19.05.2017
ARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY’IN 19 MAYIS ATATÜRK’ Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI 19 Mayıs, vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı, Atatürk’ün önderliğinde başlatılan milli mücadelenin başlangıç tarihidir.Kurtuluş mücadelemizin sembol günü olan bu günün, Türkiye Cumhuriyetinin teminatı değerli gençlerimize armağan edilmesi ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması son derece anlamlıdır.

 Gençlerimize, bağımsız Türkiye’nin geleceği emanet edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kaynağı milletimizin iradesi olan ve 19 Mayıs 1919 günü Samsun’da başlayan var olma mücadelemizin her zaman hatırlanması, anlaşılması ve yaşatılması için, Atamızın bu bayramı hediye ettiği  Gençlerimize büyük görevler düşmektedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, Atalarından aldıkları emaneti en iyi şekilde kendilerinden sonra gelecek nesillere aktaracaklardır. Ülkemizin yükselmesinde, muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol oynayacak olan gençlerimizin, kendilerini en iyi şekilde yetiştirmesi, çağın ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli bir eğitim almaları bu anlamda çok önemlidir. Sevgili gençlerimizin tüm bu sorumlulukların üstesinden hakkıyla gelebilmeleri için devlet olarak onların kendilerini en iyi şekilde yetiştirebileceği ortamlar hazırlamak ise bizlerin görevidir.

 
Bu duygularla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşarken, vatan ve millet uğruna büyük fedakârlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunar,  gençlerimize ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda başarılar dilerim. 
 

Bu haber 328 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com