12.10.2016
10 EKİM DÜNYA RUH SAĞLIĞI GÜNÜ İDİ 10 Ekim tarihi Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından Dünya Ruh Sağlığı günü olarak ilan edildi. Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İrfan Akalın Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 Akalın mesajında şunu kaydetti: “ Sağlıklı birey, sağlıklı toplum hedefi ile ruhen ve bedenen sağlıklı bir toplum demektir. Ruh sağlığı genel sağlıkla bağlantılıdır. Ruhsal hastalığı olan kişilerde bedensel sağlığa yönelik olumsuz-zararlı davranışlar artar, ruhsal sorunlar ve stres diğer bazı bedensel hastalıklara zemin hazırlar ya da var olan bedensel hastalıkların gidişini kötüleştirir.

ŞİZOFRENİ BİR HASTALIKTIR. KİŞİNİN KİMLİĞİ DEĞİL.
Sağlık, ruh sağlığı ve beden sağlığının bütünüdür. Ruh sağlığı olmadan sağlık olmaz.”

Bu haber 1225 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com