13.05.2017
DSİ’DEKİ ÇALIŞTAY’DAN MURGULLU MUHTARLARIN HABERİ VAR ARTVİN MERKEZ MUHTARLARININ HABERİ YOK PEKİ AMA NEDEN? Artvin Muhtarlar Derneği Üyesi ve Sümbüllü Köyü Muhtarı Işık Şahinbaş, Artvin Merkez’de yapılan önemli toplantı çalıştay, konferans gibi toplantılara muhtarların neden davet edilmediğini sordu Şahinbaş, yaptığı açıklamada; “Kurumlar zaman zaman Artvin’i ilgilendiren önemli çalıştaylar yapıyor. Bu çalıştaylar, konferanslar yapılırken mutlaka köy ve mahalle muhtarlarının davet edilmesi icap eder. Artvin’de böylesine önemli bir toplantı olduğunu... Murgul Çimenli Köyü Muhtarı arkadaşım Kazım Gümüş’ten öğrendim.

 ARTVİN İLİNDE BİTKİSEL ÜRETİM ÇALIŞTAYI” TOPLANTISINA

HİÇBİR MUHTAR ARKADAŞIMIZ DAVET EDİLMEMİŞ.
Geçtiğimiz günlerde DSİ 26. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan  “Artvin İlinde Bitkisel Üretim Çalıştayı” toplantısına hiçbir muhtar arkadaşımız davet edilmemiş. Bizim bir derneğimiz var. Artvin Muhtarlar Derneği davet edildiğinde otomatik tüm muhtarlar davet edilmiş olur. Ben çok merak ediyorum. Salon o kadar dar mıydı da muhtarlar davet edilmedi. Salon küçük idiyse daha büyük salonda çalıştay yapılabilirdi.
 Ben şimdi bu çalıştayı düzelmeyenlere soruyorum.   Yaptığınız Çalıştayın amacı nedir? Bu çalıştayın muhatabı kimlerdir?  Çalıştay kimlerin hatılımı ile yapıldı?   Böylesine önemli bir konuda merkez muhtarların çağrılmamasının nedeni nedir? Köyler olmadan çalışta yapılabilir mi? Çiftçinin olmadığı yerde üretim olur mu?  Bu çalıştaya kimler davet edildi?
 Biz 8 kişi ile bir araya gelerek Serada mantar üretimi ile ilgili projelerimizi bitirmek üzereyiz.   Çalışmalarımızı birlikte yaparsak daha başarılı oluruz düşüncesindeyim. Bundan sonra yapılacak olan çalıştay, toplantı gibi faaliyetlerde çağıracağınız umudunu taşıyoruz. Çünkü muhtarların olmadığı toplantı eksik kalır. Cumhurbaşkanı muhtarlarla toplantı yaparak,  köylerin sorunlarını, isteklerini  birinci ağızdan dinlerken siz muhtarları yok mu sayıyorsunuz.”dedi.
YÜKSEK VOLTAJDAN KÖYDEKİ BEYAZ EŞYALAR ZARAR GÖRDÜ
Öte yandan bundan bir ay önce yüksek voltaj nedeniyle birçok hanenin mağdur olduğunu anlatan Şahinbaş, “ Bundan bir ay evvel köyümüzde aniden yüksek voltaj nedeniyle evlerde birçok beyaz eşya yandı. Benim evim yanma tehlikesi geçirdi.
Cep telefonu prizde şarj olurken aniden patladı ve alev aldı. Alev koltuk üstüne düştü halı ve çekyat zarar gördü eğer evde olmasak ev yanacaktı. Şimdi köylerde yangınlar çıkıyor. Benim aklıma gelen acaba bundan dolayı mı yandı diye düşünüyorum. Ben ÇEDAŞ’a 3 ay önce sözlü ihbarlarda bulundum. Dedim ki bu voltajlarda bir anormallik var. Önlem alın dedim.  Florans lambalar anormal sesler çıkarıyordu. Ama maalesef birçok ev eşyası yüksek voltajdan dolayı yandı.
 ÇEDAŞ’TAN ZARAR TESPİTİ İÇİN KÖYE GELMİŞLER!..
Zarar gören vatandaşlar dilekçe ile ÇEDAŞ’a başvurdular. Ben köyde olmadığım bir zamanda gitmişler, bakmışlar, tespit çalışmasında bulunmuşlar.  Ne zaman cevap verecekler bilinmiyor. Elektrik faturası ödenmediğinde anında elektrikleri kesiliyor. Bunun içinde aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyorum. Bu sorun sadece benim köyüm olan Sümbüllü köyünün sorunu değil. Tüm köylerin sorunudur.“ dedi.
 Artvin’de bazı kurumların önemli toplantılar yaparken basın ve konuyla ilgili STK’ları davet etmemeleri gündeme geliyor. Koordinasyon toplantılarında belediye başkanları, kaymakamlar, İl müdürlerinin yanı sıra STK temsilcilerinin mutlaka yer alması gerektiği belirtiliyor.

Bu haber 753 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com