07.12.2016
BELEDİYE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU ÇALIŞMALARA BAŞLADI Yusufeli Belediyesi bünyesinde geçen yıl kurulan Türk Halk Müziği Korosu bu yıl da Müzik Öğretmeni Turgay Akgül yönetiminde çalışmalarına başladı.
               Yıl boyunca birçok kültürel etkinliklere imza atan Yusufeli Belediyesi, çeşitli meslek gruplarından vatandaşların katılımıyla bu yıl da Türk Halk Müziği korosu kuruyor. Yusufeli Belediyesi, küçük bir ilçe olması hasebiyle sosyal imkânların görece az olması ve vatandaşların hoşça vakit geçirmeleri adına ve vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda da bu tür çalışmalarını sürdürüyor.  Daha çok yetişkinlere yönelik olarak kurulan koro, Yusufeli’nin ilk Türk Halk Müziği korosu olma özelliği taşıyor.
 Müzik öğretmeni Turgay Akgül’un şeflik yaptığı koro çalışmaları, salı günleri saat 19.00’da Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Sınıfında yapılacak. Koroya katılmak isteyen vatandaşların Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü veya Turgay Akgül ile iletişime geçmeleri gerekiyor.
Geçtiğimiz yıl Derekapı Güreş etkinliklerinde konser veren Türk Hak Müziği Korosu bu yıl da sevenleriyle buluşacak.

Bu haber 865 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com