18.04.2017
ARTVİN ULUSLARARASI BİSİKLET YOL YARIŞLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK Artvin’de, Uluslararası Bisiklet Yol Yarışı düzenlenecek. Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Bisiklet Temsilcisi Erkan Akçelik’i makamında kabul etti. Ziyarette, Akçelik, Artvin’in tanıtımına ve ekonomisine katkı sunmak amacıyla bu yıl ilk kez Artvin’de uluslararası bisiklet yol yarışını 15-16-17 Eylül 2017 tarihlerinde düzenleyeceklerini söyledi.

 Yarışları Artvin Valiliği, Bisiklet Federasyonu, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Artvin Bisiklet Temsilciliğinin organizasyonu ile gerçekleştirileceklerini ifade eden Akçelik,” Uluslararası yarışlara yaklaşık 250 sporcunun katılacağını ümit ediyoruz. 3 etaplı bisiklet yol yarışlarımız uluslararası düzeyde olup dostluk ve barışın simgesi olarak Gürcistan, Kıbrıs ve Türkiye’den sporcular yarışlara katılacak. Borçka-Artvin 34 kilometre, Borçka-Ardanuç. 66 kilometre ve Rize Fındıklı- Sarp Sınır Kapısı 75 kilometre olmak üzere toplam 3 etaptan oluşacak.” dedi.

Sporcuların toplam 175 kilometrelik parkurda mücadele edeceğini, yarışlar sonunda dereceye girenlere toplam 8 bin 250 lira para ödülü ile madalya verileceğini kaydeden Akçelik, sporseverleri ve tüm Artvinlileri yarışları izlemeye davet etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay; yarışları çok önemsediklerini ve kentin tanıtımına büyük katkı sunacağına inandığını belirterek, valilik olarak gereken her türlü maddi ve manevi desteği vereceklerini söyledi.
 

Bu haber 806 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com