23.05.2017
ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI MALİ KONGRESİ YAPILDI Artvinliler Hizmet Vakfı’nın Mali Kongresinde Vakıf Resmi Senedi değişiklikleri görüşüldü. Resmi Senetteki değişiklikler oy birliği ile kabul edildi

 İSTANBUL-Artvinliler Hizmet Vakfı’nın Mali Kongresinde Vakıf Resmi Senedi değişiklikleri görüşüldü. Resmi Senetteki değişiklikler oy birliği ile kabul edildi. Güzel bir havada ve tekne üzerinde yapılan Genel Kurul katılımcılara bir eğlence ortamı da sunmuş oldu.

Artvinliler Hizmet Vakfının Mali Kongresine eski vakıf başkanları, Danışma kurulu üyeleri ve çok sayıda vakıf üyesi katıldı. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Melek’in açılış konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Divan Başkanlığına İsmet Acar, Üyeliklere ise Sedat Nalbantoğlu ve Nihat Özder seçildi. İsmet Acar İstanbul’da ve diğer şehirlerde Artvin organizasyonlarının birlik içinde olmasının gerekli olduğunu ve bu konudaki çalışmalarının ve katkılarının devam edeceğini söyledi.
Genel Kurulda ele alınan Vakıf Resmi Senet Değişikliği önerisi ile ilgili olarak konuşan Vakıf Yönetim Kurulu başkanı Dr. Mustafa Melek vakfın kuruluşundan bu yana uzun zaman geçtiği ve bazı senet hükümlerinde değişiklik yapma ve yeni hükümler ekleme gereğinin ortaya çıktığını söyledi. Bu nedenle Hukuk Komisyonu tarafından yapılan çalışma sonucunda ortaya çıkan önerilerin Vakıf Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Danışma Kurulunda tartışılarak Genel Kurula sunulacak hale getirildiğini belirterek ilgili hükümler konusunda açıklamalarda bulundu. Önce madde madde görüşülen ve oylanan değişiklik önerileri sonunda toplu olarak Genel Kurulun onayına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.
Değişiklik önerileri arasında vakıf onur üyeliğinin tesis edilmesi, vekâletle oy kullanma usullerinin yeniden düzenlenmesi ve danışma kurulu üye sayısının arttırılması gibi hükümler bulunuyor.
Genel Kurulda ayrıca Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Raporu okunarak ibra edildi; Tahmini Bütçe onaylandı. Katılımın yoğun olduğu toplantının yapıldığı Turna tur teknesi ile katılımcılar İstanbul Boğazında tur attılar.
 

Bu haber 803 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com