10.05.2017
VALİ ÖMER DOĞANAY TAM DESTEK VERDİ YEREL BASINA CAN VERECEK BÖLÜM AÇILIYOR Artvin Faal Gazeteciler Derneği’nin 3 yıl önce dönemin Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yaptığı ziyaretler esnasında dile getirdiği önerisi kabul gördü.
Artvin Faal Gazeteciler Derneği Kurucu Başkanı Yaşar Kars ve yönetim kurulunun 2014 yılında dönemin valisi Kemal Cirit’i ziyaret ettiğinde dile getirdiği, yerel gazeteciliğin gelişmesi ve kalitesinin artırılabilmesi için gazetecilikle ilgili bir bölüm açılması projesi, 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nda kabul görerek geçti.
KONU AFGAD TARAFINDAN 3 YILDA 3 VALİYE AKTARILDI
Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın geçen yıl 18 Ekimde göreve başladı.   Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar ve yönetim kurulu, hoş geldiniz ziyaretine giderek konuyu yeni Vali Doğanay’a aktardı.  Başar ziyaretinde, “ Sayın Valim, Artvin Faal Gazeteciler derneği Kurulduktan sonra ilk projemiz, yerel basının gelişmesi için foto muhabirliği ile metin yazarlığı ile ilgili bölüm açılması için dönemin valilerine gittik. Anlattık. Sayın Kemal Cirit’e, Sayın Muhterem İnce’ye aktardık. Ancak henüz gerçekleşmedi.  Sayın Muhterem İnce 3 aylık görev sonunda İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na atandığı için kaldı. Şimdi size aktarıyoruz. Sizden bu konuda destek ve yardım talep ediyoruz.” dedi.
VALİ DOĞANAY ÖNERİYE TAM DESTEK VERDİ
 Vali Ömer Doğanay bunun üzerine; “ Çok güzel bir fikir ortaya atmışsınız. Kesinlikle desteklenmesi ve takip edilmesi gerekiyor. Ben bunun için gereken desteği vereceğim. Bunun takipçisi olacağım” diyerek, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveciye sürecin hızlandırılması ve takip edilmesi talimatını verdi.
Daha sonra Vali Ömer Doğanay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle AFGAD’ı ziyaret etti. Ziyaretinde konu tekrar gündeme geldi.  Bunun mutlaka gerçekleşmesi gereken bir düşünce olduğunu burada da yineleyen Vali Doğanay’ı tesadüfen İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci aramış, konuyu anında Kahveci’ye aktarmıştı. Mutlaka takip edilmesi talimatını yinelemişti.
 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ABDULCELİL KAHVECİ VALİ ÖMER DOĞANAY’A BİLGİ VERDİ
Vali Ömer Doğanay’ın girişimleri sonuç verdi ve Artvin yerel basına önemli hizmetler sunacak bölümün açılması için Milli Eğitim Bakanlığından onay çıktı.  Onay ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci Vali Doğanay’ı ziyaret ederek bilgi verdi.   Kahveci, çıkan karar ile ilgili olarak Vali Ömer Doğanay’a verdiği bilgide şu ifadelere verdi; “  İlimiz Merkez Ayhan Şahenk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Valiliğimizce teklifi yapılan gazetecilik alanı yazılı basın muhabirliği ve foto muhabirliği dallarının açılması Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmıştır.”
 Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Vali Ömer Doğanay,” Eğer bu konuda küçükte olsa katkımız olmuşsa bundan dolayı mutluluk duyarız. Artvin’e, yerel basınımıza hayırlı olsun.”dedi.
 Onayın ardından bir açıklama yapan Artvin Faal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Başar,  Vali Ömer Doğanay’a teşekkür ederek; “ Yerel basın için örnek bir karar ilimize nasip oldu.  Yerel basının en büyük sorunu olan gazetecilik yapacak eleman sıkıntısına çözüm olacak, gerek metin yazarlığı gerek foto muhabirliği bölümünün açılması ile güzel bir gelişme sağlanmış oldu. Başta Sayın Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ediyoruz.”dedi.

Bu haber 642 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com