10.05.2017
ARTVİN’DE İKİNCİ “7 BÖLGE 7 İKLİM ŞİİR ŞÖLENİ” DÜZENLENİYOR Artvin´de valilik, belediye, kültür ve turizm müdürlüğü ve Artvin 08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneğince, "7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni’nin bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek. Artvin 08 Kültür Turizm Kalkınma Derneği Başkanı Gülden Taş, yaptığı açıklamada, geçen düzenledikleri birinci şiir şöleninin ses getirdiğini ve kentin tanıtımına büyük katkı sağladığını söyledi.

 Bu yıl ikincisini düzenleyecekleri şiir şölenine Azebaycan ülkesi başta olmak üzere ülke genelindeki toplam 24 şairin şölene katılacağını belirten Taş,” şunları söyledi:

“Artvin´de gerçekleştireceğimiz şiir şölenini Azerbaycan, Yozgat, Adana, İzmir, Ankara,Kayseri, İstanbul, Elazığ, Diyarbakır, Denizli, Muş, İzmir, Sivas, Konya, Tokat, Antalya, Kastamonu, Kırşehir, Trabzon ve Artvin´den toplam 24 şair renklendirecek. Gerçekleştireceğimiz bu şölen derneğimizin ikinci etkinliği olacak. En iyisini yapmaya çalıştık. Şölen ne kadar beğeni ve takdir toplarsa bir sonraki şölenlere daha başka bir istekle sarılacağız. Bunun farkındayız. Şölenin hazırlanmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlar yardımını esirgemeyen kişilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şiir seven ve yüreklerdeki kıpırtıları önemseyen tüm Artvinlileri ikinci “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni’ne davet ediyorum.” dedi.
Taş, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür ve Kongre Merkezi’nde 12 Mayıs Cuma günü saat 19.00’da düzenleyecekleri şölende şairlerin vatan, millet, bayrak, tarih, doğa ve sevgi konularını işleyeceğini belirterek, tüm Artvinlileri şölene davet etti.

Bu haber 506 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com