16.05.2017
CHP ARTVİN KADIN KOLLARININ ANKARA ÇIKARMASI 16 Nisan Anayasa Değişkliği Refandumu sürecinde yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren CHP Artvin Kadın Kollarının il/ilçe örgütlerinde görev yapan kadınlar, CHP Gelen Merkezi’nin davetlisi olarak Ankara’ya gittiler. CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen 2 günlük programın ilk günü CHP Artvin Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul’un kafile başkanlığında Ankara’ya gelen CHP’li Kadınlar ilk iş olarak Ata’nın huzuruna çıktılar.

 KADINLAR ANITKABİR’DE DE RESMİ TÖRENLE ÇELENK KOYDULAR

Milletvekili Uğur Bayraktutan ve eşi Belgin Bayraktutan beraberinde Arhavi, Hopa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Şavşat, Merkez ve Yusufeli ilçe kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile Kemalpaşa Belde Örgütü üyesi kadınlar, İl Başkanı Gülşen Kurul’un öncülüğünde resmi törenle Ata’nın mozelesine çelenk koydular.
Ardından Antıkabir Şeref Defterini imzalayan Kurul, deftere şunları kaydetti:
“Bizler Türkiye’nin Kuzeydoğusunda parıldayan dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’ne ev sahipliği yapan, Cumhuriyetin kenti Artvin’de yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kadın Kolları olarak huzurundayız.
Ülkemiz zor günler geçiriyor. Maalesef Gençliğe Hitabe’de belirtilmiş olduğunuz durumları bugün millet olarak yaşıyoruz. Ancak asla teslim olmayacağız. Her ne kadar yaşanmış olursa olsun umutsuzluğa kapılmayacağız. Asla vazgeçmeyeceğiz. İşte tüm bu azim ve kararlıkla huzurlarındayız. Siz en karanlık günlerde bile, düşman ordularının Polatlı’ya kadar dayandığı vakitte bile umutsuzluğa kapılmadan inanç ve kararlılığımızla yok olmakta olan bir nesli uyandırarak tüm dünyayı dize getirdiniz. Asla karamsarlığa kapılmadan bir ülkenin makus talihini değiştirdiniz. Ülkemizi kurtardınız. Devrimlerinizle çağdaş bir ulus yarattınız. Cumhuriyeti kurdunuz. Onu yaşatacak ve gelecek nesillere taşıyacak olan bizleriz.
Türk kadını olarak Kurtuluş Savaşı’nda nasıl cephede mücadele ettikse bugünde mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Dünya’da hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadını kadar emek verdim diyemez.” Sözü ile Anadolu kadınına verdiğiniz önemi biliyoruz. Sevdalı olduğumuz ülkemize ve milletimize olan yeminimizi huzurlarınızda bir kez daha tekrarlamak için Artvin ve ilçelerinden Cumhuriyet devrimlerini anlatmak ve korumak için kurmuş olduğumuz Cumhuriyet Halk Paritisi’nin kadın kolları olarak buradayız.
Rahat uyu atam! Bizler ölmedik. Bizler ölmeden Türkiye Cumhuriyeti’ni asla parçalayamazlar. Asla bölemezler. Cumhuriyetimizi ve devrimlerimizi unutturmak isteyen karanlık odakların güçleri yetmez. Cumhuriyetin ve aydınlık Türkiye’nin yılmaz bekçileri olarak buna asla müsaade etmeyeceğiz.
Biliyoruz ki “... Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.” Karanlığa meydan okuyup ülkemizi ve milletimizi hedef koyduğunuz çağdaş medeniyet seviyesine çıkartacağız. Rahat uyu Atam, yolun yolumuz, andın andımızdır. “
Şeref defterini CHP’li kadınlar huzurunda imzalayan Gülşen Kurul ve beraberindeki heyet, daha sonra Anıtkabir’in müze bölümünü gezdi. Son olarak Atatürk’ün silah arkadaşı merhum İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret eden heyet, burada 1 dakikalık saygı duruşunun ardından mezarı başında dua etti.
CHP Artvin Kadın Örgütünün ikinci adresi CHP Genel Merkezi oldu. Burada Parti Meclis Toplantı Salonunda CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve parti üst düzey yönetimi tarafından karşılandı. Artvinli kadın yöneticiler, Genel Merkez yönetimine sorun ve isteklerini aktardılar.
CHP’li Heyet, daha sonra CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın odasını ziyaret ettiler. Milletvekili Bayraktutan, memleketi Artvin’in cumhuriyet kadınlarını Ankara’da ağırlamaktan büyük onur duyduğunu söyleyerek 16 Nisan Referandum sürecinde yaptıkları çalışmalardan dolayı Artvin örgütüne teşekkür etti.  
CHP Genel Merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektiren kadınlar, ardından günün yorgunluğunu Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın onurlarına verdiği akşam yemeğinde attılar.
CHP Artvin Kadın Kolları üyeleri 16 Mayıs Salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki CHP Grubu Toplantısı’na katılacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu öğleden sonra CHP Artvin Heyetini TBMM’deki makamında kabul edecek. 

Bu haber 1689 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com