30.12.2016
KALORİFER YAKMA TALİMATI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile ilçe merkezindeki kamu kurumlarında ve apartmanlarda kalorifer yakan kişilere ve apartman yöneticilerine kaloriferde yakım, kullanma talimatı ve yasal mevzuat konulu eğitim programı düzenlendi.
Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akıllı’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya katılım yoğundu. Mehmet Akıllı yaptığı konuşmada,  “Kış aylarında ilçemizde yaşanan ve yaşanması muhtemel sıkıntılar, ilçemizdeki havanın temizliği hepimizin yaşam kalitesini etkilemektedir. Dolayısıyla biz belediyecilere ve burada hazır bulunan siz değerli katılımcılara çok önemli görevler düşüyor. Yaptığımız işi önemseyerek layıkıyla yaparsak ve kurallara hakkıyla uyarsak ilçemizde bu anlamda yaşadığımız sıkıntı en aza indirebiliriz.” dedi.
 
Belediye Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen eğitim programında, İtfaiye Çavuşu Mahmut Özalp tarafından kaloriferde yakım ve kullanma talimatı ve Ruhsat Denetim Müdür Vekili İbrahim Topal tarafından da yasal mevzuat konulu eğitim verildi. Ruhsat Denetim Müdür Vekili İbrahim Topal, “Kış mevsiminde yaşanan yoğun hava kirliliğinin insanlar üzerinde olumsuz etkileri vardır. Yusufeli Belediye Meclisi 2010 yılında aldığı kararla; bacalara filtre takılması, kaloriferlerin usulüne uygun yaktırılması, belgesiz kişilere kalorifer yaktırılmaması ve kaloriferden çıkan küllerin, çuvallanarak çöp atım yerlerine bırakılması gibi maddelerle kış aylarında yaşanan bu olumsuz duruma önlem alınmıştır. Belediye Meclisimizin kararına istinaden yaptığımızın denetimlerde; yakıcının ateşleme belgesinin ve kazan yakma talimatının bulunup bulunmadığına, baca filtresinin standartlara uygun olup olmadığına ve kullanılan kömürün ısı değerinin kaç Kcal/kg olduğuna bakılmaktadır.” dedi.
İtfaiye Çavuşu Mahmut Özalp, kalorifer kazanının arızalanması, elektrik gitmesi gibi herhangi bir olası durumlarda neler yapılacağı, hava kirliliğinin nasıl en aza indirilebileceği, kazanı yakarken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl tasarruf edileceği ve kazan yakılırken dış hava koşullarına göre kazanın hangi sıcaklıkta yakılması gerektiği hakkında bilgi verdi.
 
Gelen tüm katılımcılara Yusufeli Belediyesi Zabıta Birimi tarafından ‘Kalorifer Kazanı Yakma Talimatı’ dağıtıldı.       
 

Bu haber 790 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com