26.01.2017
YARDIMSEVER İŞ ADAMI AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE BAĞIŞLADI Bursalı işadamlarından yardımsever Mehmet Arıcan akülü tekerlekli sandalye bağışladı Merkezi Bursa’da bulunan Şavşat Meşeli Köyü Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri yapmış oldukları çok önemli bir çalışma ile işadamı Mehmet Arıcan’ın almış olduğu 2 adet akülü tekerlekli sandalyeden birisini Şavşat Engelliler Derneği’ne bağışladı. Meşeli Köyü Derneği’nin aracılığı ile Yardımsever İşadamı Mehmet Arıcan almış olduğu tekerlekli sandalye Şavşat Engelliler Derneği tarafından ihtiyaç sahibi olan Burhan Yazar’a ulaştırıldı.

 Şavşatlı bir gence el ayak olan Yardımsever Mehmet Arıcan; “Ülkemizde yaklaşık 12 milyon engelli vardır. Engeller paylaşılınca ortadan kalkar. Bizim amacımızda bu paylaşımı yapmaktır. Bir kardeşimizin engellini azaltma noktasında bir iş yapabiliyorsak o ölçüde mutlu oluruz. Allah bizlere her türlü organımızı en mükemmel bir şekilde yarattı. Bu yaradılış sebebimizin bir bedeli olmalı. Bu bedeli herkes empati kurarak da olsa bir şekilde insanlığın hizmetine sunmalı. Bir insanımıza el ayak olabildiysek ne mutlu bize. Para, pul mevki makam, şan şöhret hepsi geçicidir. Kalıcı olan hizmet ve gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Elimizden gelen her türlü yapmaya her zaman hazırız. Şavşatlı kardeşimize hayırlı olsun.” dedi.

Bursa Meşeli Köyü Derneği Başkanı Soner Altun da yapmış olduğu kısa konuşmada; “Bizler çeşitli eğlenceler yapabiliriz. Ama bunları yaparken engelli kardeşlerimizi unutmak kendi insanlığımızı unutmaktır. Bu kardeşlerimiz için dernek yönetim kurulumuz olarak bir çalışma başlattık. Bu çalışma çerçevesinde Bursalı yardımsever iş adamı Mehmet Arıcan Bey derneğimize 2 adet akülü tekerlekli sandalye bağışladı. Biz de bu tekerlekli sandalyelerden birisini Bursa’da ikamet eden bir kardeşimize bir diğerini ise Şavşat Engelliler Derneği ile irtibata geçerek Şavşat Savaş Köyü’nde ikamet eden Burhan Yazar kardeşimize verilmek üzere Şavşat’a gönderdik. Şavşat Engelliler Derneği’mizde bu tekerlekli sandalyeyi yerine ulaştırdı. Bizlere bu Tekerlekli sandalyeyi bağışlayan işadamımız Mehmet Arıcan Bey’e sonsuz teşekkürlerimiz sunuyoruz. Dernek olarak yapmış olduğumuz çok sayıda faaliyetler arasında engelli kardeşlerimize yönelik çalışmalarımızda devam edecek.” dedi.
Meşeli Köyü Muhtarı Adnan Taşdemir de iş adamı Mehmet Arıcan’a ve Bursa Meşeli Köyü dernek yönetim kuruluna teşekkür ederek; “Köylülerimin böylesine duyarlı bir davranışları beni çok duygulandırdı. Bizler ve engellilerimizin sahipsiz olmadıklarını gurbetçi hemşerilerimiz her ne kadar köylerinden binlerce km uzakta olsalar da köylerini komşularını dostlarını unutmadıklarını hissetim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Şavşat Bedensel Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nurbay Usta da yapmış olduğu konuşmada memnuniyetini dile getirerek; “1350 km’ den gelen bu tekerlekli sandalyenin önemi çok fazladır. Kendisi Artvinli Şavşatlı olmadığı halde ilçemizdeki bir engelli kardeşimize akülü tekerlekli sandalye bağışlayan yardımsever iş adamı Mehmet Arıcan Bey’e ve bu sürecin gelişmesinde ön ayak olan Bursa Meşeli Köyü Derneği Başkanı Soner Altun Bey’e ve bütün yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bu kardeşlerimizin yaşamış oldukları hayat kendi tercihleri değildir.  Bu kardeşlerimizin görmeyen gözlerine göz, konuşamayan dillerine ses, yürüyemeyen ayaklarına ayak, tutmayan ellerine el olabilen herkese minnet ve şükran borçluyuz.” dedi.
Bursalı İş Adamı Mehmet Arıcan’ın bağışlamış olduğu akülü tekerlekli sandalye Meşeli Köyü Derneği tarafından Şavşat’a gönderilerek Meşeli Köyü Muhtarı Adnan Taşdemir ve Şavşat Engelliler Derneği tarafından Savaş Köyü’nde ikamet eden genç Burhan Yazar’a teslim edildi. Tekerlekli sandalyesine kavuşan Burhan Yazar oldukça mutlu olduğunu ifade ederek; “Artık bu akülü tekerlekli sandalye ile hareket alanım daha da genişledi. Bana el ayak oldular. Yardımsever iş adamımız Mehmet Arıcan Bey’e Meşeli Köyü Derneği’ne ve Şavşat Engelliler Derneği’ne çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Bu haber 1307 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Nurbay USTA/Şavşat

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com