28.11.2016
AYDINLIK GELECEK İÇİN MEŞALE OLMAYA DEVAM EDİYORLAR Türkiye’de çok az görülebilecek bir dostluk ve dayanışma geleneğini Artvin’de yaşatan emekli öğretmenler her yıl 24 Kasım’da bugüne özel toplanarak 30 yıldır geleneklerini yaşatarak eğitim için meşale olmaya devam ediyor.

 Bugüne özel topladıkları parayı da üniversitede eğitim gören özellikle kız öğrencilere veriyorlar. Öğretmenler, çam sakızı çoban armağanı olarak niteledikleri bu yardımı, aydınlık bir Türkiye ve eğitim seviyesi yüksek bir toplum için yaptıklarının altını çiziyorlar.

Emekli Öğretmen Naime Genç, bu geleneğin en kıdemlilerinden. Onun için diğer arkadaşları onun evinde toplanıyor. Emekli öğretmenler, maaşlarının bir kısmını bu şekilde okuyan kız öğrencilere gönderiyor. Bu şekilde birçok öğrenciyi okuttular. Onlar emekli olduktan sonra da meşale olmaya devam ediyor.  Ancak asla bilinmesini de istemedikleri için hiçbir şekilde basınla paylaşmayı uygun bulmadıklarına dikkat çekiyorlar. 
24 Kasım’da bir araya gelen emekli öğretmenler: Naime Genç, Nilgün Çağal, Mümine Keleş, Fatma Yazan, Türkan Öztürk, Saime Ural, Sahavet Saraç, Şengül Genç, Saadet Yerlikaya, Cemile Yılmaz, Bedriye Ay, Mihriban Özçelik, Zerrin Görücü, Sevim Önen, Sebile Sosyal; “Biz bir farkındalık yaratmak amacıyla maddi değer yani miktar olarak küçük ama manevi değeri çok büyük bir çoban ateşi diyeceğimiz güzel bir gelecek için el ele veriyoruz.”şeklinde konuştular. 

 

Bu haber 1000 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com