24.11.2016
Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine Op. Dr. İrfan Akalın atandı. Dr. Akalın 25 Temmuz 2016 tarihinden itibaren vekaleten yürüttüğü Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine 8 Kasım itibariyle asaleten atandı.

 Op.Dr. İrfan Akalın "Sağlık Bakanlığımız tarafından yıllar önce başlatılan ve başarıyla uygulanan "Sağlıkta Dönüşüm" projesi kapsamında daha önce yapmış olduğum başhekimlik ve tıbbi hizmetler başkanlığı gibi idari görevleri yürütürken birçok projeyi , tüm idari ekibimizle beraber hem planlama hem de uygulama noktasında bulunarak hayata geçirmiş idik. Bundan sonraki süreçte de geçmiş yıllarda yapmış olduğum görevlerin getirdiği idari tecrübe ve yeni bir göreve başlamış olmanın vermiş olduğu heyecan ve azimle Artvin özelinde sağlıkta yakalamış olduğumuz büyük dönüşümü devam ettirmek ve üzerine kat ve kat koyarak çok daha ileri bir noktaya taşımak birinci önceliğimdir.

Bizim vizyonumuz; “Önce Hasta” düsturu içerisinde vermekte olduğumuz sağlık hizmetinin mutlaka hasta memnuniyeti odaklı olması bununla beraber hızlı, güvenilir ve çağın gerektirdiği tıbbi yenilikleri içeren nitelikli bir sağlık hizmeti sunmaktır. Bu kutsal hizmetleri sunarken büyük bir özveriyle görevini yürüten tüm sağlık çalışanlarımızın memnuniyet ve motivasyonlarını en üst düzeyde tutmak ve hep beraber güzel bir çalışma ortamı içerisinde kaliteli bir sağlık hizmetini sunmak en büyük hedeflerimizden biridir.” açıklamalarında bulundu.
Aynı zamanda Tıbbi Hizmetler Başkanlığı görevini de vekaleten yürüten Genel Sekreter Op.Dr. İrfan Akalın’ a yeni görevinde başarılar dileriz.
Op.Dr. İrfan AKALIN kimdir?
1983 Artvin Merkez’de Dünya’ya geldi. Aslen Taşlıca Köylü bir ailenin mensubudur. İlk ve ortaokulu Artvin Merkez’de okudu. Lise eğitimini ise Ordu Fen Lisesi’nde başladıktan sonra son yılında  geçiş yaparak Artvin Lisesi´nde tamamladı. 2001 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. 2007 yılında mezun olduktan sonra mecburi hizmet ataması ile Artvin Merkez 3 Nolu Sağlık Ocağı’na atandı. 8 ay pratisyen ve sorumlu hekimlik yaptı. 
Burada mecburi hizmet görevini yaparken, Tıp Uzmanlık Sınavını (TUS) Türkiye derecesi yaparak 9. olarak kazandı. İlk tercihi olan Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2008 yılında uzmanlık ihtisasına başladı. 2013 yılında ihtisasını tamamladıktan sonra göz hastalıkları uzmanı olarak Artvin Devlet Hastanesi’ne atandı. 1,5 yıldır Artvin Devlet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 14 Mayıs 2014 tarihinden 23 Ekim 2015 tarihine kadar Artvin Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi olarak görev yaptı. 23 Ekim 2015 Cuma günü itibariyle Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak görev yapmaktayken 08 Kasım 2016 tarihi itibariyle Artvin İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine atandı.

Bu haber 1597 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com