11.02.2017
KAMU ÇALIŞANLARI, BU KADAR SIKLETİ ÇEKMEZ, ÇEKEMEZ!!! Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsrafil Bayrak, KHK’larla görevden almalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Bayrak; “

 “Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak, ne dün ne de bugün asla suçluyu savunmadık,savunmayız, biz suçluyu tespit etme yöntemlerinin hak, hukuk, adaletle olmasını istedik.

686 sayılı KHK ile 2585’i MEB´de olmak üzere 4 bin 464 kişinin meslekten ve memuriyetten ihraç edildi. FETÖ’ye lojistik destek sağlayanlara sözümüz hiçbir zaman olmadı, olamazda. Sorumluluktan kaçmak kimseyi kahraman yapmaz. Tüm yetkililere sesleniyoruz, artık bu ülkede suçsuz ve masum kamu çalışanları, o kadar sıkleti çekmez, çekemez!!!Bu konuda yapılan hatalar sebebiyle feryatlar arşa ulaştı. Bu duruma sebep olanlara ne zaman ulaşacak? Yüreklerimiz pas tutmasın. Yoksa çok şey mi istiyoruz?
Genel Başkanımız Sayın İsmail Koncuk, adaletin terazisi şaşmasın, haktan, hukuktan uzağa düşmeyelim, bizim insanımızı bize düşman etmeyelim diyoruz. Çok şey mi istiyoruz? “…Madem öyle OHAL komisyonuna 3 büyük sendika konfederasyonu 10´ar hukukçu üye versin, bunların maaşlarını da sendikalar ödesin, yeter ki iş hızlansın.” Masum ile suçlu ayırt edilsin diyor. Gerçekten çok şey mi istiyor, istiyoruz?
Hakkı söylemek hem mazlumun, masumun hakkını savunmak için, hem de yanlış yapanların yanlışlarını anlamaları bakımından önemlidir. Adalet, hak ve hukuktan ayrı yöntemler körün taşı misali kimin kafasını yarar, belli olmaz dedik. Geldiğimiz yer haklılığımızı göstermektedir.
Sonuç olarak, Türkiye sevdalılarının korunaklı sığınağı, dost eli, güven kapısı Türkiye Kamu-Sen, her şart altında; haktan, hakikatten, doğrudan yana safını belirtmiş, Türk Milleti’nin bütün değerlerini, inançlarını ve kutsallarını koruyup-kollamaya, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeften sapmamak üzere; yüreğinin Türk Milleti’yle birlikte attığını ifade etmeye mütemadiyen devam edecektir. Türkiye Kamu-Sen’in mücadelesi, hak haklının oluncaya dek sürecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.

Bu haber 1090 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com