24.05.2017
ARTVİN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE SİTEM ARTVİN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNE TEŞEKKÜR Kalp krizi sonucu 46 yaşında hayata veda eden İl Sağlık Müdürlüğü personellerinden Sinan Köksal son yolculuğuna uğurlandı. Definin ardından herkesin dikkatini çeken ise İl Sağlık Müdürlüğü’nün hiçbir şekilde bu acı kayba yer vermemesi oldu. Merhum Sinan Köksal’ın yakınları İl sağlık Müdürlüğü’nün resmi haber sitesinde buna yer vermemesi, taziye yayınlamaması, İl Sağlık Müdürlüğü olarak tören yapılmaması Artvin’de konuşulan konular arasında yer aldı.

 SİNAN KÖKSAL 25 YILLIK PERSONELDİ

 Köksal’ın akrabaları;” Sinan Köksal 25 yıllık İl sağlık Müdürlüğü personeliydi. Onun ne kadar çok sevilen, sayılan bir insan olduğunu cenazesinde gördük. Bu bizi daha çok duygulandırdı. O,  bilerek bir karıncayı bile incitmeyecek kadar sevgi dolu çok güzel bir insandı.
Cenazemizi defin ettik. Uzaktan yakından herkes geldi, başsağlığı diledi. İl Sağlık Müdürlüğü maalesef bu acımızı görmemezlikten geldi.  İl Sağlık Müdürlüğü sitesine baktık. Müdür beyin hiçbir açıklaması, taziyesi yok!. Hiçbir şekilde tek satır bile bahsedilmemiş. Sinan Köksal’ın bu kuruma hiç mi emeği geçmedi? İnsan düşmanı ölse olumlu ya da olumsuz her ne diyecekse iki kelam eder.  Çünkü bu bir ölüm. Maalesef bugüne kadar ne kelamını duyduk, ne mesajını okuduk. Sorumuz şu; Neden?  Bu bir vefasızlık değil mi?
İL MÜDÜRÜNÜN BİR AÇIKLAMA YAPMA İHTİYACI VAR!
Ölüm herkesin başında duruyor. Kimse baki kalmayacak. Sağlık İl Müdürlüğü maalesef böyle bir durum yaşamış ve bu kuruma bu durumu yaşatanların mutlaka bir açıklaması olmalı.  Sağlık camiası mutlaka bunu soracak ve bakanlığın kulağına gidecektir. Bizim dinimizde, kültürümüzde, geleneğimizde insana saygı vardır. Ölülere hürmet vardır.  Merhum Sinan’ın bizim buna ihtiyacımız yok. Ama bunu yapmayanların bir açıklama yapma ihtiyacı var artık.
BU ARADA ARTVİN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ
OP. DR. İRFAN AKALIN TAZİYE YAYINLADI CENAZESİNE KATILDI…
 Bu arada Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın’a gösterdiği yakın ilgi ve acımızı paylaşmalarından dolayı kendisine ve personeline çok teşekkür ediyoruz. Cenazemize katıldılar. İnsan olmak, insani değer ve duyguları taşımak ve onları yaşatmakla oluyor. Sayın Akalın bu farkını gösterdi.  Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 İl Sağlık Müdürü direk kendi personeli için hiçbir mesaj, kelam yazmazken,  akabinde hiçbir şey yapmazken, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterliği Genel Sekreter Akalın’ın vefat nedeniyle yazdığı resmi sitesinde yer alan mesajında şu ifadeler yer alıyor;
“VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI               “
  Artvin İl Sağlık Müdürlüğü çalışanı ve aynı zamanda Türk Sağlık-Sen Artvin Şube Başkan Yardımcısı Sinan KÖKSAL geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Değerli arkadaşımız Sinan KÖKSAL’ ın vefatı bizlerde büyük üzüntü yarattı, kendisine Allah’tan rahmet, ailesi başta olmak üzere, Türk Sağlık-Sen camiası ve yakınlarına başsağlığı dilerim. (Op.Dr. İrfan AKALIN Genel Sekreter)
25 yıllık personeli Sinan Köksal’ın vefatı nedeniyle Türkiye Kamu Sen Artvin İl Temsilciliği önünde hüzün dolu bir tören yapıldı. Törene Türkiye Kamu Sen Tür K Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcıları Abdurrahman Uysal, Hasan Şirin ve Yusuf Alan Katılırken, Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uysal ile Türkiye Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi İsrafil Bayrak duygu dolu bir konuşma yapmıştı. Sinan Köksal’ın cenaze sine Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İrfan Akalın, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi’de katılırken, Sağlık İl Müdürü il dışında olduğu için cenazeye katılamadığı belirtilmişti.

Bu haber 1344 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
taziye
il sağlık müd.olarak çalıanız siinan kardeşimiz benim çok değerli arkadışımdır gelemdeik ama allah rahmet etsin geride kalanlara sağlık versin bu arda il sağlık müdürünü kınadığımı belirtirim .
 ibrahim hazaoğlu -- 26.05.2017 12:56
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com