05.09.2016
BAŞKENT’TE DÜĞÜNÜN ADI VAR, DOSTLUKLARIN TADI VAR 2016 yılının düğün kervanına Tekdoğan ve Bahçıvancı aileleri de katılarak biricik evlatlarının mutluluklarını gördüler. Artvin yerli ailesinden Figen Varan Tekdoğan ve Çetin Tekdoğan çiftinin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Uluslararası Özel Hukuk kürsüsünde Öğ. Görevlisi Işıl Selin Tekdoğan ile Ankara Nallıhan eşrafından Güler-İbrahim Bahçıvancı çiftinin avukat oğlu Mehmet Meriç Bahçıvancı, mesleki arkadaşlıklarını hayat arkadaşı olarak sürdürme kararı aldılar.

 Işıl- Mehmet Meriç Bahçıvancı çifti; 28 Ağustos 2016 Pazara günü Ankara’da İncek Garden  Düğün Salonunda yapılan nikah ve düğün töreniyle çok sayıda davetlilerin huzurunda bir birine ‘evet’ diyerek yeni bir yaşama yelken açtılar.

GENÇ ÇİFT, SÜLALEYİ BİR ARAYA GETİRDİ
08Haber Magazin ekibi olarak Ankara’da yapılan düğün organizasyonu takip ederek gençlerin mutluluklarını paylaştık. Başkent’te yapılan düğün törenine uzaktan yakından çok sayıda davetliler katılarak düğüne renk kattılar. Gelemeyenler; çiçek ve telgrafla kutlama mesajı gönderdiler. Yapılan düğünde gözümüze çarpan en önemli tespitimiz birçok akrabanın akrabalık bağıyla bir araya gelerek özlemlerini dile getirmeleri, yeni akrabalarla tanışmalara vesile olmaları idi.  Artvin’in köklü ailelerinin bireyi olan Varan sülalesinin yeğenleri Işıl Tekdoğan’ın düğünü vesilesiyle farklı şehirlerde yaşayan akrabalar bir araya geldiler. Bu büyük buluşmada herkeste ayrı heyecan, mutluluk ve özlemleri tespit ettik. Aile bireyleriyle konuştuğumuzda; “Büyük şehirde yaşamak, akrabalarla bir araya gelmek çok kısıtlı sürelerde oluyor. Bizler ancak bu geceki gibi özel mutlu günlerde veyahutta cenazelerimizde bir araya gelebiliyoruz. Yaşamın koşuşturmacısı ve telaşı ile büyükşehirlerde buluşamıyoruz. Başkent’te yapılan muhteşem düğünde bir vesileyle hasret giderdik. Gençlerin mutluluğuna tanıklık ettiğimizden dolayı bizler de çok mutlu olduk.” dediler.
KAYINVALİDE FİGEN TEKDOĞAN: MUTLU GÜNÜMÜZDE BİZİ YALNIZ BIRAKMAYANLARA TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM.
Sohbetimizde gelinin annesi Figen Varan Tekdoğan duygularını şöyle ifade etti:” Bir erkek ve bir kız annesiyim. Çocuklarım büyüdü, üniversite tahsillerini yaparak kendilerini istikballerini kazandılar. Bu düzenli hayatları içerisinde, sağlıklı evlilikler yaparak anne babalarını mutlu ettiler. Bir anne ve baba için bu güzel günleri tarifi yapılamayacak mutluluklardır. Tekdoğan ailesi olarak dört kişilik ailemiz şimdi altı kişilik oldu, çok mutluyum. Çocuklarımın güzel birlikteliklerinden sonra torunlarımı da sevmek istiyorum.” dedi.
Anne Figen Varan Tekdoğan; “Bütün gençlerin, huzurlu sağlıklı bir ömür boyu sürecek nice mutlu yuvalar kurmalarını diliyorum.” dedi.
Figen Varan Tekdoğan; Güler İbrahim Bahçıvancı çiftiyle dost olduğum için mutluyum. Her iki ailede evlatlarımızın mutluluğu için üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirdik. Şimdi bu güzel birlikteliği bir ömür boyu yürütmek; iyi günde, kötü günde çocuklarımız Işıl ve Mehmet Meriç‘e kaldı. Çocuklarımızın yeni yaşamlarında yollarının ve bahtlarını açık olmasını diliyorum.” diyerek duygularını dile getirdi.
Tekdoğan; “Düğünümüze uzaktan yakından gelerek bizleri onurlandıran, akrabalarım, dostlarım ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanın ki çok mutlu oldum. Ankara’da düğünümüze çok yoğun katılım vardı. Düğün vesilesiyle kan bağımız olan akrabalarla, arkadaşlarımızla ve dostlarla bir araya geldik. Bizleri mutlu günümüzde yalnız bırakmadılar. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Memleketim yeşil Artvin’e selamlarını yolluyorum.” dedi.
Gelin Işıl’ın babası Çetin Tekdoğan da; kız babası olmak kolay değil diyerek kızına çok bağlı baba olması, duygusallığı içinde mutluluğu paylaştığını anne babanın sağlığında mürüvvetlerini görmenin huzuru içinde olduğunu dile getirdi.  Tekdoğan; ”Çocuklarımız da büyüdüler, vakti gelince yuva kurmak istediler. Bizler de bir zamanlar aynı yollardan geçtik. Doğanın kuralı, yaşam devam ettiği müddetçe bu döngü böyle devam edecek. Ben de tüm aile bireyleri gibi çok mutluyum” ifadelerini kullandı.
TEMA VAKFI’NA DESTEK SAĞLADILAR.
Işıl- Mehmet Meriç çiftinin düğün organizasyonun da dikkat çeken öğe ise Tema Vakfı temalı davetiyeler ile günün anısına konuklara dağıtılan Tema Vakfı çantaları oldu. Ankara’da gerçekleşen 28 Ağustos 2016 Pazar günü İncek Garden’daki açık hava kır düğününe 430 davetli katıldı, düğün organizasyonu muhteşemdi. Genç çift, sosyal sorumluluk bilinci ile Tema Vakfı’na ekonomik destek sağladı. Gece boyunca davetliler şarkılar, türküler, Ankara yöresi ve Artvin yöresi oyun havaları ile coşarak eğlendiler.
08 Magazin ekibi olarak Artvin’in evladı Işıl Tekdoğan ve müstakbel eşi Mehmet Meriç Bahçıvancı’ya ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Birlikte çıktıları yeni yolda, sevdikleriyle huzurlu, sağlıklı, başarılı ve bereketli ömür diliyoruz.

Bu haber 4884 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hatice Nur ERSÖZ/08HABER MAGAZİN

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

Bahçıvancı ailesi olarak bizde Varan ve Tekdoğan aileleriyle dost olmaktan çok mutluyuz.inşallah bu dostluğumuz çocuklarımızla sağlıklı bir şekilde ömür boyu sürer.Bu mutlu günümüze tanık olan sevincimizi paylaşan başta Hatice Nur hanıma ve 08Magazin ekibine tesekkür ederiz.ülke olarak karanlık günlerden geçerken güzel haberler okumak dileğiyle.
 güler-ibrahim Bahçıvancı -- 05.09.2016 22:50
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com