09.06.2017
İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR! Artvin’in en eski ortaokullarından birisi olan Gazi Ortaokulu’nda 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılsonu karne töreni yapıldı. Törene İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Kamacı, veliler, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

 Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yılsonu nedeniyle bir konuşma yapan Okul Müdürü Osman Gümüş, çocukların tatilde kitap okumayı bırakmamalarını, tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini isteyerek şunları söyledi;

“Değerli veliler, kıymetli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler 2016-2017 eğitim öğretim yılı sene sonu karne törenine hoş geldiniz.
OKULUMUZ 31 DERSLİKLİ 700 ÖĞRENCİSİ 51 İDARECİ VE ÖĞRETMEN,
14 MEMUR VE DİĞER PERSONEL İLE EĞİTİM-ÖĞRETİM YAPMAKTADIR
31 Dersliği bulunan okulumuzda 700 Öğrenci, 51 idareci- öğretmen, 14 memur ve diğer personelle eğitim öğretim vermekteyiz. Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında, öğrencilerimiz başarıyla bir üst sınıfa geçti toplam 186 öğrencimizde başarıyla 8. sınıfı tamamlayarak bir üst öğrenime geçmeye hak kazandılar.
OKULUMUZ SOSYAL FAALİYETLERDE EN ÜST SIRALARDA YER ALIYOR
Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Spor, satranç, resim, şiir, 100 temel eser okuma yarışması, Pi günü etkinliği, eğitimde iyi örnekler, bu benim eserim ve TÜBİTAK 4006 Bilim fuarı-görsel sanatlar-teknoloji tasarım sergileri gibi faaliyetlerin hepsine katılarak birçoğunda öğrencilerimiz başarılı sonuçlar elde etmiştir. Halk oyunlarında grup ikinciliği, hentbolda kızlarımız Türkiye finallerinde 6. oldular. Kayakta, Tekvando ve judoda çocuklarımız Türkiye finallerinde okulumuzu ve ilimizi temsil etti. Başarılı öğrencilerimize, motivasyonlarını artırmak için okulumuzda yapılan törenlerde kupa ve belgeler vererek sıcağı sıcağına ödüllendirdik. Okulumuz ayrıca beslenme dostu okul ve beyaz bayrak sertifikalarını almıştır.
Okulumuz tarafından açılan ve okulumuz öğretmenleri tarafından yürütülen; Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp tarihi, İngilizce ve din kültürü ahlak bilgisi ve görsel sanatlar alanlarında yetiştirme kursları açtık. Ayrıca;  spor, satranç, halk oyunları, model uçak kursu gibi alanlarda açılan Halk eğitim destekli çalışmaları başarıyla tamamladık.
4 ÖĞRENCİMİZ 120’DE 120 YAPTI. 100 SORUYU GEÇEN ÖĞRENCİ SAYIMIZ 70
BU YIL FEN LİSELERİNE 30- 35 ÖĞRENCİNİN YERLEŞECEĞİNİ TAHMİN EDİYORUZ
Gazi ortaokulu olarak:  Kısaca alt sınıflardan üst sınıflara doğru her öğrencimiz her yıl bilgisine ve kültürüne yeni halkalar ekleyerek 8. sınıfa geliyor.  4 öğrencimiz II. TEOG da ful yaptı. 7 Öğrencimizin bir yanlışı var. 100 ve üzeri neti olan öğrenci sayımız 70, 30-35 öğrencimizin Fen Lisesi’ne yerleşeceğini tahmin ediyoruz.  Biz onlara eğitimleri boyunca akademik başarılarını artırmanın yanı sıra, okulumuzun adına yakışır şekilde, çağdaş Atatürk ilkelerini benimsemiş, kendine güvenen, geleceğe umutla bakan, mutlu bireyler olarak yetiştirmeye çalıştık. Biz onlara güveniyoruz onlarında kendilerine güvenmelerini ve her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. 8. sınıfın aslında yeni bir başlangıç olduğu bilinciyle tüm 8. Sınıflarımıza, gelecek yıllarda üstün başarılar diliyorum.               
KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞINIZI TATİLE ÇIKARMAYIN…
Sevgili öğrencilerim biraz sonra karnelerinize ve belgelerinize kavuşacaksınız, heyecanınızı anlıyorum. Öğretmenlerinin verdiği plana uyan verilen görevleri zamanında yerine getirenler yani emek harcayanlar karşılığını karnesinde görecektir. Ancak her şeye rağmen düşük notumuz varsa da  önemli olan hatalardan ders alarak daha iyiye gitmenin yollarını bulmaktır.
Artık tatil zamanı önümüzde yaklaşık 3 aylık tatil sizi bekliyor velilerimizle, yani tüm sevdiklerinizle tatilin tadını çıkarın. Ancak dürüstlük, temizlik ve kitap okuma gibi alışkanlıklarımız tatile çıkmasın.
Sonuç olarak; başarılı ve sorunsuz eğitim öğretim yılı geçirmemizde katkısı bulunan siz değerli velilerime, idareci, öğretmen, memur ve hizmetlilerime,  sevgili öğrencilerime çok teşekkür ediyor hepinize şimdiden iyi tatiller diliyorum.” Dedi.
Daha sonra Okul birincisi olan öğrenci Togay Tanrıverdi kısa bir konuşma yaparak kendilerini en iyi şekilde yetiştiren öğretmenlerine teşekkür etti.
 İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’ni  kazanan Anıl Kaan  Özkaya da kıza bir konuşma yaparak Atatürk’ün, “ Sanatsız Kalan Milletin Hayat Damarlarından birisi Kopmuş Demektir.” Sözünü hatırlatarak, kısa bir konuşma yaptı ve  4 yıl boyunca kendisinin güzel sanatlara yönelmesinde emeği geçen öğretmenlerine teşekkür etti.
Sosyal ve kültürel alanlarda başarılı öğrencilere okul amblemi taşıyan Gazi Ortaokul hatırası gelenekselleşen madalyaları verildi. Törenin ardından öğrenciler sınıflara girerek karnelerini aldılar. 3 ay sürecek yılsonu tatili başlamış oldu.
MEB, gelecek eğitim öğretim yılının çalışma takvimini hazırladı. Buna göre, MEB´e bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında 2017-2018 eğitim öğretim yılı, 18 Eylül 2017 Pazartesi başlayacak, 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimiyle ilgili genelge, illere gönderildi.  Buna göre, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma sona erecek.    
Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018-2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak ve 8 Haziran 2018 Cuma sona erecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

Bu haber 916 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com