroğlu´na vatandaşın ve basın mensuplarının yoğun ilgisi nedeniyle izdiham yaşadı. Kılıçdaroğlu ve kurmayları, Ankara Kızılay AVM´de kısa bir mola vermek zorunda kaldı.
Saat: 11:20 – Kortej sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Alanda onbinlerce insan var. Yürüyüşe ÖDP ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) de aralarında bulunduğu çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu da katılıyor.  Arapça, Almanca, İngilizce ve Fransızca ‘Adalet´ pankartlarının da taşındığı yürüyüşte, ‘Ya hep beraber ya hiç birimiz´, ‘Faşizme karşı omuz omuza´, ‘Kurtuluş yok tek başına´ sloganları atıldı..
Saat:11:10 Kılıçdaroğlu´nun aracı parka giriş yaptı. CHP lideri araçtan inişinde daha önce açıkladığı üzere; eline üzerinde ‘adalet´ yazan pankartı aldı.

Bu haber 951 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com