10.05.2017
ARTVİN HOPA KANTİN İŞLETMECİLERİ ESNAF DERNEĞİ KURULDU Dernek Başkanlığına Hülya Kotil getirildi. ARTVİN-Hopa’da yeni bir dernek kuruldu. Artvin Hopa Kantin İşletmecileri esnaf derneği gerekli kuruluş prosedürlerini tamamlayarak Hopa Kaymakamlığı Dernekler Masası’na teslim ederek resmiyet kazandı.

 Dernek geçtiğimiz günlerde ilk kongresini yaparak Dernek Başkanlığına Hülya Kotil’in getirilmesine karar verdi. Hülya Kotil dernekle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Tüm Türkiye’de kantin işletmecilerini temsilen kurulmuş olan kantin işletmecileri esnaf derneklerinin Artvin ilindede uzun süredir devam eden hazırlık çalışmalarından sonra merkezi Hopada bulunan Arhavi, Kemalpaşa, Hopa, Borçka kantin işletmecileri ile bir araya gelinerek 4Nisan’da yapmış olduğu genel kurulun ardından 22Nisan’da Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Federasyonu’ndan da üyeliğinin kabulünü alarak Artvin Hopa Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği’nin kurulma işlemleri, gerçekleştirilerek faaliyetlerine başlamıştır.

Derneğimizin amacı Artvin ilinde bulunan kantin işletmecilerini bir çatı altında toplamak,öğrencilerimiz yani geleceğimizin ışıklarına ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları tek bir noktadan uygulamak ve yaymak,ülkenin temel beslenme politikaları doğrultusunda düzenli ve sağlıklı beslenme ile ilgili adımları hızlı bir şekilde uygulamak, mesleki gelişim eğitim ve yasal mevzuatları tüm kantin işletmecilerine ulaştırmak, kantin işletmecilerinin sadece bugünü değil geleceği içinde vizyonu geniş bir misyon üstlenmiş işletme sahibi ve çalışanları yetiştirmek ve eğitmek ve geliştirilmesini sağlamak üzere faaliyet yapan meslek odaları kişi kurum ve kuruluşlara destek vermek, sorunları tek bir noktadan ivedilikle çözmektir. Kısaca değindiğimiz bu faaliyetlerin gerçekleştirmek üzere Hopa, Arhavi, Kemalpaşa, Borçka kantin işletmecileri olarakbirbirimize vermiş olduğumuz maddi manevi destek ve güç bizi cesaretlendirmiştir.
Yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı gençlerimize ve dolayısıyla ülkemize hizmet etmek, bu hizmette katkısı olan ve olacak olan bütün kişi kurum ve kuruluşlara  teşekkür ederiz” dedi.
 

Bu haber 410 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com