30.01.2017
BELEDİYE PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ Yusufeli Belediyesi işçi ve memur personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi.

 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince düzenlenen eğitim, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Onur Çelik tarafından verildi. Yusufeli Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İş-Sa firması tarafından temel iş sağlığı ve güvenliği ve acil durum ekipleri eğitimi ve acil durumlar tahliye, kurtarma, sağlık güvenlik işaretleri ve yangın eğitimi verildi.

Belediye toplantı salonunda düzenlenen eğitimde; 6331 Sayılı Kanunun çalışan açısından getirdikleri, risk değerlendirmesi, tehlikenin tanınması, riskin kontrolü, fiziksel risk etmenleri, kimyasal risk etmenleri, biyolojik risk etmenleri, psikososyal risk etmenleri, acil durum palanı ve ekipleri gibi konularda personele bilgiler veren Çelik, kazaların ve meslek hastalıklarının alınacak tedbirlerle önlenebileceğine söyledi. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda “ İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini bir çatı altında toplamak “ olduğunu belirten Çelik, eğitimin sonrasında katılımcılara ölçme ve değerlendirme sınavı yaptı. Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürü İbrahim Özdemir “Bizim için işçilerimizin güvenliği ve sağlığı önemli. İş sağlığı ve güvenliği kanunu çıktığından beri kurumumuzda bir iş güvenliği uzmanı çalışmaktadır. 2016 Temmuz ayından itibaren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu göre İş-Sa firmasıyla çalışmaktayız.” dedi.
Yapılan bilgilendirmede, Yusufeli Belediyesi bünyesindeki çalışanlara yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri belli aralıklarla bundan sonrada devam edecek, denildi.

Bu haber 787 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com