08.05.2017
ARTVİN’DE AVCI EĞİTİM KURSLARI DEVAM EDİYOR Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ile Artvin Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Avcı Eğitim’ kursları devam ediyor. Artvin’de ‘ Avcı Eğitim’ kursları merkez ve içleler olmak üzere yoğun bir şekilde devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ile Artvin Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından Ocak 2017 itibariyle avcılara yönelik eğitim kurslar başlatıldı.

 Sırasıyla Artvin Merkez, Yusufeli, Arhavi, Borçka ve Hopa ilçelerinde eğitimler tamamlandı.  Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Yunus Aydemir, Orman Mühendisi Mevlüt Özyanık, Artvin Çoruh Üniversitesi  Yrd. Doç. Dr. Yasin Uçarlı,  Öğretim Görevlisi Gökçe Ali Keleş, emekli Öğretmen Refik Lakerta tarafından 32 saatlik eğitim tamamladı.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerleri avcılık belgelerini almayı hak kazandılar. Bu kursların ardından diğer ilçeler olmak üzere kursların devam edeceği öğrenildi.
Eğitimler, av ve yaban hayatı kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması adına sürdürülebilir yaban hayatının devamı için bilinçli avcılar yetiştirmek amaçlandığı belirtildi. Açılan 32 saatlik eğitim programından sonra başarılı olan avcılara avcılık kurs sertifikaları takdim edildi.

Bu haber 679 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com