14.06.2017
SELİM BİLGİN’DEN BAŞKAN KOCATEPE’YE AÇIK ÇAĞRI DİSK Genel İş Sendikası Artvin Şubesi Başkanı Selim Bilgin, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye çağrıda bulunarak taşeron işçiler için yapılacak olan ihalenin hak kayıplarına sebep olacağından iptal edilmesini istedi.

 DİSK /Genel İş Sendikası Şube Başkanı Selim Bilgin yaptığı açıklamada, “ Artvin Belediyesi’nde iki yıl çalıştırılmak üzere yapılan hizmet alımı ihalesi süresi bittiğinden 45 gün daha uzatılmış idi. 14 Haziran 2017 tarihinde hizmet alımı yoluyla çalışan bu işçiler için, üç aylık ihale yapılacaktır. Bu yapılacak ihaleyle de hali hazırda Artvin Belediyesinden çalışmakta olan, taşeron işçilerin ücretlerinde indirime gidilmektedir. Buradan çalışan bu işçilerin kazanılmış haklarını geri alınmasının hiçbir şekilde bir açıklaması olamaz diyorum. Çalışan bu işçilerin haklarının kaybedilmesine sebep olacak ihalenin Sayın Belediye Başkanı tarafından iptal edilmesini talep ediyoruz.” dedi.

Bilgin konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Tekrar bu konunun yaşanacak bu hak kayıplarının olamaması için, Belediye Başkanı’mızın bir değerlendirme yapabilmesi için ihaleyi iptal etmesi gerekmektedir. Asgari ücretin üstünde 200 lira- 300 lira alan işçilerin bu ücretlerini kesmeyi asla doğru bulmuyoruz. Konuyu bizzat Belediye Başkanı’mıza da ilettim. İhalenin bu şekilde yapılmamasının gerektiğini söyledim. Bizim itirazımız işçi ücretlerinin düşürülmemesi konusudur.  Biz bu ücretleri kazanılmış hak olarak görmekteyiz. Çalışanlar arasında yapılan ayrımcılık birine yaz birine kış olamaz olmamalıdır” dedi. 

Bu haber 1399 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com