19.10.2016
HOPA DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI Yapımı tamamlanan fakat sel felaketi nedeniyle taşınması ve açılışı ertelenen yeni Hopa Devlet Hastanesinin eksiklikleri giderilerek 17 Ekimden itibaren hizmet vermeye başladı.

 Hastane binası ve taşınma süreci hakkında bilgi veren Artvin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İrfan Akalın şu açıklamalarda bulundu:

‘’ Yeni Hopa Devlet Hastanemiz 7329 metrekare toplam arsa alanı olmak üzere 5600 metrekarelik açık, 9746 metrekarelik kapalı alana sahip olarak 17.10.2016 tarihinde yeni hastane hizmet binasına başarılı bir şekilde taşınmıştır. Yeni Hastanemiz ile Hopa ilçemiz toplamda 55 yataklı yatan hasta servislerine, 20 poliklinik odasına, 10 yataklı diyaliz ünitesine, 2 odalı son teknoloji ile donatılmış ameliyathaneye, 13 müşahede yataklı acil servisine, 2 diş ünitesine, 4 yataklı 1. seviye erişkin yoğun bakım ünitesine kavuşmuş oldu. Geçen hafta sonu başlayan taşınma sürecinin büyük çoğunluğu tamamlanmış olup acil servis, diyaliz, laboratuarlar, yatan hasta servisleri ve poliklinikler aktif olarak sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlamıştır. Bu hafta içerisinde ise ameliyathane, yoğun bakım ve bazı özellikli birimlerin taşınması ile %100 çalışır durumda olmuş olacağız inşallah. Yeni Hastane Binamız ile birçok teknolojik yeniliğin yanında son derece modern ve tüm hasta odalarının içerisinde banyo ve WC’sini barındıran yataklı servislerimize de kavuşmuş oluyoruz. Taşınma esnasında ve hâlihazırda devam eden çalışmalardan dolayı Hopa halkına verdiğimiz geçici rahatsızlıklardan dolayı özür diler yüksek anlayışları nedeniyle tüm Hopa halkımıza teşekkür ederim. Yakın zamanda da açılışını halkımızla beraber yapmayı planlıyoruz inşallah.
           Bu güzel hizmet binamızı ilimize ve Hopa ilçemize kazandırılmasında büyük emeği ve gayreti olan Milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla Beyefendi’ye, işleyişi bizzat takip eden ve destek veren Sayın Valimiz Ömer Doğanay Bey’e, haftalardır mesai mefhumu tanımaksızın gece gündüz çalışan başta hastane idaremiz ve başhekimliğimiz olmak üzere tüm Hopa Devlet Hastanesi çalışanlarına çok çok teşekkür ediyorum. Tüm Milletimize hayırlı olmasını güzel hizmetlerin yapılmasını Rabbimden niyaz ediyorum.‘’
 

Bu haber 1531 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com