06.12.2016
YÖK HEYETİ ARTSO’NI ZİYARET ETTİ. Yüksek Öğretim Kurumu(YÖK) Heyeti Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Artvin’e gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal ve Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman’ın yer aldığı YÖK Heyeti, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman ile birlikte Artvin Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

 YÖK Heyeti, programın ilk gününde önce AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman’ı ziyaret ederek, Üniversite hakkında bilgiler aldı. Program dahilinde Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret eden konuk heyet, akabinde Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel’i makamında ziyaret etti.

Başkan Kurtul Özel, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, Oda çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi. Eğitime her alanda önem verdiklerini belirten Özel, Artvin Çoruh Üniversitesi’nin ise Artvin’in gözbebeği olduğunu söyledi. Kurtul Özel, “Zaman zaman birçok konuda Rektörümüzle görüşmeler yaptık. Oda olarak her zaman elimizden geldiğince Üniversitemizin yanında olacağız” dedi.
AÇÜ Resmi İnternet Sitesinden yayınlanan bilgiye göre; Söz konusu ziyaretlerin, hem Üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrencilerin görüşlerine başvurmak, hem de Artvin ilinin konu hakkındaki düşüncelerini öğrenmek suretiyle, yeni atanacak rektörün belirlenmesi sürecinde, üniversite ve il temelinde konuya ilişkin eğilimlerin saptanması amacıyla yapıldığı kaydedildi.

Bu haber 1016 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com