24.11.2016
Artvinli 17 yaşındaki şair hayallerinin peşinden koşuyor. Artvin Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Fatih Yazıcı, 5. Sınıfta tanıştığı ve çok sevdiği kaleminin ardından gidiyor. İlk kitabını çıkaran şair Yazıcı, Artvin´in gururu oldu. Düşlediği kitabını çıkaran Yazıcı, duygularını şöyle ifade etti:

 “Her insanın hayatında küçük veya büyük dönüm noktaları vardır. Benim hayatımda üç dönüm noktası oldu. Üç güzel insan, üç öğretmen. Kalemle beşinci sınıfta tanıştım. İlk okul öğretmenim Yenice Arslan atmıştı temellerimi. Ardından onun attığı temeli güçlendiren, yön veren Türkçe öğretmenim Hülya Özdemir. Ve son olarak, beni hayatın götürdüğü yere değil de kendi yoluma götüren, bir köşede bekleyen yazılarımın elinden tutup ortaya çıkaran, bir öğretmenden daha fazlası olan, gerektiğinde bir abi, gerektiğinde bir baba olan, insanlığı, sevgiyi, merhameti, gerçek ve güzel duyguları insanın yüreğine işleyen o büyük adam, o kahraman Orhan Bilgin. Ve bu günlere gelmemde en büyük etken olan annem ve babam.

 
İçimdekileri dökmekle başlayan yazma maceram her geçen gün artarak yarışmalara, okuluma, hayatıma girmeye başladı. O hayatıma yön verdikçe ben kalemimin peşinden gittim. Ve hayalim olan kitabı elime aldım. Temellerini benim attığım, sözlerin yüreğimin sesi olduğu, en büyük hedefim olan o kitap. İlk hedefim gerçekleşmiş olabilir fakat girdiğim bu yolda her ne olursa olsun gidebildiğim yere kadar gideceğim. Çünkü kağıt ve kalem benim en büyük sırdaşım, en büyük dostum. Yazmaktan alsa vazgeçmeyeceğim. Eğer sizlerde bir şeyler karalıyorsanız beyaz kağıtlara, bırakın o kağıtlar birilerine ulaşsın. Ve yazmaktan asla vazgeçmeyin.
Karadeniz´in köşesinde bir güneş gibi parlayan Artvin´de dünyaya geldim. Bu cennet şehirde yaşıyorum ve bu cennet şehirde gözlerimi kapatmak istiyorum. Artvin esnaflarından olan babam çocukluğumun kahramanı ve hayatımda attığım adımların temeli. Annem ise âşık olduğum ilk kadın. Şuan 17 yaşında kalemine ve şehrine âşık olan bir gencim. Hedeflerimi ve hayallerimi gerçekleştirmek için elimden geleni yapıyorum. Üniversite için hazırlanıyorum ve hedeflerime her geçen gün bir adım daha yaklaşıyorum...”

Bu haber 1080 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Serra VARAN/ 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com