09.06.2017
Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Görevine Başladı Çocuk Psikiyatri Uzmanı Dr. Ali Erol Artvin Kamum Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlı Artvin Devlet Hastanesinde hasta kabulüne başlamıştır. Genel Sekreter Op.Dr.İrfan Akalın yaptığı açıklamada; Artvin ilimizde için bir ilk olan, çocuk psikiyatri uzmanının Artvin ilimize hayırlı olmasını dilediğini söyledi. Çocuk psikiyatri uzmanı ile ilimizdeki çocuklarımızın sağlık alanında önemli bir eksikliğinin daha giderildiğini ifade etti.

 Akalın: “Çocuk psikiyatrisi hekiminin ilimize  atanmasında, kadromuza yeni bir halka daha eklenmesinde ve sağlık alanında her zaman daha iyisini sunmak için bizlerden desteklerini esirgemeyen Artvin Milletvekilimiz Sayın Dr. İsrafil Kışla, Sayın Valimiz Ömer Doğanay’a ve emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkür ederiz.” dedi.

 
 
Uzman Dr.Ali Erol: 1981 yılında Elazığ’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de bitirdi. 2009 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olup Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde pratisyen hekim olarak yaklaşık 3 yıl görev yaptı. 2012 Nisan Tıpta Uzmanlık Sınavında Trakya Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalını kazandı. Uzmanlık eğitimimi bitirdikten sonra, 74. Devlet Hizmet Yükümlülük kurası ile Artvin Devlet Hastanesine atandı.
 
Çocuk Psikiyatrisi (Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları)  bir tıp dalıdır. 
Hedefi ruhsal açıdan sağlıklı ve mutlu bir çocuk yetiştirilmesi, gençlik ve erişkinlikte psikiyatrik sorunlar, uyum sorunları ve suç oranlarını azaltmaktır. Çocuk Psikiyatrisinin başlıca alanı çocuklarda görülen davranış, düşünce, duygu ve bunlarla ilişkili gelişimsel sorunların değerlendirilmesi, tanının konulması ve tedavinin belirlenmesidir. Çocuk ve gençlerde  sıklıkla görülen sorunlar; dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, çocuk ve ergen depresyonu, anksiyete bozuklukları, öğrenme bozuklukları, zihinsel yetersizlikler, otizm, uyku bozuklukları, tikler ve takıntılar, alt ıslatma, kaka kaçırma, yeme bozuklukları, arkadaş ve aile içi sorunlar, uyum bozuklukları, cinsel gelişim ve cinsellikle ilgili sorunlar, ergenlik sorunları, bazen aileler çocuklarının özellikle 1,5- 2 yaş sonrasında çok inatlaşmasından, söz dinlememesinden, istediği olmadığı durumlarda öfke nöbeti geçirmesinden yakındıkları için başvurabilirler.
Çocuk ve ergen yaş grubu gelişimsel özellikleri nedeniyle erişkinlerden farklı olarak değerlendirilmeli ve değerlendirmeyi bu alanda uzmanlaşmış hekim yapar. Ergenlik, çocuğun eski çocuksu özelliklerinden yavaş yavaş sıyrıldığı, hızlı bir beyin yapılanmasına girdiği ve yetişkinliğe adım atmada kilit önem taşıyan bir dönemdir. Bazen bu dönemde uzman desteğine ihtiyaç duyulabilir. Çocuk Psikiyatrı uzmanı değerlendirip tanı ve tedavisini yapar.
 

Bu haber 1422 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com