02.06.2017
TÜTÜN SİZİ BIRAKMADAN SİZ ONU BIRAKIN Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Op. Dr. İrfan Akalın 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü münasebetiyle mesaj yayımladı. Akalın yayımladığı mesajda şunları kaydetti: “Tütün kullanımının sağlığa zararları konusunda kamuoyunu bilgilendirmek ve toplumsal bilinç ile farkındalık oluşturmak amacıyla 1987 yılından bu yana tüm dünyada ‘’31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’’ olarak kutlanmaktadır.

 Tütün mücadelesinin bütün adımlarına vatandaşların sahip çıkması kamusal hizmetlerin gücünü artırmaktadır. “Sigara içen bireylerin TÜTÜN DUMANSIZ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN YENİ BİR BAŞLANGIÇ” olarak kabul etmeleri, gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından korumak ve herkesin en temel haklarından biri olan temiz hava soluyabilmesini sağlamak için çok anlamlıdır.

"İÇİLEN TÜTÜN UÇUP GİDEN SAĞLIK DEMEKTİR"
Sigarayı bırakan gençlerin nargile, puro ve pipo içimini zararsız görmekte ve gençlerimiz tarafından kullanımı son yıllarda gittikçe artmaktadır. Oysa içilen tütün mamulleri sigarada olduğu gibi, heba olan milli servet demektir. Elden uçup giden sağlık demektir.”
“TÜTÜN SİZİ BIRAKMADAN SİZ ONU BIRAKIN”
‘31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’ dolayısıyla yapılan etkinliklerde de tütün ve mamullerinden toplumun uzak durmasını teşvik edecek etkinlikler yapılması gerekmektedir. “Unutulmamalıdır ki tütün bağımlılığı bir hastalık ve tedavi edilmesi gereken vakalardır. Tütün mamulleri bağımlılığı sağlığımızı, paramızı ve hayatımızı elimizden almadan biz ondan kurtulalım. Kendinize, sevdiklerinize ve içinde yaşadığınız topluma bir iyilik yapın.
AMACIMIZ; Çocuklar ve gençler başta olmak üzere, bireylerin sigara içmeye başlamasının önlenmesi, sigara içenlerin bu davranışlarını bırakmasının desteklenmesi, sigara dumanının pasif etkilerinin önlenmesidir."
Gençlerimizin tütünü denemesini ve ardından tütün tüketicileri arasına girmesini önlemek dileğiyle,31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gününüzü Kutlarım.

Bu haber 824 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com